Okunma Sayısı: 12704
CANLI YORUMLAR

KELEPÇELİ GÖNDERME!

Mayruk'tan 2023'e hikâyeler

Yıldırım Mayruk'un 65. koleksiyonu olan "2023’e Hikâyeler 21. Bölüm", dün Swissotel'de 74 parçadan oluşan koleksiyonla tanıtıldı.

Defilede, "Cinnet Geçiren Moda Dünyası’na Cennetin Sunumu" sloganına yaraşır, pastel renklerin hakim olduğu kıyafetler, uzun gece elbiseleri ve emprimeler Deniz Pulaş, Ece Gürsel, Sema Şimşek, Ebru Ürün gibi ünlü mankenler tarafından sergilendi. 

Yıldırım Mayruk: "Benim kıyafetlerim hep giyilebilir olmuştur"

Emprimenin, kadına çok yakışan bir materyal olduğunu ama Türk kadınının ancak gece giyebileceği, şifon gibi elbiseye itibar ettiğini belirten Mayruk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Emprime bir elbise gündüz de giyilebilir, akşam bir kokteyle de giyilebilir. Emprime bir tuvalet, yaz akşamları için çok güzel bir elbisedir. Çok eski devirlerde yazın yalnız emprime giyilirdi sokakta ama şimdi görmüyoruz.”

Ünlü modacı, her defilesinde transparanlar dâhil olmak üzere, kıyafetlerinin giyilebilir olmasına dikkat ettiğini belirtti. Defilenin sonunda çıkan, beli taşlarla işlenmiş çiçek gelinlik izleyicilerin beğenisini topladı.

Barbaros Şansal: "Adaletin sarayı olduysa biraz utanılmalı"

Koleksiyonun, Yıldırım Mayruk'un yazdığı, Barbaros Şansal'ın seslendirdiği metinlerle zenginleştirilmesi defileye damgasını vuran önemli bir ayrıntıydı. Barbaros Şansal'ın defile boyunca sol bileğine taktığı kelepçe ise izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. Şansal, defile sonrasında kelepçeye dair Anne Boyutu'na şu açıklamayı yaptı:

“Haksız yere tutuklanmış çok insan var Türkiye'de. Haksız yere cefa çeken, ceza çeken insan var... Benim yaptığım, hukukun guguk olduğu yere bir göndermeydi. Adalet benim anneannemin adıdıydı, rahmetlinin. O rahmetli olduktan sonra zaten bir adalet kaybetmişim, 10 yılda da büyük adalet kaybını izliyorum, gözlüyorum. Adaletin sarayı olduysa biraz utanılmalı diyorum. Bırakın insanlar özgür düşünsünler, özgür yaşasınlar bu coğrafyada. Bu bizim hakkımız.”

Ünlü isimler de defiledeydi

Melek Baykal, Seda Sayan, Gönül Yazar, Nur Yerlitaş, Sema Çelebi, Ayten Gökçer, Emel Acar, Siren Ertan ve cemiyet hayatının tanıdık isimleri defileye yoğun ilgi gösterdi. 

 

Haber: Meliha Üçel, Itır Yıldız

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
FACEBOOK'UN ENERJİSİ
YENİLENEBİLİR KAYNAKLARDAN
12 EYLÜL DÖNEMİ VE ÖNCESİ
YILBAŞI ERTESİ
BESLENME TÜYOLARI...
GÖBEK BAĞI BAKIMI
UZMAN SÖYLEŞİMİZDEN NOTLAR
TELEVİZYONUNUZLA KONUŞUN
GÖRÜNTÜ VE SES KONTROLÜ
SİZİN GÖZDE ÇOCUĞUNUZ KİM?
İTİRAF EDEBİLİYOR MUSUNUZ?
DIŞKI NAKLİ
HAYAT KURTARIYOR!
YANLIŞ EMZİRME
SÜT BEZESİNE NEDEN OLABİLİR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KÖPEKLERE KİTABE
1 YILDA 500 BİN İHBAR
MODERN ZAMAN KÖLELERİ
BEYAZ GÜLLERLE ANILDILAR
İLGİLİ VİDEOLAR
ERKEN ERGENLİK
KADINLARA ÖZEL "MUTLULUK" OYUNCAKLARI
ERGENLİKTE UYUM SORUNU
LEYLEK HİKAYELERİ ANLATMAYIN
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :