Okunma Sayısı: 9044
CANLI YORUMLAR

EŞLERİN EN BÜYÜK SORUNU

Prof. Dr. Doksat anlatıyor.

Eşler arasında yaşanan birçok sorunun temelinde iletişim bozuklukları, iletişim sorunları yatar. Birinin söylediğini birisi dinlemiyorsa ya da dinliyormuş gibi yapıyorsa iletişim kurulamamış demektir diyen Profesör Dr. Kerem Doksat eşler arasındaki iletişim sorunlarını anlatıyor...

Empati yoksunluğu, yani sadece söylenenlerin ne olduğunu dinlemek değil onların hangi duygu içerisinde söylendiği de çok önemlidir. Bu eksikse, eşler arasında iletişim kopuk ya da bozuktur. Eğer bir şekilde gönüller kırılmışsa ve eşlerden biri ya da ikisi "tek taraflı olmaz bir şeyler" diyorsa, bir taraf ne yaparsa yapsın aradaki sorun düzelmeyecektir.

En çok rastlanan başka bir problem de "o beni anlasın." Eşiniz sizi anlamıyorsa, öfkelenmeden, güzel bir dille ona anlatın. Eğer bunlara rağmen hala anlamıyorsa, o zaman bu ayrıca bir sorundur.

İyi niyet, empati ve karşı tarafa kendini anlatmak için yeterli gayreti göstererek ilişkilerdeki sorunları azaltabilirsiniz.

Tamamını izlemek için tıklayınız...

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HAMİLELİKTE 38. HAFTA
HASTANEYE GİTME VAKTİ Mİ?
ERGENLİKTE İLETİŞİM
İŞTE İPUÇLARI
RAHMİNİZİN KODUNU
DA VİNCİ ÇÖZÜYOR
ÖVGÜNÜN GÜCÜ
ÇOCUĞUNUZU CESARETLENDİRİN
ÇİÇEĞİ BURNUNDA OKULLULAR
ZİHİNSEL GELİŞİM SEYRİ
BEBEKLER DE EĞİTİM İSTER!
OYUNLA SOSYALLEŞİR, GELİŞİR
EVLİLİK BİTTİ, YOLA DEVAM
UNUTTUKLARINIZI HATIRLAYIN
BOŞA ÇABA HARCAMAYIN
KONTROLÜ ELE ALIN
CİNSELLİKTE GERİLİMİN KEYFİ
MACERANIN RUHUNU KORUYUN!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÖVGÜNÜN GÜCÜ
ÇALIŞAN ANNE-BABALAR İÇİN
SORUNLARA YAKLAŞIMINIZ
ÇOCUKLARINIZ KAVGA ED...
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
HAMİLELERİN YENİ MODASI
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :