Okunma Sayısı: 5872
CANLI YORUMLAR

YAZIN YOĞUN GÜNEŞ IŞIĞINA

TEKNOLOJİK ÇÖZÜM

SEIKO SENSITY: YAZIN YOĞUN GÜNEŞ IŞIĞINA TEKNOLOJİK ÇÖZÜM

 

Gün ışığı ve açık havadan kapalı ortamlara giriş çıkışlarla ışık değişimlerinin yoğun olduğu bu günlerde fotokromik camlar gözler için teknolojik bir çözüm olarak öne çıkıyor. Yazın gelmesi ile birlikte açık havada gün ve güneş ışığı gözleri yorarken, yoğun ışıktan kapalı ortamlara geçişlerde ışık yoğunluğunun azalması ile gözlerde kasılma ve yorgunluklar oluşuyor. Değişen ışık ve çevre şartlarına hızlı uyum sağlamak üzere geliştirilen Seiko Sensity fotokromik gözlük camları, görüş performansını artırarak göz kasılmaları ve buna bağlı göz yorgunluklarını azaltıyor.  

 

Mevsimsel etkisi değişse de ultraviyole ışınlar göz sağlığını olumsuz etkiliyor. Özellikle yaz aylarında ultraviyole ışın miktarı çok daha fazla olduğundan gözlerin korunması da son derece önemli. Çeşitli yüzeylerden gelen ışık yansımaları, farklı ortamlarda ışığın yoğunluğundaki değişimler gözlerde adaptasyonu zorlaştırarak aşırı yorgunluğa sebep oluyor. Ultraviyole ışınların zararlı etkileri yıllar içinde birikme özelliğine sahip olduğundan bu ışınlardan her mevsim ve günün her saati korunmak göz sağlığı açısından son derece önemli. Değişen ihtiyaçlara odaklanan Seiko Optik’in teknolojik ürünü Sensity, tüm ışık ve çevre şartlarına hızlı uyum sağlıyor, sıcaklık, nem ya da UV seviyeleri ne olursa olsun sabitleme teknolojisi (Stabilight Technology) ile camın renk tonunu hassas bir şekilde ayarlıyor. Seiko Sensity fotokromik gözlük camları gün ışığında koyulaşıyor, kapalı ortamda rengi açılarak fonksiyonel ve konforlu kullanım sağlıyor. Seiko Sensity, sıcaklık, nem ya da UV seviyeleri ne olursa olsun camın renk tonunu sabit tutan akıllı adaptif göz koruması sayesinde etkin koruma sağlıyor, görüş kalitesini düşürmüyor. Sık sık değişen ve farklı ışık alan ortamlarda göz kamaşmasını ve gözlerin zorlanmasını önlüyor. 

 

30 saniyede normal camlardan güneş gözlüğü tonlarına geçiş yapan Seiko Sensity, üç farklı renk seçeneği ile yaz şıklığını ekstra bir güneş gözlüğüne ihtiyaç duymaksızın tamamlıyor. Yeşil, kahve ve gri renk seçeneklerine sahip tonlar güneş gözlüğü seviyesine kadar kararabiliyor ve kesintisiz UV koruması sağlıyor. Seiko Sensity, ileri fotokromik teknolojisiyle kusursuz tasarımı birleştirerek, ışık değişimlerinde görüş konforunu artırıyor.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SEYAHATE ÇIKACAKLARA DİKKAT
BAYRAM TATİLİ ZEHİR OLMASIN
ŞİŞMANLIK GÜNAH MI?
TARTIŞMA YARATAN AÇIKLAMA
3. KÖPRÜ İHALESİ
FİRMALAR TEKLİF VERMEDİ
DİZİDE İKİNCİ KANSER ŞOKU
VAHİDE GÖRDÜM'DEN DESTEK
YABANCI BAKICILARA VEDA
90 GÜNLÜK YENİ DÜZENLEME
AFRİKA SICAĞI KAPIDA
ÖLÜMLERE YOL AÇIYOR
KREDİ BORCU ÖDEYENLERE
MÜJDE GİBİ KARAR
DR. ERDAL BUDAK ANLATTI
HİÇ YIKANMASA DA KOKMUYOR
EN FAZLA KAÇ GÜN GİYERSİNİZ
TELEFON BORCU OLAN YANDI
FAİZLER NE KADAR ARTTI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUKLARDAN ANAYASAYA...
E-OKUL ÇOCUKLARI AYIRDI
SÖZLÜKLERİ BEKLEYEN T...
TOPKAPI SARAYI'NDA ÇATIŞMA
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :