Okunma Sayısı: 135520
CANLI YORUMLAR

YAPAY KIZLIK ZARI

İhtiyaç mı fantezi mi? Bekaretzari.com sitesinin Satış Müdürü Hakan Albayrak'la yaptığımız röportajı ve konuyla ilgili başvurduğumuz Psikolog Mahmut Şefik Nil'in görüşünü burada bulabilirsiniz

Bundan yaklaşık bir ay önceydi. İnternette haber araştırması yaparken bir anda pat diye ekranda belirdi: yapay kızlık zarı. “Hıımm, kim bilir ne araştırıyordun da önüne bu çıktı?” demeyin. Biliyorsunuz, internette her an her yerden bir şeyler çıkabiliyor. Siz Red Hot Chili Peppers videosu izlersiniz; bir sonraki video olarak karşınıza “Hot Girls” adlı bir şey çıkar misal…  

Gördüğüm başlık, okuru http://www.bekaretzari.com/ adlı bir siteye yönlendiriyordu. “Yapay kızlık zarı resmi satış sitesi” yazısıyla açılan sitenin satış müdürü Hakan Albayrak’la irtibata geçtik hemen. Kendisi sorularımızı içtenlikle yanıtladı; hatta istediğimiz numuneyi de derhal bize ulaştırdı, bu sayede biz de “Yapay kızlık zarı nasıl bir şeydir yahu?” merakımızı hayli giderdik. Çok basit bir ürün aslında: Küçük, dikdörtgen şeklinde bir jelatin ve ortasında kırmızı toz parçaları. Her paketin içinde iki kutu mevcut: biri denemelik, diğeri ilişki sırasında kullanmalık.

 

Ben bu haberi hazırlarken dün Çin’den kargoya verilip Antalya’da gümrüğe takılan 45 adet, ambalajlı yapay kızlık zarından bahsediliyordu basında. Hâl böyle olunca konuya ivme kazandırmak farz oldu.

Ürüne talebin, akla ilk gelen neden olan “toplum baskısı, cinsel tabular”dan mı yoksa fantezi malzemesi oluşundan mı kaynaklandığını, ürünün nasıl kullanıldığını ve Psikolog Mahmut Şefik Nil’in konuyla ilgili görüşünü aşağıda okuyabileceksiniz.

                                                                    ***

BÖLÜM I: SİTENİN SATIŞ MÜDÜRÜ HAKAN ALBAYRAK RÖPORTAJI

Bekaretzari.com sitesini kurma fikri nereden doğdu, hikayeniz nedir?

İnternet ve kurduğumuz ufak çaplı satış ofisleri ile sürekli sağlık ürünleri piyasasının içindeyiz.  Ve ekibimiz içerisinde bulunan Ar-Ge uzmanlarımız yabancı devletlerde çıkan ürünleri takip etmektedirler.  Ar-Ge ekibimizin uzun süredir bize ilettiği teklifler arasında bu ürün yer almaktaydı fakat tepki ile karşılaşmaktan korktuğumuz için ürünü Türkiye piyasasına getirip getirmemekte ciddi karamsarlıklar yaşadık. Daha sonra farklı bir isimde internet sayfası açarak nabız yoklaması yaptık. Gördüğümüz ilgi bizi şaşırttı ve artık profesyonel bir şekilde ürün yelpazemize bu ürünü de eklemeye ve güzel bir isim satın alarak satış yapmaya karar verdik.

Ürünün orijinal Japon kızlık zarı olduğu yazıyor sitede. Japonya’daki firmayı nasıl buldunuz? Yapay kızlık zarı, Japonya’da neden talep gören bir ürün? 

Yaptığımız iş gereğince dünyanın çeşitli bölgelerinde irtibatta olduğumuz toptancılar mevcut. Ürünü Türkiye’ye getirteceğimiz zaman Japonya’da bulunan toptancımız ile irtibat kurduk ve ürün üreticisi olan Joan Of Arc Red firması ile onun vasıtasıyla iletişim sağladık. Ürün Japonya’da çok talep gören bir ürün değil. Sadece fantezi amacıyla kullanılıyor. Genellikle Türkiye, Mısır, Suriye, Irak, Azerbaycan, Kıbrıs gibi ülkelerden aşırı istek geliyor. Şu anda birçok Asya ülkesine toptancılık yapmaktayız.

 

Türkiye’de böyle bir talep ya da ihtiyaç olduğu fikrine nereden kapıldınız, nasıl gözlemlediniz?

Belirttiğim gibi Ar-Ge uzmanlarımızın bir fikriydi fakat çok karamsardık. Kurduğumuz farklı bir site üzerinden talepleri gözlemleyip satış yapma kararı aldık.

İnsanlardan aldığınız tepkiler nasıl?

Bir çalışanımız sitemizden canlı destek veriyor. Biz müşterilerle sadece telefonda görüşüyoruz. Bayan müşterilerimizin özel konuları olduğu zaman direkt site üzerinden Merve Hanım ile konuşabiliyorlar. Merve Hanım’a gelen hediyelere bakıldığı zaman tepkilerin ne kadar olumlu olduğunu anlayabiliyoruz.

Ürün bilgilerinizde yapay zarın, vajina akıntısıyla birlikte eridiği yazıyor. Kullanıcı; sağlığına zarar gelmeyeceğine nasıl ikna olabilir, alerji tepkime yapma ihtimali yok mu?

Ürünümüze kesinlikle güveniyoruz. İçerisinde toksit madde içermemektedir. Toksit içermediği için ve ilk lavaboya çıktıklarında tamamen kendisini dışarı attığı için vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Satış yaptığımız müşterilerimizin hiçbirinden sağlık bakımından olumsuz bir geri dönüş almadık.

Yapay kızlık zarı deyince ürünü bekaretini kaybetmiş, ancak birlikte olduğu kişilerin bunu bilmesini istemeyen kadınların aldığı izlenimi uyanıyor ilk etapta. Fakat sitenizde “şimdi fantezi zamanı” diye bir ibare var. Daha çok fantezi için mi alıyor insanlar?

Bizim ürünü satış amacımız fantezilerde kullanıp ilk heyecanı eşleri ile yeniden yaşamalarıdır. Kitapçıdan test kitabı alırsınız. Bazıları soruları çözer bazıları ise babasına çalışıyormuş hissi vermek için cevaplarına bakarak işaretler. Ama kitap satıcısının amacı bellidir. Kullanımı kullanıcıya aittir.

Ürünün içinde iki adet yapay zar bulunduğu ve bir tanesinin denemek için olduğu yazıyor. Peki kadınlar bunu nasıl deniyor?

Evet. Kullanıcılarımızın ürünün sonucu görüp eşleri ile olan birlikteliklerinde sorun yaşamaması ve kendilerini rahat hissetmeleri için bir pakete aynı üründen 2 adet yerleştiriyoruz. Kullanıcılarımız ürünlerden herhangi birini tek başlarına test edebiliyorlar. Ürün; sıvıda eriyen özel bir zardan ve içerisinde toksit içermeyen kan taneciklerinden (kuru boya gibi düşünebilirsiniz) oluşuyor. Kullanıcı ürünü test ederken 15-20 dakika önce ürünü yerleştiriyor ve beklemeye başlıyor. Sonra kendini rahatlatarak sonucu görebiliyor.

Sipariş geldikçe mi satış yapıyorsunuz, yoksa stokluyor musunuz?

Ürünün toptancısı da olduğumuz için mecbur stok yapıyoruz. Fakat dönem dönem siparişlerde yoğunluklar olabiliyor. Bu gibi durumlarda ürünümüzden talep eden müşterilerimizden siparişi alıp kısa bir süre beklemelerini istiyoruz (maksimum 7-10 gün). Ürünler elimize ulaştığında acil olarak bu müşterilerimizin ürünlerini çıkartıyoruz.

Ve stok durumumuz belirli bir rakamın altına düştüğünde yine gönderim yapmıyoruz. Sadece acil olduğuna bizi ikna edebilen müşterilerimize gönderim gerçekleştirerek mağduriyetlerine yardımcı oluyoruz.

Bugüne kadar ne kadar satış yaptınız?

Bugüne kadar firmamızın kestiği faturaları incelediğimizde 10 binden fazla satışımızın olduğunu görmekteyiz. Bu rakamın çevre ülkelerden de aldığımız siparişlerle birlikte Eylül ayına kadar 25 bin civarında olmasını beklemekteyiz.

                                                                             ***

BÖLÜM II: PSİKOLOG MAHMUT ŞEFİK NİL’İN KONUYLA İLGİLİ GÖRÜŞÜ

Ürünün “ilk ilişki” fantezisi olmasıyla  ve hatta “Kadın ilişki sırasında canı acıyormuş gibi bir ifade takınırsa daha etkili olur.” diye bir ibarenin de yer almasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Cinsellik erkeksi fantezilere göre kodlandığında ve bir güç kriteri haline geldiğinde doğal olarak sahip olma, zapt etme, kontrol etme, becerme gibi aslında erotik olmayan ancak başka bir yerden erkeği tatmin eden diğer parametreler de cinselliğe katılmış oluyor.

Birisi acı çekerken zevk almak sadizm olarak adlandırılır. Sadist güçlü olandır ve acı çekeni kendi istediği zaman o acıdan çekip alacak olandır. Ancak acının yaşanması biterse sadistin kendindeki gücü hissederek yaşadığı haz da kesilecektir. Bu nedenle sadist acının kesilmesini istemeyecektir. Özünde kendi güçsüzlüğüne inandığı için daha güçlü kalmaya çalışan bu dinamik cinsel ilişkiyi bir başka yerden güç fantezisine çevirir. Daha büyük bir penis daha acıtıcı ve dolayısı daha sadistik bir cinsellik olarak algılanmak yerine daha erkek bir kimliği, acı çektirmek ise daha güçlü olmayı ifade etmeye başlar. Böylelikle bu çarpık sistem özünde erkeğin de dezavantajına dönüşür.

Ürünü gerçekten “zor durumda olduğu için” ya da “mecbur kaldığı için” kullanan kadınlara ve onların partnerleriyle aralarındaki ilişkiye dair yorumunuz nedir?

Kızlık zarının varlığı nedeniyle bir kadının tam bir cinsel ilişki yaşayıp yaşamadığını anlamak mümkündür. Erkek egemen kültür, kadın organının bu doğal bileşenini de bir dezavantaja ve kontrol sistemine evirmiştir.  Böylelikle bir kadınla yaşanan ilişki cinsel bir zeminden “ilk kez sahip olmanın” getirdiği bir güç gösterisi zeminine kaymış olur.

Kadın cinselliğinin insana özgü doğal bir cinsel arzu olarak yaşanması da ataerkil sistem nedeni ile imkansızlaşmıştır. Bir yanda sosyal baskı, diğer yanda “arzulanır olma” ikilemi birçok kadının kendi cinselliğine yabancılaşmasına neden olmuştur. Paradoksal olarak kadınlar hem korumak zorunda oldukları bir yük taşımaya başlamışlar hem de bu yükün onları değerli ve biricik kılması nedeniyle ikinci bir zorluk daha yaşamaya başlamışlardır.

Günümüzde özellikle büyük şehirlerde bekaret daha az önemsenir bir kavram olmaya başlamış olsa bile yaygın oranda kadınların cinsellikleri hala erkeksi arzu ve fanteziler tarafından şekillendirilmekte ve kadınlar cinselliklerini bu kriterlerle yaşamak zorunda kalmaktadır.

                                                                ***

Sonuç olarak, kimse kimsenin ahlak bekçisi değil elbette. Ama öyle bir toplumda yaşıyoruz ki, ürünü ilk duyduğumuzda ekipten hiçbirimizin aklına “fantezi olarak kullanılabileceği” ihtimali gelmedi bile. Şahsen bunun fantezi olması fikri de bana uzak. Herkesin eğlence ve fantezi anlayışı farklıdır. Ben üzülürsem, bu ürünü bekaretini kaybettiğini partnerinden gizleme ihtiyacı duyduğu için kullanan kadına ve onu, böyle davranmaya mecbur kılan zihniyete üzülürüm…

Haber: Itır Yıldız

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1 2
kadersiz34
Cevapla kadersiz34
07.11.2015 11:24:12
Hakan Bey'in de belirttiği gibi Çin malı satıcıları hemen karalamaya başlamışlar yapay kızlık zarını. Ben 2 yıl önce yapay kızlık zarı sayesinde evlendim ve şuan çok mutlu bir evliliği bulunuyor. Kim ne derse desin çok başarılı bir ürün. Mehtap Hanım'ın bu yazısı ile tanıştığım ürün benim hayatımı kurtardı. mehtap Hanım'dan da Hakan Bey'den de Allah bin kere razı olsun inşallah.
Cevap Yaz
zeyno07_07
Cevapla zeyno07_07
01.11.2015 01:16:03
Yaay kızlık zarı adındaki ürün tamamen insanların hatalarından faydalanılarak insanları kandırmaya yönelik çıkarılmış bir urun. Zekiye07_07 ürünü gönderen firmanın bir yazarı.bu kadar uzun yazmıski diğer yorumlar gözükmesin. firma urunu antalyadan gönderiyor. muratpaşadan. faturasız geliyor urun. zaten dilara hanımın dediği gibi bakanlığın onayı olmayan bir urun. burdaki yorumlara da diyorlar o kullanıcılar çin malı urun almıs onların yorumları bizim yorumlarımız değil. ürün tamamen yasadısı bir urundur. canlı desteklerinde bulunan merve sürekli ordadır ve o kişinin bayan olmadıgı gayet nettir. Ürün sürat kargo ile gelmektedir. bazen aras kargo ile de göneriyorlarmış. kesinlikle yaay kızlık zarına inanmayım. sonuç alamazsınız. paranızdan en önemlisi itibarınızdan olursunuz.
Cevap Yaz
Zekiye07_07
Cevapla Zekiye07_07
23.10.2015 19:05:30
Öncelikle sizlere çok teşekkür ediyorum. Ciddi manada hayatımı kurtardınız. Bu maili size göndermemin sebebi yapay kızlık zarı konusunda ve kızlık zarı dikimi konusunda benim başıma gelenlerin başkalarının başına gelmemesi için gönderiyorum. Eğer sitenizde bu mailime yer verirseniz çok memnun olurum. 6 yıl önce üniversite öğrenimim döneminde uzun süreli ilişkim sonucunda bekaretimi kendi isteğim ile kaybettim. Fakat bir süre sonra maalesef bekaretimi alan erkek arkadaşım ile ailelerin anlaşamaması neticesinde ayrılmak zorunda kaldık. Kızlık zarımı kaybettiğim için kesinlikle pişman olmadım çünkü onu gerçekten seviyordum. İlişkimiz zorunlu olarak bitince ben de evleneceğim kişiye konuyu açıp başımdan geçenleri anlatıp beni bu halim ile kabul etmesini isteyecektim fakat işler istediğim gibi gitmedi. Yeniden aşk oluyor mu derseniz evet oluyor arkadaşlar. Aradan 3 yıl geçtikten sonra arkadaş çevrem vasıtası ile yeni bir kişi ile tanıştım ve kısa sürede kaynaştık. Fakat tanıdıkça kızlık zarına ve bekarete çok önem verdiğini anladım ve söyleyemedim. Söylesem eminim ki beni terk edecekti. 1 yıl boyunca hep konuşmak istedim ama kaybetmekten korktuğum için gerçekleri söyleyemedim. Mecburiyetten bekaretimi yeniden kazanmak için arayışlar içerisine girdim ve karşıma bir çok seçenek çıktı.Bunlar şu şekildeydi; Kalıcı kızlık zarı dikimi (flep yöntemi) Geçici kızlık zarı dikimi (ilişkiden 1 gün önce veya ilişki sabahı yapılan operasyon) Yapay kızlık zarı Bu kızlık zarı kavuşma yöntemlerinden öncelikle aklıma yatan yapay kızlık zarı olmuştu ama garantiyi seven bir bayan olarak kalıcı yani flep kızlık zarı dikimini araştırdım. İstanbul’da bu işin uzmanı olan bir çok doktor sekreteri ile konuştum. Hepsi çok güzel bir şekilde garanti veriyorlar ve beni ikna ediyorlardı. En son forumlarda yazan yazılara güvenerek ismini vermek istemediğim ve en pahalıya kızlık zarı dikimi yapan bir doktordan tarih aldım ve Ankara’dan uçak ile İstanbul’a gittim. Kızlık zarı dikimine 4,5000 TL para ödeyerek ameliyat oldum. 1 ay sonra doktor beni yeniden randevuya çağırdı ve gittiğimde parayı vermeden önceki hallerinden hiç eser yok. Şuraya otur bekle, şöyle böyle diye sekreter beni sürekli azarlar bir tonda konuşuyor. Neyse dedim belki bayan özel günündedir diyerek doktorun çağırmasını bekledim. İçeriye girdiğimde muayene oldum ve şok oldum. ” Kızlık zarın yeniden yırtılmış” Doktorun bana söylediği söz aynen bu şekildeydi. Sanırım operasyon başarısız olmuş diyecektiniz dedim. Hayır dedi, sen yeniden ilişkiye girmişin veya elinle kendini tatmin ederken kızlığını kaybetmiş olabilirsin dedi. Ben yine bir şok geçirdim. Doktor hanım yapmayın ben bir şeyler yapacak olsam neden kızlık zarımı gelip size diktireyim dedim. Baktım ki ikna edemiyorum artık kendimden şüphe eder hale geldim. Neyse yeniden yapalım diye yalvardım. Kabul etti ama bu sefer istediği paradan sadece 500 TL eksik bir para istedi. Yine yalvardım yakardım her şeyi dedim ama ne yaptıysam ikna edemedim ve çoluğundan çocuğundan çıksın dedim ve uçakla geri döndüm. Sinir krizleri geçirdim, ağlamadığım gece kalmadı. Yol paraları, yediğim içtiğim şeyler, kızlık zarı dikimi ameliyat ücreti, bir gecelik otel param yeniden İstanbul’a gitmem falan derken topladığımda 5.250 TL’den fazla para cebimden çıktı. Sonuç alsaydım kızlık zarım düzelse idi helali hoş olsun ama cebimden param gitti sıfıra sıfır elde var yine sıfır. Daha sonra yeniden kızlık zarı ameliyatı yaptıracak kadar cebimde para kalmadığı için mecbur kızlık zarı dikimi operasyonu alternatifi olan yapay kızlık zarına yönelmek zorunda kaldım. İlk araştırdığımda yapay kızlık zarı isimli Hakan Bey’in internet sitesini gördüm ve Merve Hanım’dan bilgi aldım. Fakat artık paranın hesabını yapar durumda olduğum için daha uygun fiyata yapay kızlık zarı satan bir firmadan yapay zar siparişi verdim. Yapay kızlık zarını kullandım ve sonuç felaket. Boyası elimden 3 gün çıkmadı. Neyse insanları kandırmak bu kadar kolay olmamalı bu işte bir iş var diyerek yeniden araştırdım ve yeniden Merve Hanım’a ulaşıp konuyu anlattım. Öncelikle “ürünü bizden mi aldın canım” şeklinde samimi bir soru sordu hayır dedim ve aldığım firmayı söyledim. Ürün hakkında bana bir kaç soru sorduktan sonra ürünün Çin malı yapay kızlık zarı olduğunu belirtti. Kendileri Japon malı yapay kızlık zarı sattıkları için bu tarz sorunlar ile karşılaşılmayacağını belirtti ve piyasada Alman malı olarak da satılan yapay kızlık zarının hepsinin aynı çin malı olduğunu sadece kutusunun değişik şekilde olduğunu belirtti. Yaklaşık 3 saat falan konuştuktan sonra beni ikna etmeyi başardı ve 199 TL’ye yapay kızlık zarı siparişi verdim ertesi gün elimdeydi. Elime gelen orjinal yapay kızlık zarının Çin malından çok farklı olduğunu ürünü elime alınca anladım ve dedim Japonlar bu işi çözmüş :) Test ürününü yapay zar elime ulaşır ulaşmaz denedim ve sonuç karşısında gerçekten büyülendim. Kızlık zarımın bozulduğu gece ile aynı şekilde bir miktar kan aktı. Elimi sildim hemen geçti. Aradan 3 ay geçtikten sonra evlendim ve ilk gecemi çok rahat bir şekilde atlattım. Evlendikten sonra da kesinlikle sizlerinde belirttiği gibi kocama çok sağdık bir bayan oldum şuan ise bir çocuğumuz dünyaya geldi. Bu evlilikte siz değerli ağabeylerimin ve Merve Hanım’ın çok büyük emeği var. Sizlerden Allah razı olsun. Sizleri çok seviyorum ve insanların ömür boyu mutluluklarına vesile olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum…
Cevap Yaz
dilaraesen
Cevapla dilaraesen
20.08.2015 14:45:37
Bu ürün hiç bir bakanlığın onayı olmayan yasadışı bir üründür. Lütfen bu umut tacirlerine inanıp boşuna para vermeyiniz. Yasal olarak böyle bir ürün olmadığını BİMER üzerinden yazarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Dikkatli olun dolandırılmayın. İçeriğinde boya bulunan bu ürün yüzünden sağlınızdan, canınızda en önemlisi itibarınızdan olursunuz.
Cevap Yaz
ithink@activist.com
Cevapla ithink@activist.com
01.07.2013 21:59:19
dergide gördüm ve güvenerek sipariş ettim. ancak pembe bir boya ele vücuda bulaşır vaziyette. faturasız çakma bir kartona basılı katlanmamış kutusu ile gelen ürün tam olarak çakma bildiğin açık pempe boya. faturasız gelen ürünler için şikayet yollarını da kullanamıyor iade taleplerinizle de ilgilenilmiyor. yazık 150 lira üzerinde para veriyorsunuz ama anlatılan söylenen ve sitede belirtilen ürün kalitesine veya özelliğine yaklaşmıyor bile. mail at telefon et muhatap da bulunmuyor.
Cevap Yaz
paintedbird
Cevapla paintedbird
12.11.2011 04:48:14
bu acı gerçeğe biraz da mizah katıp yeşil bi sıvı konsa jelatine, ilişkiden sonra da erkeğe ahh erkeğimmm safra kesemi bile patlattın ne kadar güçlüsün diyerek rol yapsak geri kafalı zihniyet buna da kanar mı acaba =)) ben daha komiğini yaptım gerçi,şuan hala beraber olduğum erkek arkadaşımla birlikte olmadan önce vajinamın içerisine ketçap sürmüştüm, o da afiyetle kanmıştı bu oyuna, ama gelin görün ki vijdan insanı rahat bırakmıyor, itiraf ettim ilerleyen zamanlarda, gerçek namusun da bu olduğuna inanan bir sevgilim olduğu için çok şanslıyım, tek sorunumuz ketçap yerken yaptığımız geyiklerin yatak odasında sonlanıyor olması =) haberi hazırlayan arkadaşımızın ellerine sağlık,illaki bu konuda araştırma yapan veya bu ürünü almayı düşünen arkadaşlarımızın karşılaşacağı bir haber olmuş, benden hemcinslerime tavsiye,evet gerçekten bu zihniyete böylesi oyunlar müstehak ama karşınızdaki o zihniyete sahip kişiyi seviyorsanız, vijdanınız sizi rahat bırakmayacaktır..ürünün yan etkilerine bunu da yazmalılar bence..
Cevap Yaz
1 2

KATEGORİNİN HABERLERİ
ŞAİR VE YAZAR BÜLENT ...
BİR BAĞIŞ DA SEN YAP
TEKNOLOJİ ŞİDDETİ ÇÖZ...
O GÜVENLİ ELLERDE Mİ?
2012 YILINA DAMGA VURAN
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :