Okunma Sayısı: 79189
CANLI YORUMLAR

ERKEKLERDE TESTİS İLTİHABI

Cinsel hayatı tehdit ediyor

Erkeklerde yumurtada şişlik ve şiddetli ağrı ile meydana gelen testis iltihabı cinsel hayatı tehdit ediyor.

Günlük hayatta her yaştaki erkeklerde görülen testis iltihabı, genellikle idrar yolu enfeksiyonlarının ardından görülüyor. İdrar yolu enfeksiyonlarının dışında zaman zaman da kabakulak, verem ya da sifilis enfeksiyonlarından sonra da görülebiliyor. Öncesinde herhangi bir belirti göstermeyen bu hastalık, aniden ortaya çıkabilir.

Zaman zaman testis dönmesi ile karıştırılan bu rahatsızlık, bir uzman tarafından testisin yukarı doğru itilmesi testi ile ayırt edilebiliyor.

Yumurtalığın ısınması ya da vücutta yüksek ateş olarak ortaya çıkan testis iltihabının belirtileri arasında, sık idrara çıkma, bulanık ve kanlı idrar gelmesinin yanı sıra, yanma, sızlama yer alıyor.

Uygun dozda ve sürede yapılan antibiyotik tedavisi ile bu hastalık kısa sürede tedavi edilebiliyor. İlk 36 saat içerisinde teşhis edilebilecek iltihaba kabakulak serumu da yapılarak, mikrobun testislere yayılması önlenebilir.

Mutlaka bir Ürolog tarafından tedavi edilmesi gereken hastalıkta, antibiyotik tedavisinin yanı sıra yumurtanın sarkmasını engellemek adına, bazı tedbirler alınabilir. Bunlar arasında ayakta fazla kalmama ve istiharat yer alıyor. Uzmanlar testis iltihabı olan bir kişinin, yumurtaya baskı yapabilecek her türlü hareketten sakınılmasını öneriyor.

Testis iltihabı ile rahatsızlığı yaşayan kişilerin küçük veya büyük tuvaletini yaparken herhangi bir zorluk ya da engel teşkil etmezken, hastalık tamamen sonlana kadar cinsel ilişkiden sakınılması gerekiyor. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EN İYİ SPERM ARANIYOR
LAZERLE SÜNNET ALDATMACASI
ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ
PROSTAT RİSKİNİ AZALTIN
EN İYİ YAZ KOKULARI
2012 YILINA DAMGA VURAN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :