Okunma Sayısı: 10292
CANLI YORUMLAR

6 YENİ FİLM VİZYONDA

Haydi sinemaya

Sinemaseverler bu hafta "İnanılmaz Örümcek Adam", "Dedektif Dee ve Gizemli Alev", "Bu Dans Senin", "Kıyamet Kitabı", "Aşk Sanatı" ve "Peki Şimdi Nereye" adlı filmlerle buluşacak.

İNANILMAZ ÖRÜMCEK ADAM

Sinemaseverle buluşacak “İnanılmaz Örümcek Adam” adlı filmin yönetmenliğini Marcc Webb üstleniyor. ABD yapımı 3 boyutlu, bilim kurgu, aksiyon, fantastik türündeki filmin oyuncuları arasında Emma Stone, Stan Lee, Andrew Garfield, Sally Field ve Martin Sheen yer alıyor. Filmde ailesi tarafından terk edilmiş, dayısı ile eşinin büyüttüğü, sosyal hayatta zayıf karakterli, lise çağında bir genç olan Peter Parker'ın, her ergenin yaşadığı “Ben kimim, nereye aitim?” psikolojisinin derin sorgulaması ele alınıyor. 

KIYAMET KİTABI

Güney Kore yapımı, “Kıyamet Kitabı” adlı korku türündeki filmin yönetmenliğini Pil-sung Yim ve Kim Ji-woon üstleniyor. Filmdeki oyuncular arasında Kang-woo Kim, Ma Dong-seok, Jin Ji-hee, Go Joon-hee bulunuyor. Yüksek teknoloji sahibi bir dünyada, kendi kendini yok etmeye meyilli bir insan ırkı. İnsan zekâsıyla robotların yapay zekâsının yer yer iç içe geçtiği 3 farklı hikâye. Bir aşk hikâyesinin ortasına düşen ve insanları zombiye çeviren bir virüs, insan beyninin kapasitesinde düşünebilen bir robot ve dünyaya yaklaşan bir meteor. Dünyanın sonu yeni bir başlangıç olabilir mi? 

PEKİ ŞİMDİ NEREYE

Yönetmenliğini Nadine Labaki'nin üstlendiği dram ve komedi türündeki “Peki Şimdi Nereye” adlı filmde, Nadine Labaki, Sasseen Kawzally, Mostafa Al Sakka, Caroline Labaki, Muhammad Aqil, Petra Saghbini, Anjo Rihane rol alıyor. Nadine Labaki, senaryosunu yazdığı, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenip rol aldığı son filminde dinsel çatışmaları ve savaşın anlamsızlığını kadınların kıvrak zekası üzerinden eleştiriyor. 

Cannes'daki dünya prömiyerinde dakikalarca ayakta alkışlanan Labaki'nin mizah ve dolu son filmi olan “Peki Şimdi Nereye”, memleketi Lübnan'nın ortasındaki küçük bir köyde geçiyor. Savaşın ardından yaralarını sarmaya çabalayan köylüler, Müslüman’ı, Hıristiyan’ı omuz omuza birlikteliklerini sürdürmektedirler. Ne var ki, dini çatışma haberleri, zaten hassas olan dengeleri bozmak üzeredir. Şiddet girdabına kapılmamaları için erkeklere hâkim olma görevini yine kadınlar üstlenecektir.

DEDEKTİF DEE VE GİZEMLİ ALEV

Yönetmenliğini Hark Tsui'nin üstlendiği, Hong Kong yapımı aksiyon türündeki “Dedektif Dee ve Gizemli Alev” filmin oyuncuları arasında, Bingbing Li, Andy Lau, Carina Lau, Sos Haroyan, Jinshan Liu, Jean-michel Casanova, Lu Yao bulunuyor. M.S. 90 yılında Luoyang’ta dev bir Budist anıtı inşa edilmektedir. Yapımın bittiği gün, Çin’in ilk kadın İmparatoru Wu tahta oturacaktır. Ancak bazı olaylar Wu’nun tahta çıkmasını tehdit etmektedir. Sekiz yıl boyunca Wu’nun adamlarından bazıları halka açık yerlerde yanmaya başlar. Son kurban anıt sorumlusudur. Katil, otoriteye meydan okumaktadır.

BU DANS SENİN

“Bu Dans Senin” isimli film, 2011 yılı Kanada yapımı. Yönetmenliğini Sarah Polley'in üstlendiği filmde, Michelle Williams, Seth Rogen, Sarah Silverman, Luke Kirby, Aaron Abrams, Danielle Miller, Vanessa Coelho, Avi Phillips rol alıyor. Lou ile mutlu bir evliliğe sahip olan Margot, Daniel ile tanışınca, aralarında karşı konulamaz bir çekim olur. Daniel ile komşu olduklarından, yaz günlerini beraber geçirirler. Bu kaçamaklar, evlilik konusunda Margot’nun kafasının karışmasına sebep olur, onu içinden çıkılmaz bir ikilem içinde bırakır. Sarah Polley'in ikinci uzun metrajlı filmi olan yapım, sevgi, bağlılık, ihanet üzerine günümüz evliliklerine bir bakış açısı sunuyor. 

AŞK SANATI

Komedi türü “Aşk Sanatı” film de vizyona girecek bir diğer yapım. Yönetmenliğini Emmanuel Mouret üstlendiği filmde, Gaspard Ulliel, Julie Depardieu, Frederique Bel, François Cluzet, Elodie Navarre rol aldı. Günümüz modern ve karmaşık kadın-erkek ilişkilerinin masaya yatırıldığı filmin yönetmenliği ve senaristliğini de üstlenen oyuncu Emmanuel Mouret sinemaseverlere 'aşk sanatı'nı öğretiyor. 

Yazı Etiketleri

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
İLAÇLAR HASIRALTI OLDU
BULAMAYANLAR KARABORSAYA...
SANAT GÜNLERİ
ART BOYA İLE BAŞLIYOR
MANTAR ZEHİRLENMESİ
SONBAHAR DA ARTIYOR
OBEZİTE
KARACİĞER KANSERİ İLİŞKİSİ
DAĞLICA'DA 8 ŞEHİT
2 YIL SONRA YİNE ACI HABER
TEM'DE ZİNCİRLEME KAZA
1 ÖLÜ, 29 YARALI
BAYRAMDA METRO ÜCRETSİZ
CUMA GÜNÜ AÇILDI
''4+4+4'' KÖŞKTE
GÜL'ÜN 15 GÜNÜ VAR
BAKAN DİNÇER NET KONUŞTU

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÖĞRETMENLERE MÜJDE!
ÇOCUKLARIMIZ HAREKETSİZ
YAZLIK ALMAYI DÜŞÜNENLER
KPSS BAŞVURULARI BAŞLADI
İLGİLİ VİDEOLAR
ELEKTRONİK KELEPÇE VE TEKNİK TAKİP
BEYOĞLU'MA DOKUNMA
GERZE'YE TERMİK SANTRAL PROTESTOSU
TAKİP-TACİZDE ŞİKAYET VE İHBAR
BİR KADININ ÇANTASINDA
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :