Okunma Sayısı: 25238
CANLI YORUMLAR

KAHRAMAN TÜRK KADINI

Yanan çocuğu kurtardı

LONDRA-İngiltere’nin başkenti Londra’da, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Tottenham bölgesindeki evde çıkan yangında mahsur kalan iki yaşındaki Arafat Hasan’ı kurtaran Nazar Melis, (32) isimli genç kadın kahraman ilan edildi. Radyo yapımcısı Melis, aynı durumda olsa kendi hayatı pahasına aynı şeyi yapacağını söyledi.

Kuzey Londra’nın Leyton bölgesinde yaşayan 32 yaşındaki radyo programcısı Nazar Melis, yaşadıklarını İngiliz Daily Mail gazetesine anlattı. Yanan evde bir bebeğin mahsur kaldığını fark ettiği anda gözünü kırpmadan binaya girdiğini belirten Melis, kendisi de iki çocuk annesi olduğunu söyledi. Melis, yardım çığlıklarını duyduğu sırada işten eve döndüğünü ifade etti.

BABA ÇARESİZ KALDI
Radyo programcısı Melis, "Arabayı durdurdum, park ettim, yangın yerine koşup kadına evde biri olup olmadığını sordum. Panik içindeydi ve ’Bebeğim, bebeğim’ deyip duruyordu. Koşa koşa binaya girdim. Bebeğin babasının merdivenlerden aşağı koşmakta olduğunu gördüm. Baba, Hasan bebeğini kurtarmak için çok uğraşsa da evdeki diğer insanları kurtarmaya çalışmaktan bitkin düşmüş ve yangın duvarını geçemez bir hale gelmişti. Bebek nerede? diye sordum, yukarıyı işaret etti" dedi.

ALEVLERİN ARASINA DALDI
Alevlerle ve dumanlarla mücadele ederek girdiği evde bebeği aradığını ve güvenli bir biçimde dışarı çıkardığını söyleyen Nazar Melis, küçük çocuğu kucağına aldığını, o sırada olay yerine gelmiş olan ambulans görevlilerine teslim ettiğini ifade etti.

BEN DE BİR ANNEYİM
Kendi hayatını tehlikeye atan Melis, neden böyle bir şey yaptığı ise şu sözlerle ifade etti: "Sonuçta ben de bir anneyim. Benim çocuğum da aynı durumda olabilirdi. Bir saniye bile tereddüt etmedim. Koştum, bebeği kaptım ve kaçtım. Birkaç saniye korkmuş olabilirim ama sonra ’Allah yardım eder’ dedim" dedi. Annesinin kendisine ’Sen aptalsın, önce kendi çocuklarını düşünmen lazım’ dediğini anlatan Melis, her şeye rağmen yine benzer bir durumda olsa aynı şeyi yapacağını ve bir gün başkalarının da kendisi için böyle bir şey yapma ihtimali olabileceğini kaydetti.

Kaynak: dha

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
biyanka
Cevapla biyanka
15.07.2011 09:04:32
Cesurdur,merhametlidir,yüreklidir bizim kadınlarımız.....
Cevap Yaz
Nurcan Yılmaz
Cevapla Nurcan Yılmaz
05.07.2011 16:22:48
Helal olsun NAZAR MELİS....
Cevap Yaz
tatlıcadı
Cevapla tatlıcadı
05.07.2011 14:02:19
Helal olsun Kahraman TÜRK kadını işte
Cevap Yaz
deniz yıldızı
Cevapla deniz yıldızı
05.07.2011 11:21:46
Aferin kadına helal olsun...
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
ŞAŞIRTAN MEYVE YASAĞI
İNTERNET MAĞDURU OLMAYIN
DAYAKÇI KOCAYA EĞİTİM
TATİL BİLMECESİ ÇÖZÜLDÜ
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :