CANLI YORUMLAR
Mehtap Erel
Mehtap Erel
Yazar

HAVAN KİME

Poposunu açan kadınlar
03.12.2012

Kadın kadının kurdu derler ya sevgili okur. Gerçekten çok doğru! Ama kurt var kurt var biliyorsun. Mackenzie kurdu var mesela. Rus kurdu var, Bozkurt var…

 

Elma kurdu da kurt… Bir numara yaptığı yok ama iğrenç işte.

 

Bir de çakal var. Görüntü olarak kurda benzer ama kurttan küçüktür, “Leşçil hayvan” olarak geçer. Genellikle aslanlarla kaplanların arkasından gezer. Onların avladıklarından artanları yer. Haysiyetsiz bir canlıdır.

 

Neyse bu kadar, “Hayvanlar alemi” yeter, kadınlara dönelim biz.

 

Sarhan’la bir sergiye gittik. Elbette bizim dışımızda bir sürü insan vardı. İnsanların spor giyindiği, kanepe-kokteyl ikramı yapılan, gündüz aktivitesi tadında bir ortamdı. Birkaç tanıdığımızı gördük, selamlaştık, ayaküstü sohbet falan...

 

Benim üzerimde kot+tshirt+topuklu ayakkabı+ceket var ve yanımızdaki çiftteki kadın da kot+gömlek+fular+topuklu ayakkabı giymiş. Genel olarak herkes böyle...

 

Derken bir kadın geldi...

 

Şöyle söyleyeyim, bir tayt giymiş ki aslında bildiğin külotlu çorap, tayt taklidi yapıyor resmen. Ve üzerine kısa (yani taytın bel lastiğini 2-3 parmak örten) bir tshirt giymiş, üzerinde de deri ceket...

 

Kadın önümden geçti, ben kadının önce yüzüne (gerçekten) sonra arkasından bacaklarına ve poposuna baktım.

 

Çok muntazam bir kadındı şimdi Allah var ama insan neden böyle bir şey yapar? Neden tayt giyip, poposunu tamamen açıkta bırakır? Neden –poposu güzel dahi olsa- taytın üzerine daha uzunca bir şey giymez? Bu arada aynı kadında sıfır makyaj ve gayet basitçe toplanmış saçlar, söz konusu ki dışarıya verilen mesaj şu: “Bakın özenmedim, makyaj bile yok, saçımı da yapmadım, evden çıktığım gibi geldim, doğal bir kadınım ben. O kadar doğalım ki ahan-da bu benim makatım bakın!”

 

Yani o kadar iddialı bir giysi ile belli ki tüm dikkatleri üzerine toplamak istiyor, bildiğin avcı yani, yani kurt...  Ancak bir taraftan da böyle bir iddiası “yokmuş” gibi ayak yapıyor. Yani aslında çakal...

 

Tahmin edeceğiniz üzere kadından acayip “irite” oldum. İşin sevimsiz tarafı ise şu; ben irite olursam ciddi iritasyon yaratırım.

 

Kadın çeşitli bahanelerle etrafımızda ve ortalıkta dolaşıp duruyor. Bu arada ben boyun bölgemden kaşınmaya başladım falan derken...

 

Ben (yüksek sesle): Hanımefendinin bir rahatsızlığı var ise hemen şuracıkta yumurtalık ameliyatı yapılabilir.

Sarhan: ???

Ben (yüksek sesle): Çünkü baktığımız yerden neredeyse, “ovulasyon” tarihi vereceğiz, o kadar net her şey. Sergiye mi geldi smear testine mi belli değil.

Sarhan (kısık sesle): Saçmalama! Saçmalayacak mısın?

Ben (hayli yüksek sesle ve kadına bakarak): G*tunu açan ben miyim ki saçmalayayım? Ben ancak sağduyunun sesi olabilirim şu an.

Sarhan: Şiiiişştttt! Mehtap! Çok ayıp!

Ben: Ayıp? Nedir ayıp olan? Şu kılık ayıp değil de bu kılığa, “oh-ha!” demek mi ayıp?

 

 

Bu arada kadın, ondan bahsettiğimi anladı sanırsam ve yavaşça benim bulunduğum bölgeden uzaklaştı ancak birkaç dakika sonra kucağında bir çocukla döndü. “Üstüme gelme bak ben anneyim” mesajı.

 

 

Çakaaallllll!

 

 

Ben: Aa ilahi! İnsanlarda 9 ay değil mi gebelik? Ne ara hamile kaldı da doğurdu bu?

Sarhan: Şiişşt! Meh-tap!

Ben: Yok öyle g*tünü açıp dolanıp, aranıp, sonra çocuğu susturucu olarak kullanmak! Yemezler!

Sarhan: Sana ne ki? Sana ne? Sa-na-ne? Sana noluyor? İsteyen istediğini giyer! Sen uygun bulmuyorsan giyme! Sana ne?

Ben: Bana şu! Ba-na-şu! Bana şu! Sanırım bu vurguyla konuşuyoruz birbirimizle değil mi? Aynı kelimeyi bitiştirip, ayırıp tekrarlıyoruz ama farklı şeyler söylüyormuşuz gibi yapıyoruz galiba? Peki o halde! Ba-na-şu! Sen yumurtalıklarını benim alnıma çarpa çarpa gezemezsin kardeşim! Sen rahmini toplu taşıma aracı olarak kullanmaya karar verdiysen, bu senin takdirin ama benden sana peçete tutmamı beklemeyeceksin. Sen kendine bu kadar güveniyosan, “ahanda malzeme bu” diye ortaya çıkıyorsan, böyle bir iddia ve kendini beğenmişlik hali içerisindeysen manyağın biri de çıkıp, “Bu mal hangi halin malı?” diye sorar! Sorarım!

Sarhan: O manyak sensin di mi?

Ben: O manyak ben isem mal kim?

Sarhan: Tamam gidiyoruz hadi!

Ben: Ben hiçbir yere gitmiyorum. Yumurtalık gidicek önce! “Bak kaçırdım” dedirtmem ben!

Sarhan: Hastasın sen! Durucaz mı burada kadın gidene kadar?

Ben: Bence, o kadın gerçekten kadın değil. Çünkü gerçek bir kadın olsa bu kadar, “Bakın ben kadınım” ispatının paniğini yaşamaz. Bir panik var orada evet. Yoksa insan niye vajinasını alnına yapıştırıp gezsin? Kime neyi ispatlıyor? Yeni kestirmiş buuuu! Evveeet! İşte buuuuu! Anladım ben!

Sarhan: Sende manyak bir hayal gücü var Mehtap!!!

Ben: Yumurtalıklarım da var Sarhan! Toplu gösterime sunmuyor olmam, “yok” etmiyor. Sadece ispat derdim yok! Ayrıca hayal gücüne gerek yok ki şu aşamada. Ne var ne yok önüne tepsiyle gelecekse neyin hayalini kuracaksın? Aksine şu aşamada hiçbir şekilde hayal gücü kullanmıyor tamamen psikanaliz yapıyorum ben. Kimdi bu psikanalizin babası?

Sarhan: Freud

Ben: Onun bile babası belli ama, “yumurtalığın” kucağında taşıdığı gariban yavrunun babası kim? O baba bu kadın bu vaziyette evden çıkarken p*nisini mi ütülüyodu napıyodu o belli değil!

Sarhan: Allah senin diline düşürmesin, başka bir şey demiyorum ben! Terbiyesiz!

 

 

Bazen –özellikle kızgınsam- çok acımasız olduğumu biliyorum. Sonuç olarak –sanılanın aksine- kendini bilen bir insanım. Genel olarak huysuz ve öfkeli olduğumu da kabul ediyorum. Ancak bazı şeyler var ki –tamamen kadınsal sebeplerle- çok fazla sinirleniyorum. Buna da ister kıskançlık deyin, ister fesatlık, umurumda değil.

 

 

Öte yandan, ben kadında dekolteyi severim. Ve desteklerim. Biraz göğüs dekoltesi, dizin üzerinde yırtmaç, topuklu ayakkabı, kırmızı ruj, parfüm... Kadını kadın yapar dekolte. Özellikle iş hayatının yırtıcılığı yüzünden, her geçen gün erkekleşen kadın sayısını düşündükçe, dekolte kesinlikle desteklenmeli. Ve beraber çalıştığım insanlara sorun, “Makyajınızı yapın, fön çektirin, topuklu giyin” diye desteklerim daima. Kaliteli, cool hatta birazcık snop bir şekilde uygulayabilirseniz erotizm kadına çok yakışır.

 

 

Ama sen g*tunu açıp, menzilime girersen sonuçlarına katlanırsın arkadaşım.

 

 

Ayıp denen bir şey var...

 

 

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1 2 3
tatlıcadı
Cevapla tatlıcadı
07.12.2012 11:07:35
Ne taytmış arkadaş.Bir yazısını okuyup bunca hakaret edenlerin zekalarında ciddi sıkıntı var sanırım.Açıklık çağdaşlık değil seksi olucam derken aksine tehşirci oluyorsunuz bunun farkına varın.eğitimsiz seviyesiz demişsinizde kusura bakmayın sokaktan geçen herkesi editör yazar yapmıyorlar MEHTAP EREL3 günlük yazar değil.Bu kadar sinir yapmayın zira tayttınıza yazık :)
Cevap Yaz
bûya
Cevapla bûya
07.12.2012 10:02:20
Amma gerilmiş millet:) Ama rahatsız olmaları gereken asıl konu tayt ya da yazı şekli değil bence okuduklarını anlayamamış olmalarıdır. Yazarın daha önceki hiçbir yazısını okumayıp sadece bu yazıyla bu kadar hakarete varan yorum yapabilen, aramıza yeni katılan ve dönüp dönüp "acaba yorumuma cevap yazdı mı" diye bakan arkadaşlar var.Birincisi Mehtap Erel bir mizah yazarıdır. İkincisi bu yazı tarzına "hiciv" denir (Hiciv, edebiyatta bir yazı türü. Bir kişi, olay, durum, iğneleyici sözlerle, alaylı ifadelerle manzum yolla eleştirilmesine hiciv ya da, yergi adı verilir). Kaldı ki bizim bu yazıda neyi beğenip güldüğümüzü anlayamayan arkadaşlar önce espri anlayışı, sonra hiciv sanatı sonrası aslında sizin algılayamadığınız yazarın samimiyetidir. Olay bu kadar basit aslında...Mizah zeka işidir lafı boşuna söylenmemiş belli ki:)
Cevap Yaz

Cevaplar

NESRİN 07.12.2012 10:26:49

büyacım hiciv e girme bence bu iş uzar gider.. Mizah zeka işidir.Ama karşındaki nasıl algılıyor o zekaya sahipmidir. Birde bu durum var :D
NESRİN
Cevapla NESRİN
07.12.2012 09:44:31
arkadaslar herşeyin zamanı ve sınırı var ama benim korkum daha başka yakında bizde iran olursak hiç şaşmayın.. okullarda kıyafet serbestlıgı geldı.. bı ılkogretım okulunda basortu turban yasagı vardı.. kıyafet serbestlıgı sayesınde onuda sokacaklar.. sımdı dersınız annenın basortusu yok mu var.. ama annemın zamanındada bu tur seyler yoktu kıyafet serbestı fakat durumlar ekonomık olarak kotu oldugundandı.. bu yazdığım belki yayınlanmayacak birda bu konuyu düşünün ileride Türkiye ne hale gelecek... Ben bu kadını eleştirmiyorum onunda özgürlük anlayışı kendini teşhir etmek.. sizin özgürlük anlayışınız ne ....
Cevap Yaz
nagehansk
Cevapla nagehansk
06.12.2012 12:12:16
allah allah yazının anlatımında ki espirili uslupun neresını anlamadınız siz.mehtabı kinkusmakla falan itham etmişsiniz.ortada espirili anlatımla bir eleştri var .ve belkide oyle bir kadın yok .mehtap gördüğü çirkinlikleri bir şekilde bizlere anlatmak istedi.aloooo bu neyin kafası güldük biz okurken.bir rahatlayın hanımlar kasmayın bukadar sanırım sinirli ve gergin olanlar sizlersiniz.
Cevap Yaz

Cevaplar

tatlıcadı 06.12.2012 14:08:53

kesinlikle katılıyorum size yorumları okudukça ne oluyor dedim.Rahatsız olduğu durumu belki hayali olayla dile getirmiş olabileceği akıllarına gelmedi sanırım.Okuyanların...
beyza
Cevapla beyza
06.12.2012 11:23:39
canımmm benim ben düşüncelerine katılıyorum ,bence herşeyde bir sınır olmalı...yakında bikinilerle sokakta gezse kadınlar sanırım bunada ''aaa burası özgür bir ülke '' size ne diyecek bu insanlar,öpüyorum seni canımmm
Cevap Yaz
tatlıcadı
Cevapla tatlıcadı
06.12.2012 08:29:51
Çok güzel bir konuya değinmişsin canım.Ellerine sağlık sana katılıyorum.Giyinmeninde bir adabı var.Bu kadarda teşhirciliğe gerek yok bence.g*tünü açmak yada meme uçlarını göstermekle seksi olmuyorsunuz.Aksine çirkin görüntü oluşuyor iyi yapmışsın bence aşkım öptüm seni
Cevap Yaz
1 2 3
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :