CANLI YORUMLAR
Mehtap Erel
Mehtap Erel
Yazar

GELİN ATA BİNMİŞ...

Ekrana dokunmak üzere...
19.12.2011

Bazı insanları görür görmez seversiniz. Bir elektrik oluşur, kimya, enerji artık ne derseniz… Birbirinizden hoşlanırsınız. Şimdi böyle anlatınca cinsellektüel bir şeyden bahsediyorum gibi oldu ama değil. O yüzden açarak devam ediyorum…

Melek Baykal’ı biliyorsunuz. Tiyatroseverler onu "Sokrates'in Son Gecesi, Romantika, Kral Lear, Bu Bir Rüyadır, Bir Ölünün Toplumsal Anatomisi, Kuvay-i Milliye" gibi oyunlarla hatırlarlar. Televizyonda ise "Ferhunde Hanımlar, Melek Apartmanı, Hayat Bağları, Cennet Mahallesi, Türk Malı, Akasya Durağı" gibi dizilerde canlandırdığı rollerle biliyorsunuz. Olaya Ankara Devlet Tiyatrolarından girip, kariyerini İstanbul Devlet Tiyatrolarında devam ettiren çok önemli bir isim. O yüzden Hülya Sepken arayıp “Seni Melek Baykal’la tanıştırayım ben” dediğinde atladım. Hülya ve ben eski arkadaşız ve ilginç badireler atlattık. Bu bize ait kısım, sizin bilmeniz gereken Hülya, Türkiye’nin en önemli yapım firmalarından birinin başında. Hatta, Türkiye’deki çok başarılı birkaç yapımcıdan biri olduğu gibi en iyi tek kadın yapımcı. Biz de arkadaşız, durum bu…

O yüzden Hülya bana Melek Baykal ile ilgili televizyon projesinden bahsedip, benim de işin haber ve habercilik ayağında olaya dahil olmamı istediğini söylediğinde…

Evet hiç düşünmedim “Yemin et! Çok isterim!” derken, hele de programın NTV tarafından satın alınan Star TV’de olacağını, o meşhur 360 derece stüdyolarda çalışacağımızı duyduğumda…

Daha fazla detay vermeyeyim, "gelin ata binmiş ya nasip demiş", ben nazara çok inanırım bunu da biliyorsunuz…

Sadece kısa anekdotlarla bu yoğunluğun içinde olan bitenden haber vereyim istiyorum.

Doğuş Power Center’da toplantıdayız. Bütün ekip bir arada, yönetmenimiz Betül var; Simay, Hülya, Melek Abla, Filiz, editörler, haber asistanları, yana yakıla her yere yetişmeye çalışan Kıymet, telefonu kulağına yapışmak üzere olan Özen, programda yer alacak diğer herkes… İçerik konuşuyoruz…

Ben: Bu esnada dokunmatik ekran olsa? Hani şu haberlerde kullanıyosunuz ya… Dev bir Ipad gibi olanlardan…

Hülya: Napıcan pardon? Hava durumu mu sunacaksın?

Ben: Ya nasılsa var, kullanırım ben onu bir şekilde, çok havalı.

Melek Abla: Özendi çocuk, gitme üstüne Hülya! Mehtabım dokunmatik ne istedin çocuğum, bana söyle...

Ben: Hani haberlerde kullanıyolar ya Melek abla…

Hülya: Ayrıca şu "abla" olayına bir nokta koyalım bence. “Melek” de yayında, herkes öyle demeli.

Ben: ...

Betül: Evet öyle “abla, abla” falan olmasın, ağzımız da ona göre alışsın.

Ben: ... Bi tek ben desem "Melek Abla" diye, ayıp denen bir şey var sonuçta…

Hülya: Hayır!

Ben: Dokunmatik ekran?

Hülya: Hayır Mehtap!

Ben: Hayret bişi! Ne biçimsin Hülya ya! Ne acayipmişsin çalışırken… Ehehihehe biz Hülyayla arkadaşız aslında…

Hülya: Umarım arkadaş kalabiliriz bu işten sonra da…

Melek Abla: Ay amma uğraştın çocukla, Allah Allah!

Hülya: Melek sen de şuna çocuk çocuk dedikçe kendini 20 sanıp “abla abla” tutturuyor. Eşek kadar kadın neresi çocuk?

Ben: Melek abla Hülya içimdeki çocuğu öldürmeye çalışıyor, izin vermeyelim buna, aehahaheh.

Melek Abla: Vermeyiz Mehtabım, sen merak etme, sen nereye dokunmak istiyosun oraya dönelim çocuğum biz. Bir de şu saçlarını kulaklarının arkasına alalım şöööyle bir yüzün gözün açılsın.

Ben: Ama ben böyle kabarık seviyorum böyle yoluk kedi gibi, hem saçlarım ince telli ya…

Melek Abla: Bu saç mı ince telli? Kör olma sen, neresi ince bu saçların çocuğum. Hah bak ne güzel oldun yüzün gözün açıldı! Oh! Ay saçların gözüne girdikçe bana fenalık bastı.

Stüdyoda, deneme çekimleri esnasında;

Betül: Aslında ben seni hep böyle düz fönlü hayal ediyorum.

Ben: İnan mümkün değil, çok isterim ama…

Hülya: Ya bırak, hasta işte, yoluk yoluk dolaşsın, onun tarzı öyle, herkes böyle kabul etti…

Ben: Yoluk değil çok havalı saçlarım dimi Melek Abla?

Hülya: Bak kaldır şu ablayı diyorum, niye laf dinlemiyosun.

Ben: Aklıma yatmadı.

Melek Abla: Biz böyle mesafeli mi kaldık masada ne?

Ben: Bence de ve ben hemen sandalyemi yanına çekiyorum şimdi.

Betül: Mehtap! Senin yerin orası, kamera açısı ayarlıyoruz burada!

Melek Abla: (kısık sesle) Oynama diyo, bi k*çın başın dursun, oyacaklar seni burada ben de kurtaramıycam bak.

Hülya: Sen niye gözlüklesin?

Ben: Gözlerim şişti.

Hülya: İyi de tanıtım çekimleri yapılacak! Ya dikkat etsene kendine Mehtap, kaç kere söylüyorum kilo alma, cildine iyi bak diye. Gözün haline bak!

Ben: Hİiiiiiiiiiiiiii!

Melek Abla: Ay gözün oynamasın noldu?

Ben: Bu ben miyim ekrandaki? O kollar ne ya öyle güreşçi gibi? Bu ne hâl? Bu nasıl kamera görüntüsü? Hülya resmen şişman görünüyorum! Amanın!

Hülya: Dedik dimi! Dedik dimi! 36 bedensen 38, 38 bedensen rahat 40 çıkarsın dedik dimi! Sen dün lahmacunları götürürken tekrar dedik dimi!

Melek Abla: Ay bi de elinden almaya çalıştın orda herkesin içinde! Ne ayıp bişey! Biz böyle güzeliz Mehtabımla!

Ben: Evet Melek Abla. Hatta bu güzelliğimiz şerefine bugün içli köfte söyleyelim ne dersin?

Hülya: Ye, b*k var! Şu “abla” lafını da bırak!

Ben: Peki ama bir şartla! Dokunmatik ekran?

Durum şimdilik böyle. Biz kendi aramızda çok eğleniyoruz ve eminim bu enerji size de yansıyacak. Yine de kısmetten ötesi olmaz diyelim ve popomuzu kaşıyalım nazara karşı.

Kısa bir süre sonra Star TV’de cidden hepimizin içine sinen bir programla bir arada olucaz. Programın starı Melek Baykal ve ben içindeki pek çok bölümden birini üstlenmiş durumdayım. Aile, çocuk, bebek, yaşam, kadın, hayat, haber dosyaları bende ve siz bu ne demek biliyorsunuz… Duman ederiz :)

Sevgili patronum Bülent Özükan’a da bu projede yer almama izin verdiği için minnettarım. Sonuçta sadece gazeteci ve yazar olarak değil, Boyut’ta çalışmaya devam ederken hafta içi her sabah canlı yayında olacağım… Bu çok önemli benim için çünkü Boyut’ta çalışmayı, Anne Boyutu’nu çok seviyorum, hele Anne Boyutu çocuğum gibi oldu artık…

"Bu ara sesin pek çıkmıyor" diyordunuz ya, çift vardiya çalışıyorum o yüzden ama merak etmeyin her şey bir sisteme oturdu artık ve içimize çok sindi…

Programın adı MELEK ve gerçekten melek gibi bir duayenle çalışıcam. (Hülya’yı kastetmediğim net sanıyorum.)

Bana şans dileyin olur mu, Allah mahcup etmesin, ite köpeğe güldürmesin!

Ama siz kahkahalarla gülün diye umuyorum…

 

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1 2 3 4 5
Neriman
Cevapla Neriman
29.12.2011 15:38:42
Seni izleyeceğim. Ayrıca Melek Baykal'ı da çok severim. Mutlaka harika birşey çıkacak ortaya. Umarım Derya'nın Dünyasının karşısında olmazsınız ;)
Cevap Yaz
Ggülistan
Cevapla Ggülistan
22.12.2011 17:59:29
öncelikle hayırlı olsun ablacım burda anlatmanla bile okadar sıcacık bir program olcagı belli özellikle melek baykal ve sev varken sabırsızlıkla bekliyorum umarım istediğin gibi donkunmatik ekranında olur hos ne yapcan bilmiyom ama sen istiyosan olsun hersey gönlünce olsun ablam
Cevap Yaz

Cevaplar

mehtaperel 26.12.2011 11:48:42

Amin aşkım, hep beraber iyi olalım işallah :) çok öpüyorum
Gülperi
Cevapla Gülperi
22.12.2011 10:31:15
canım hayırlı olsun, çok güzel olacak herşey eminim. Melek hanım'a bayılırım zaten ne kadar güzel olmuş iki dünya tatlısı insan bir arada. Ama çalışanlar nasıl izleyecek, bizi unutma sakın :) çok öpüyorum seni..
Cevap Yaz

Cevaplar

mehtaperel 26.12.2011 11:49:04

Biz de mutluyuz birarada olmaktan :) birbirimize iyi geldik :)) çok öpüyorum
İLKNUR
Cevapla İLKNUR
20.12.2011 13:37:13
Mehtapım çok sevindim.Hayırlı olsun,Allah kem gözlerden korusun inşallah.Sen zaten öyle internet köşelerine sıkışacak kapasitede bir kadın değilsin.Daha çok kişiye hitap etmen gerekiyordu.Melek hanımla çok uyumlu bir ikili olduğunuzdan da zerre şüphem yok.Yalnızzzz....Çalışan bayanları unutmayın lütfennnnn..Yayın akışına ne şekilde müdahale edebilirsin bilmiyorum ama biz çoğu kaliteli programları izlemekten mahrum kalıyoruz.Bizi en iyi sen anlarsın diye düşünüyorum.(Buna "herşeye yetişmeye çalışırken soluksuz yazın örnektir.:)))Hiç değilse 1 programın tekrarını yayınlatmanı yürekten istiyorum.Ev hanımlarını bu noktada çooook kıskanıyorum çookkkk.Seni ve ekibini kocaman öpüyorum.
Cevap Yaz

Cevaplar

mehtaperel 26.12.2011 11:49:32

soluksuz bu ara gerçekten :))) Allah yardım etsin valla :) öpüyorum bitanem
ismigül
Cevapla ismigül
20.12.2011 13:20:35
Hayırlı olsun mehtap güle güle kullan canım :))) haahaaaa :))).seni çookkk seviyorumm ite köpeğe güldürmesin duana kocaman AMİİİİNNNN diyorum canım.
Cevap Yaz

Cevaplar

mehtaperel 26.12.2011 11:49:42

Amin aşkım amin :)))
tatlıcadı
Cevapla tatlıcadı
20.12.2011 10:53:23
Yoluk kedi mi ? kız ben yoluk tavuk biliyordum kedi modelimide varmış :D alemsin ya .Melek Baykal ekranda oyunculuğuyla usta bir oyuncu ve eminim programınızda eminim harika olacak ikinizinde kimyası uyuyor enerji sinerci ne ararsan hepsi sizde var Allah yüzünüze gülüp yürü kulum diyecek inşallah. Her zaman olduğu gibi arkandayız bebeğim tütütütü maşallah Allah nazardan saklasın.(benim şimdi kaçak bir hat bulup star tv iş yerinden izlemem lazım ya kovarlar beni ya ödül verirler :D bilmiyorum bakalım )
Cevap Yaz

Cevaplar

tatlıcadı 27.12.2011 11:19:26

heeeeeee o kedi modeli :) anladım şimdi yerim senin yoluk kedi modelini aşkım bende öpüyorum
mehtaperel 26.12.2011 11:50:13

kedi modeli benim facebook profilimde var ya :))) hiç dikkat etmedin mi? ;)) çok öpüyorum
1 2 3 4 5
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :