Okunma Sayısı: 8803
CANLI YORUMLAR

MİKRO İĞNELEME SİSTEMİ İLE

Evde güzelleşin

Angelina Jolie ve Brad Pitt’in kullanması ile popülerliği yakalayan ve merak uyandıran mikro iğneleme sistemi aslında doğal yara iyileştirici terapilerin, bilimsel olarak cildin yeniden yapılandırılması ile elde edilerek uygulandığı bir metot.

Medikal Estetik Uzmanı Doktor Nihat Dik, merak edilen mikro iğneleme sisteminin çalışmasını ve kullanım alanlarını anlattı; Bu medikal alet silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş 340 adet ince iğneden oluşur. İğneler sorunlu bölgeye uygulandığında ciltte mikro kanallar açarak, vücudun kendini yenileme sürecini başlatır. İğnelerin açtığı kanamaya neden olmayan bu minik kanalları beden yara olarak algılar ve kendi kendine tedavi süreci başlar.

Vücut bu bölgeye kolajen, büyüme faktörleri ve diğer yapıtaşı maddelerini yollar. Böylece cilt kendi kendini onarır. Cilt üzerinde değişik endikasyonlara yönelik ürünlerin bu alet ile kombine kullanılarak deriye geçişinin arttırılması sağlanır. 

Mikro iğneleme yaşlanmaya karşı cildin yeniden yapılandırılması, kırışıklık çizgilerinin giderilmesi, güneşin verdiği hasarın azaltılması, sivilce ve güneş lekeleri, kuru cildin yenilenmesi, ölü hücrelerin kolayca dökülmesi için uygulanır.

Etkisi 4-5 seansta görülmekle birlikte maksimum düzeyde etkisinin görülmesi birkaç ayı alabilir. Mikro iğneleme sistemi, medikal estetik uzmanlarının cilt altına enjeksiyonlarla göndermek istedikleri vitamin, krem, jel, ampüller, cilt serumlarının evde günlük bakımda kişinin bizzat kendisinin uygulamasına olanak sağlar.

Cilt üzerinde açılan mikro kanallar sayesinde cildin alt tabakalarına kadar besleyici yenileyici serumların, kremlerin vb iletilmesi sağlanır. Böylece etki kat kat fazlalaşır. Bu mikro kanallar 20 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Aynı zamanda cildin kendini yenilemesi uyarılır.

Uygulama çok ince de olsa deriye iğne batması esasına rağmen ağrı acı hissi duyulmamaktadır. Canınız tatlıysa ve uygulamayı evde yapıyorsanız öncesinde buz ile cildinizi uyuşturabilirsiniz.

Mikro enjeksiyon sistemi uygulamasına örnekler

Gözenekleri geniş kişiler kimyasal bitkisel peelingler şeklinde klinik uygulamalardan faydalanabilirler. Gözenek temizliğinin buharlı sıcak bir banyodan sonra yapılması daha doğru olur. Buhar banyosuyla yumuşayan ölü hücreler plasenta içeren granüllü peelinglerle ciltten atılabilir. Evde mikro iğneleme sistemiyle c vitamini serum kullanımı ile zamanla gözenekler küçülerek cilt daha pürüzsüz hale gelir.

Akne lekelerini gidermek zordur, uzun zaman ister. Düzenli leke giderici ürünler kullanmak, güneş koruyucuyu yaz kış sürmek büyük oranda cilde yardımcıdır. Mikro iğneleme sistemi uygulanması sonuç alma süresini kısaltır.

Mikro iğneleme sistemi ile birlikte uygulayacağız c vitamininin yanı sıra at kestanesi, gotu kola ya da bitkisel plasenta ve kök hücre içeren kremlerin düzenli kullanımında ciltte sıkılaşma sağlayacaktır.

Lekelerde cildin yenilenme mekanizmalarını harekete geçirmek gerekir. Bu nedenle mikro iğneleme sistemleri kullanılarak leke açıcı serumların uygulanması evde yapılabilecek en profesyonel bakımdır.

Cilt çatlaklarının en etkili yöntemi Fraksiyonel CO2 lazeridir. Fakat evde uygulayacağınız 1mm iğne boyuna sahip mikro iğneleme sistemiyle çatlakların üzerinde mikro kanallar açıp sıkılaştırıcı jel uygulayabilirsiniz. Önemli bir nokta roller uygulamasını haftada 2 defa yapıp, fakat jeli her gün masajla yedirmeniz.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KADINLARIN KABUSU: SELÜLİT
HİÇ Mİ KURTULAMAYACAĞIZ!
40'LARIN ETKİSİ
DEVAM EDİYOR?
KEPEKLİ SAÇLARDAN KURTULUN
BAKIMINIZI KENDİNİZ YAPIN
SAÇLARINIZ DÖKÜLMESİN
P. BULGAK'TAN MASKE TARİFİ
KİŞİYE ÖZEL MEMELER
YENİ TEKNİKLERLE, YAKINDA
BU BAHAR NASIL ZAYIFLIYORUZ
SON TEKNOLOJİK GELİŞMELER
ÖNCE ESTETİK SONRA NİKAH
DAHA GÜZEL GÖRÜNMEK İÇİN
SADECE YEMEKLERDE DEĞİL
CİLT BAKIMINA DA ZEYTİNYAĞI
ZAYIFLAMA KÖPÜĞÜ VE SABUNU
YENİ YILA ÖZEL...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ETKİLEYİCİ BİR GÜLÜŞ
BOYUN VE YÜZ GERME
ANNELİK ESTETİĞİ DE NESİ?
KEPÇE KULAK
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
BAZILARI KASLI SEVER
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :