CANLI YORUMLAR
Mehtap Erel
Mehtap Erel
Yazar

MİTOLOJİ İNSANI BEN

Ve "dövme" olayı...
19.03.2012

Bir kere dövme yaptırdıysanız, bir daha duramazsınız demişlerdi.

İnanmamıştım.

Doğruymuş…

Sarhan: Napıyosun?

Ben: Kendimi seyrediyorum aynada.

Sarhan: Narsizm'de son nokta. Biliyosun, bu olayı bi Yunan tanrısı başlatıyor aslında. Bir peri kızı, bu herife aşık oluyor; bu da yüz vermiyor, kız ölüyor. Öbür daha baba tanrılar var, onlar bu işe bozuluyor. Bizimki bi gün, böyle aynı senin gibi kendini izlerken kendine aşık oluyor. Öyyle bakakalıyor abi, kendi aksine: Yemeden içmeden kesiliyor. O da ölüyor. Mevzunun aslı bu!

Ben: Ve Yunan mitolojisine dair bir olayı gerçekten, Bağcılar-İkitelli minibüs hattında anlatır gibi anlattın ya. Buna kaç puan vermeli?

Sarhan: Hı?

Ben: Ki ben bu evin tek hırtıyım sanırken, sen olaya “Daha baba tanrılar”, “Bizim abi” falan diye girince... Düşündüm de... Kimlerle takılıyosun sen bu ara?

Sarhan: Aynadaki aksimle değil o kesin, ehehehe.

Ben: …….

Sarhan: Belki dışarı çıkıp, arkadaş falan bulmalısın kendine ehehehe.

Ben: …..

Sarhan: Yok ben aynada kendi aksimle şakalaşıp gülecem demekteysen bana uyar, ama adama deli derler, hasta derler, narsistik kişilik derler, ehehehe. Allah vermesin bak magazincilerin diline düşersin, rezil olursun, ünlü de oluyosun tam... Zaten herkes sana gıcık bu ara… ehehehe açığını bekliyolardır…

Ben: Benden cevap gelmeyince, sen yanılıp dinliyorum sanma kocacım. Senin ilk şaka denemende ben seni dinlemeyi bıraktım çünkü gerçekten, benim gibi bir mizah ustasının, hiçbir şekilde komik olamayan bir adamla, 15 yıl evli kalabilmesinin sırrı buydu esasen. Çünkü gülsem gülemiyorum, kızsam gülemiyorum, böyle bir acılı ızdıraplı bekleyiş ki o…. Bir de böyle öksüz kız çocukları gibi gözümün içine bakıyorsun, komik mi söylediklerin acaba diye…. O an, ya seni vurmalıyım ben ya kendimi… Bunu fark ettiğim gün, dinlemeyi bıraktım ben seni.

Sarhan: Narsist.

Ben: Nereme dövme yaptırsam diye bakıyorum.

Sarhan: ……??.....!!!!!!.....???? Ne?

Ben: Bir tane daha dövme yaptırıcam sanırsam.

Sarhan: …. Niye? Ne? Nereye?

Ben: Bilemedim. Ona bakıyordum şimdi ben de. Acaba kolumun içine, "Allah" mı yazdırsam diye düşünüyordum ki sen geldin ve sanırsam alnıma, "SALAK" yazdırıcam ki cümle alem bilsin artık. Bilsin insanlar: Salağım ben ki, boşamadım seni hâlâ!

Sarhan: Ya ne kızdın yine Allah Allah! Yok dövme falan yaptıramazsın! Bitti dövme meselesi! Koluma oğlumun adını yazdırıcam dedin diye izin verdim! Yeter! Başka yok!

Ben: Sen bunları bana mı söylüyosun yoksa ben cidden o dediğin kendini beğenmiş abiye dönüştüm, Mitos’a gittim, tanrılar benle konuşuyor falan mı?

Sarhan: …..

Ben: ….. Ne?

Sarhan: Seni kızdırmak istemiyorum ama Olimpos olabilir mi?

Ben: Neresi?

Sarhan: Tanrıların olduğu dağ? Yunanistan'daki?

Ben: …… Mitos , Olimpos, Mikonos ne fark eder ya! Allah Allah! Hem benim yaşadığım dağı bana mı tarif ediyosun? Eskiden Olimpos'tu, ben aldım Mitos oldu! Hadi bakalım!

Sarhan: Yok dövme falan yaptırmak! Yeter! Ne o öyle üçer beşer! Bu yaştan sonra!

Ben:…… Pardon?

Sarhan: ….. Yani çocuk musun manasında.

Ben: …… Diyosun… Peki…

Sarhan: Ciddiyim Mehtap. Bir tane yeter. Cidden birden fazlası varoş.

Ben: Yahu sen nasıl elitist, snob tuhaf bir adamsın ya! Benim adım çıkmış, sen çok fenasın. Ben doğru dövmeyi, doğru noktaya, doğru adama yaptırırsam hiç varoş falan olmaz hatta, var ya çok seksi bile olabilir, hem de bu yaştan sonra!

Sarhan: Karıcım.

Ben: Bırak, karıcım falan yapma bana! Elleme! “Bu yaştan sonra” hem de  hiç sırnaşma! Unumu eledim eleeemi astım ben, çekil!

Sarhan: Tatlım yaaaaa.

Bir evde birden fazla geveze olması çok tehlikeli bir şey. Herkes çok konuşunca, mevzu nereden nereye geliyor. Oysa bir yerlerde bir dağ var ve orada bir tek ben konuşuyorum…

Dövme hususunu ise… Düşünüyorum…..

 

 

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1 2
mehtaperel
Cevapla mehtaperel
26.03.2012 18:03:32
bütün yorumları okudum :))) hiç fena fikirler yok aslında :)) bitanesiniz, öpüyorum hepinizi
Cevap Yaz
Derya Keşci
Cevapla Derya Keşci
22.03.2012 16:46:19
Victoria Beckham gibi enseden asagiya
Cevap Yaz
mertefe nin annesi
Cevapla mertefe nin annesi
20.03.2012 11:33:54
:)))))) sizin balığınızın adını görünce bileğinizde bende hayal eder oldum küçük erkeklerimin adlarını bileğimde:) ama gerçekten yeter bir tane.fazlası çok kötü görünüyor bencede. sanki boynuna bileğine kulağına tüm takılarını takmış gibi. fazla cüretkar davranıp akıl verir gibi oldu yazdıklarım dimi:)kusura bakma...
Cevap Yaz
bûya
Cevapla bûya
20.03.2012 08:44:04
Bence Sarhan yazılı bir dövme yaptırırsan Sarhan abinin ses çıkaracağını hiç sanmam:) Bence gerek yok... tamam bir tane yaptırdın, balığımın adı olsun dedin tamam...ikinciyi doğurmaya niyetliysen belki o zaman olur:P
Cevap Yaz
melike
Cevapla melike
19.03.2012 16:55:46
Bence hiç kaçırma Mehtap abla derhal yaptır harika birşey...artık silinebiliyoda...
Cevap Yaz
eflatunyağmur
Cevapla eflatunyağmur
19.03.2012 16:13:01
valla asıl bu yaştan sonra yapılmalı dövme olayı. daha önce yaşın verdiği uçarılıkla abuk şeyler olabiliyo ve bi başladınmı gerisi geliyo.. kasıktaki dövmeler bence güzel. ben ilk oraya yaptırmıştım.ve daha sonra ilaveside geldi sırta doğru dönen kocaman bi dövmeye dönüştü. bi daha yaptırmam diyorum ama bikaç sene sonra yaparız yine bişelerr boyna kulak arkasından başlayıp omza doğru inen bişeyyyy.. biri beni durdursunnn.. çok acıyo yahuu. hep en acıyan yerleri buluyorum nedense
Cevap Yaz
1 2
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :