Okunma Sayısı: 10236
CANLI YORUMLAR

ALTINCI HASTALIK

Her çocukta olacak diye bir şart yok6 ay - 3 yaş arası dönemde 40 dereceye çıkan ateşle kendini gösteren Herpesvirüs tip 6'nın yaptığı hastalıktır. Bazen diş çıkarma döneminde ortaya çıktığı için aileler diş ateşi olarak düşünürler. Ancak diş çıkarma 37,7 dereceden fazla ateş yapmaz. Ateş 3 gün devam eder, bu günlerde hiçbir anormal muayene bulgusu yoktur.

Ateşin düşmesiyle birlikte ciltten hafif kabarık kırmızı ? pembe yaygın döküntü başlar. Bu döküntü de ikinci günü tamamlayınca kaybolur. Bu hastalıkta esas risk yüksek ateşle birlikte %5 - 10 vakâda görülebilen ateşli havalelerdir.

Ateş düşürücüler (doktorunuza danışarak) kullanılabilir, soğuk uygulama ve ılık duş yaptırılabilir.

Hastalık kendiliğinden geçer.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
fatosmurat
Cevapla fatosmurat
08.09.2011 16:31:11
8 aylık bir kızım var 1 hftadır rahatsız ateş halsizlik diş çıkarıyor henüz çıkmadı 2 gündür bu belirtiler oldu bu sabah dr. götürdüm 6.hastalık oldugunu söyledi hiç duymamıştım bu yazıyı okuyunca rahatladım umarım çok kısa zamanda atlatırız...
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEKLERDE AĞIZ AFTLARI
ÇOCUKLARDA EV KAZALARI
ÇOCUKLARDA VE BEBEKLE...
YÜKSEK ATEŞ HAVALESİ
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
TOPLAYIN
OJENİZ NE RENK OLSUN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :