Okunma Sayısı: 6905
CANLI YORUMLAR

CAN ATAKLI 4+4+4'Ü YAZDI

Bu yük çocuklara fazla!!!

Okulların açılmasına tam bir hafta kaldı. Bu yılı diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise yeni eğitim sistemi. Bu yıldan itibaren uygulamaya başlanacak olan 4+4+4'ün en tartışmalı bölümü ise okula başlama yaşı.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni sistemde okula başlama yaşını 66 ay olarak belirledi. 60 aylık çocukların okula başlaması ise ailelerin inisiyatifinde. 66 aylık çocuğunu okula göndermek istemeyenler için rapor almak zorunlu.

Anne Boyutu yazarı usta gazeteci Can Ataklı, bu haftaki yazısında 4+4+4'ün en tartışılan maddesi okula başlama yaşına ilişkin olarak, çocukların bu yaşta okula başlayarak bu yükü taşıyamayacakları endişesi taşıdığını söylüyor.

Kamuoyunun, 4+4+4 sistemi ilk kez bu yıl uygulanacağı için tehlikenin ve bunun yol açacağı sıkıntıların henüz farkında olmadığını söyleyen Ataklı, okullar açıldıktan sonra tepkilerin daha da artacağını söylüyor.

66 aylık çocukların okula gönderilmesini eleştiren Ataklı, okullardaki fiziki koşulların da yetersizliğine gönderme yapıyor.  "Benim bu yaşta çocuğum olsa asla ilkokul birinci sınıfa yollamak için zorlamam" diyen Ataklı, bazı anne babaların bir yıl kazanacağı düşüncesinin ise yanlış olduğunu aksine çocukların bir yıl kaybedeceğinin altını çiziyor. 

Tamamını okumak için tıklayın... 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ÖĞRETMEN Mİ İMAM MI?
AÇIĞI KİM KAPATACAK?
ÇOCUKLARIN BAYRAMLIK HEVESİ
KIYAFETLER HAZIR MI?
KURBAN KESİMİNİN
ÇOCUK PSİKOLOJİSİNE ETKİSİ
KARIN AĞRISINI ÖNEMSEYİN
AĞRI KESİCİ VERMEYİN
KONTROL FELAKETE DÖNÜŞMESİN
YA CİNSİYET KALIP YARGILARI
BEBEK VE ÇOCUKLA YOLCULUK
YANINIZA NE ALACAKSINIZ?
ÇOCUKLA GÜVENLİ SEYAHAT
OYUN HAMURU YASAKLANIYOR
BAKANLIK GENELGE YAYINLADI
ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASI
ODALARINA TAŞINIYOR
KONUŞMA GECİKMESİ
AİLEYE DÜŞEN GÖREVLER...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ISMARLAMA KARAKTER OLMUYOR
DERS SAATLERİ YENİLENİYOR
SIFIRCILAR NEDEN ARTTI
AİLELERİN ZOR TERCİHİ
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
HAMİLELERİN YENİ MODASI
2012 YILINA DAMGA VURAN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :