Okunma Sayısı: 14565
CANLI YORUMLAR

PÜRÜZSÜZ BACAKLAR

Varis oluşmaması için...

Sıkı korseler, jartiyerler, botlar damar hastalıklarına neden olmasa da bunları daima giymek sağlıklı değildir.

DAMARLAR

  • Bacak üstlerinde, diz arkalarında, ayak bileklerinde küçük damar toplulukları meydana gelebilir. Bunların ciddi bir etkileri yoktur ancak hoş görünmediklerini de söyleyebiliriz. Bazen kılcal damarlar hormonlardan etkilenirler; dolayısıyla hamilelik, doğum kontrol hapı kullanımı bunu tetikleyen durumlardır.
  • Sıkı korseler, jartiyerler, botlar damar hastalıklarına neden olmasa da bunları daima giymek sağlıklı değildir. Yine aynı şekilde sürekli sentetik çorapları giymek de sağlıklı değildir, bacakların da hava alması gereklidir.


VARİS

  • Varis hem hoş görünmeyen hem de sağlık açısından sakıncalı bir durumdur. Varise bacaklardaki damarların iyi çalışmaması neden olur. Bacak damarlarına fazla basınç yapılır, çünkü bunlar kalbe kanı taşırken yerçekimine karşı gelirler.
  • Varis oluşumunda soyaçekimin de payı vardır. Ayrıca fazla kilo alımı da damarlara basınç yapar. Hamilelikte de hormonlar damarlardaki kas tellerini gevşetir ve bu tür sorunlar yaratabilir.


Tedavisi:

  • Variste damarlar kendi kendilerini iyileştirmezler. Bu durum genelde giderek ilerler. Bu sebeple ilk aşamada, çok geç olmadan tedaviye alınması gerekir.
  • Ya ameliyatla ya da ilaçla tedavi edilir. İlaçla tedavi daha çok ağrıların giderilmesine yönelik bir yöntemdir. Varisin giderilmesi için damarlara ilaç enjekte edilmesi ile küçük damarlar tıkanır ve küçültülür.
  • Lazerle tedavi yönteminde lokal anestezi ile radyo frekans kateterler yardımıyla ayaktan tedavi şeklinde varislerin tedavisi gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemle yüzde doksanların üzerinde bir başarı elde edilmiştir.
  • Varisler ilerlememişse, varis çorapları, ayakları yukarı koyarak dinlenme ve ayaklara soğuk su masajı varis için rahatlatıcı etkiler getirebilir.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HER GÜNE 10 BİN ADIM
CİLDİNİZ KIŞA HAZIR MI?
AYAKLARINIZ HAVA ALIY...
YAZ-KIŞ GÜNEŞ KREMİ
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
EN İYİ YAZ KOKULARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :