Okunma Sayısı: 7235
CANLI YORUMLAR

CAN ATAKLI 4+4+4'Ü YAZDI

Bu yük çocuklara fazla!!!

Okulların açılmasına tam bir hafta kaldı. Bu yılı diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise yeni eğitim sistemi. Bu yıldan itibaren uygulamaya başlanacak olan 4+4+4'ün en tartışmalı bölümü ise okula başlama yaşı.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni sistemde okula başlama yaşını 66 ay olarak belirledi. 60 aylık çocukların okula başlaması ise ailelerin inisiyatifinde. 66 aylık çocuğunu okula göndermek istemeyenler için rapor almak zorunlu.

Anne Boyutu yazarı usta gazeteci Can Ataklı, bu haftaki yazısında 4+4+4'ün en tartışılan maddesi okula başlama yaşına ilişkin olarak, çocukların bu yaşta okula başlayarak bu yükü taşıyamayacakları endişesi taşıdığını söylüyor.

Kamuoyunun, 4+4+4 sistemi ilk kez bu yıl uygulanacağı için tehlikenin ve bunun yol açacağı sıkıntıların henüz farkında olmadığını söyleyen Ataklı, okullar açıldıktan sonra tepkilerin daha da artacağını söylüyor.

66 aylık çocukların okula gönderilmesini eleştiren Ataklı, okullardaki fiziki koşulların da yetersizliğine gönderme yapıyor.  "Benim bu yaşta çocuğum olsa asla ilkokul birinci sınıfa yollamak için zorlamam" diyen Ataklı, bazı anne babaların bir yıl kazanacağı düşüncesinin ise yanlış olduğunu aksine çocukların bir yıl kaybedeceğinin altını çiziyor. 

Tamamını okumak için tıklayın... 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BADEMCİĞE KANSIZ AMELİYAT
THERMAL WELDİNG YÖNTEMİ
YASAĞI NASIL ANLATIRSINIZ
SABİHA PAKTUNA ANLATIYOR
YATAĞINI ISLATMASI
SORUN MU, DEĞİL Mİ?
BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI
ÇOCUĞUNUZ KEKELİYORSA
VE SONRADAN BAŞLADIYSA!!!
ÇOCUKLARDA BADEMCİK SORUNU
PROF. DR. MOCAN UYARIYOR
ÇOCUKLARA HEDİYELER
23 NİSAN İNDİRİMLERİ...
ÇOCUĞUM YEMEK YEMİYOR
YEMEK YEMEMEYEN ÇOCUKLAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BELLİ KURALLAR KOYUN
ÖDEVLERE YARDIM EDERKEN
ÇOCUKLARA BÜYÜ ANLATILACAK
HEDİYENİZ KABUSUNUZ O...
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
KISA SAÇ MODELLERİ
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
YAŞLANMAK GÜZELDİR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :