Okunma Sayısı: 15212
CANLI YORUMLAR

ÜLKER HERO BABY

Bölgede "kaşık mama üssü"

ÜLKER Hero Baby Genel Müdürü Mehmet Erol, Türkiye’deki fabrikalarından yaptıkları üretimle yılda 25 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek, “Uzun yıllar yüzde 95’ini yurtdışından ithal ettiğimiz sebze ve meyveyi artık Türkiye’deki tedarikçilerimizden karşılıyoruz. Önümüzdeki beş yılda ihracatımızı 2.5 katına çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

Pazar yüzde 16 büyüdü

Türkiye’de bebek beslenme pazarının büyümesini sürdürdüğünü belirten Erol, şunları söyledi: “Pazar, 2010 yılında 397 milyon TL’lik hacme ulaştı. Bu yılın ilk 9 ayında ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16 büyüdü. Bu büyüme tonaj bakımından ise yüzde 4 oranında oldu. Firmamız ise bu pazarda, 9 yılda tonaj sıralamasında birinci marka, ciro sıralamasında ise ikinci marka olmayı başardı.”

36 ülkeye ihracat

Mehmet Erol, Ülker Hero Baby’nin bebek beslenme pazarında sadece Türkiye’de değil, bölgesinde de aktif bir fonksiyonu olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Ülker Hero Baby Orta ve Doğu Avrupa, Arap Yarımadası ile Orta Asya’yı kapsayan coğrafyada kavanoz ve tahıllı kaşık mama üretim üssü oldu. Tek ihracatçı olarak 36 ülkeye, yılda 30 milyon adet ihracat yapıyoruz.”

360 farklı analiz

Erol, yaklaşık 50 tedarikçiyle birlikte çalıştıklarını ve sadece mango ve muz gibi meyveleri ithal ettiklerini söyleyerek, şöyle devam etti: “Bebek beslenme ürünleri üretiminde kullandığımız hammadde tedarikçilerimizi denetlerken tüm dünyada geçerli olan metedolojiyi uyguluyoruz. Ürünler tohumundan toplanmasına kadart özel saha ekibimiz tarafından denetleniyor. 360’dan fazla farklı analiz yapılıyor.”

2 milyar Euro ciro

Hero Grup’un Ortadoğu ve Güney Afrika Bölge Başkan Yardımcısı Hans Huistra ise, bebek beslenme pazarında Avrupa’da büyüme görmediklerini, bunun da ekonomik koşullardan ziyade doğum oranlarının azalmasından kaynaklandığını söyleyerek, şöyle devam etti: “Türkiye, Orta Doğu ve Afrika pazarlarındaki büyümemizde büyük rol oynuyor. Hero olarak, 30’dan fazla ülkede, 4 bin 500 çalışan ile yıllık 2 milyar Euro ciro elde ediyoruz. 2015 yılına kadar hedefimiz yüzde 5 organik büyüme. Satışların yüzde 50’sini Avrupa ülkeleri dışındaki pazarlardan elde etmeyi planlıyoruz.”

Çin’de fabrika kuruyor

Hans Huistra, bu yıl Çin’de bir fabrika daha kurulacağını ve bunun en büyük üretim merkezleri olacağını da ekleyerek, “Üretime son beş yılda 450 milyon Euro yatırım yapıldı. 2011 itibarıyla, grup gelirlerimizin yüzde 44’ü bebek beslenme kategorisinden geliyor. Bu payı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

hürriyet (Mehtap ÖZCAN ERTÜRK)

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
TECAVÜZ BEBEĞİNE DEVLET ELİ
TARTIŞMAYA İLK ÖRNEK
DAHA ÖNCE NİŞANLANMIŞ
ARTI & EKSİLERİ NELER?
LAKTOZ MU SAKLAMA SORUNU MU
"SÜTÜN TADI YOĞURT GİBİYDİ"
REÇETELER  ÜCRETLİ OLUYOR
3 TL'Yİ VEREN REÇETEYİ ALIR
YARA BANDI TARİH OLUYOR
JEL DÖNEMİ BAŞLIYOR
FREDDY DONDURMA OLDU
ARTIK KORKUTMAYACAKLAR
EV SAHİPLERİ DİKKAT
VERGİLERE DEĞİŞİKLİK YOLDA
GENÇ VE SICAK
YAZIN CİLDİNİZ BOZULMASIN
GENÇKIZLARA ONLINE TACİZ
DAHA FAZLA HATA YAPIYORLAR
EPİLEPSİ YOK OLABİLİR
ÇOK DİRENÇLİ DEĞİLSE...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BU MÜFREDAT GÜNE SIĞAR MI?
HAYATTA KALMA METODU
"PHOTOSHOP'A İNANMAYIN!"
EĞİTİMDE KAFALAR KARIŞIK
İLGİLİ VİDEOLAR
ERKEN ERGENLİK
KADINLARA ÖZEL "MUTLULUK" OYUNCAKLARI
ERGENLİKTE UYUM SORUNU
LEYLEK HİKAYELERİ ANLATMAYIN
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :