Okunma Sayısı: 10928
CANLI YORUMLAR

ÇOCUĞUNUZ UÇAKTA AĞLAMASIN

Yorulmayın

Yaz geldi. İş, okul her şey tatile göre ayarlandı. Tüm kış boyunca yaptığınız tatil planlarınızı hayata geçirmenin vakti gedi. İsterseniz dünyanın bir ucuna tatile gidin, isterseniz ailenizi görmeye gidin ancak çocuğunuzla çıkacağınız her tatil için ekstra plan yapmanız gerekebilir.

Çocuğunzla tatile çıkıyorsanız, valizler her şey hazır. İş sadece uçağa binip, gideceğiniz yere varmakta değildir. Bizler gibi olmayan çocuklar özellikle uçak seyahatinde oldukça zorlanmaktadır. Uçak, otobüs ya da araba. Hangi aracı kullanırsanız kullanın uykusu gelen ve uyuyamayan çocuklar ağlarlar. İşte en kötüsü de belki bu. Diğer yolcular ne diyecek, ne düşünecek. İşte tam bu noktada çocuğu ile uçakta seyahat edecek olanlar bu listeye bir gözden geçirmeli. 

 • Çocuğunuzun uyku saatinde uçağa binmeyin. Uçakta ağlayan çocukların yüzde 99’u uykusu geldiği ve uyuyamadığı için ağlar.
 • Çocuğunuzun uçakta kalabalık ve sesten stimüle olacağı için kolay kolay uyumayacaktır. Sabah erken uçmak, çocuk henüz çok yorulmadığı için daha iyidir.
 • Online check-in yapın. Eşinizle aranızdaki koltuğu boş bırakacak şekilde ve arka sıralarda koltuk seçin. Böylece, o koltuğun dolma ihtimalini azaltırsınız. Havaalanında check in yaparsanız; görevliden, eğer mümkünse o sıraya başka birini oturtmamasını rica edebilirsiniz. 
 • Çocuğunuzun küçükse ve uyku saatiyse, araba koltuğunu uçakta yanınıza alın. Eğer yanınızdaki koltuk boşsa, araba koltuğunu oraya koyup tentesini çekerek çocuğunuzu genel ortamdan izole eder ve uyuma ihtimalini arttırırsınız.
 • Uçak doluysa, araba koltuğunu zaten hostesler alacaktır. 
 • İniş ve kalkışlarda çocuğunuza, emzik, biberonda su verin ya da emzirin. Kulak tıkanıklığını önlemek için bu gereklidir.
 • Daha büyük çocuklarla, ağzınızı kocaman açıp esneme oynunu oynayabilirsiniz. Böylece, kulakları basınç değişikliği nedeniyle tıkanmayacaktır. Sakız çiğnetmek de bir seçenektir. Çocuğunuzun kulağı, iniş ve kalkışlarda çok acı verecek şekilde ağrıyorsa, bir doktora göstermenizde fayda olabilir. 
 • Bol bol oyuncak, kitap ve atıştırmalık almayı unutmayın. Uçakta verilen yiyeceklerden çocuğunuzun yemesini istemiyorsanız siz de yemeyin. 
 • Çocuğunuz sıkılma belirtisi gösterdiği anda kucağınıza alıp bir süre koridorda gezdirin. Ya da onun gezmesine izin verin. 
 • Uçakların içi çok sıcak ve sonra bir anda çok soğuk olabilir. Çocuğunuzu uçağa çok ince giydirerek bindirin yanınızda üstüne giydireceğiniz bir kat daha bulundurun.
 • Uçağın içi çok sıcaksa, hostesi klima açılıncaya kadar sık sık uyarın. Sıcaklamış bir çocuk çok huysuz olabilir
 • Çocuğunuz iki yaşından büyükse ve çizgi film izliyorsa. Çocuklar için satılan küçük DVD oynatıcılar ya da yanınızda getirdiğiniz diz üstü bilgisayar, sizi büyük sıkıntıdan kurtarabilir.
 • Hareketli bir çocuğunuz varsa, hostes her ne kadar ısrar etse de kalkıştan hemen önce kemeri bağlayın. 40 dakika çocuğu bağlı tutmak çok zor hatta imkansız olabilir. Hostese durumu açıklayın ve kalkmadan önce kesinlikle bağlayacağınızı söyleyin.
Esra Sert/Ntvmsnbc

 

Yazı Etiketleri

 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YERYÜZÜ CENNETİ MARMARİS
ŞİMDİ TAM ZAMANI...
MARDİN, MİDYAT, HASANKEYF
TAŞIN ŞEHİRLERİ
HEM GEZİN HEM DE EĞLENİN
HAFTASONUNUZU PLANLAYIN
AY YÜZEYİNİ ANDIRAN CENNET
GEZMEDEN, GÖRMEDEN GEÇMEYİN
KARNE TATİLİ
GERÇEK BİR TATİL OLSUN
ÇOCUKLA GÜVENLİ SEYAHAT
GÖRKEMLİ BİR UYGARLIK
İHTİŞAMI İLE BÜYÜLEYECEK
AKDENİZ'İN BİLLUR MAVİSİ
DENİZE DANTEL GİBİ İŞLENMİŞ
MERHABA RUMELİ
TÜRK TURİSTLERE YENİ ROTA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
TASASIZ BİR TATİL
UFAKLIKLA UZAK YERLER...
TASASIZ BİR TATİL
BEBEĞİNİZLE İLK TATİLİNİZ
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :