Okunma Sayısı: 7085
CANLI YORUMLAR

CAN ATAKLI 4+4+4'Ü YAZDI

Bu yük çocuklara fazla!!!

Okulların açılmasına tam bir hafta kaldı. Bu yılı diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise yeni eğitim sistemi. Bu yıldan itibaren uygulamaya başlanacak olan 4+4+4'ün en tartışmalı bölümü ise okula başlama yaşı.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni sistemde okula başlama yaşını 66 ay olarak belirledi. 60 aylık çocukların okula başlaması ise ailelerin inisiyatifinde. 66 aylık çocuğunu okula göndermek istemeyenler için rapor almak zorunlu.

Anne Boyutu yazarı usta gazeteci Can Ataklı, bu haftaki yazısında 4+4+4'ün en tartışılan maddesi okula başlama yaşına ilişkin olarak, çocukların bu yaşta okula başlayarak bu yükü taşıyamayacakları endişesi taşıdığını söylüyor.

Kamuoyunun, 4+4+4 sistemi ilk kez bu yıl uygulanacağı için tehlikenin ve bunun yol açacağı sıkıntıların henüz farkında olmadığını söyleyen Ataklı, okullar açıldıktan sonra tepkilerin daha da artacağını söylüyor.

66 aylık çocukların okula gönderilmesini eleştiren Ataklı, okullardaki fiziki koşulların da yetersizliğine gönderme yapıyor.  "Benim bu yaşta çocuğum olsa asla ilkokul birinci sınıfa yollamak için zorlamam" diyen Ataklı, bazı anne babaların bir yıl kazanacağı düşüncesinin ise yanlış olduğunu aksine çocukların bir yıl kaybedeceğinin altını çiziyor. 

Tamamını okumak için tıklayın... 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YAZ UYKUSUNA HAZIRLIK
ÇOCUKLARA RAHAT PİJAMALAR
AKRAN ZORBALIĞI
ÇOCUĞU ZORLUYOR
ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEM
ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ
DİNÇER, VELİLERE SESLENDİ
ÇOCUK NASIL İKNA EDİLİR?
İŞARET ETMENİN GÜCÜ
ANLAMASINI İSTİYORSANIZ...
YENGEÇ BURCU ÇOCUKLARI
HASSAS BİR RUH
KARNE ALAN ÇOCUKLAR
NASIL DAVRANMALI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI
ÖDEV YAPMAMAKTA DİREN...
LİSELİLERDEN YOL GÜVENLİĞİ
MEB'DEN DERSANE RAPORU
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
YAŞLANMAK GÜZELDİR
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :