Okunma Sayısı: 13100
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE 21. HAFTA

Yeni dünyaya hazırlık!

Fetüsteki değişiklikler: 

  • Bebeğin hareketleri giderek dah fazla hissedilir. 
  • Bu haftadan itibaren bebeğin kalp kası güçlenmeye ve daha güçlü bir şekilde kan pompalamaya başlar. Bebeğin bulunduğu ortam bizlere göre  daha düşük oksijene sahip olduğundan kan daha hızlı dolanır ve kalp kası daha fazla çalışır. Bu yüzden rahim içinde bebeğinizin kalbi, dakikada 120-160 arasında atar.
  • Bebek, kendini yeni dünyaya hazırlamaya hızla devam etmektedir. Ancak hareketleri kesildiğinde endişeye kapılmayın çünkü bu kıpırdanmalar henüz tutarsız ve değişkendir.
Annedeki değişiklikler:
  • Annenin rahminin içini dolduran amniyotik sıvının içeriği de annenin beslenmesine bağlı olarak her geçen gün değişiyor. Yani anne ne yerse yesin bebek de onu yiyor.
  • Dolayısıyla, tek çeşit yiyeceklerden ziyade çeşitli gıdalar ile beslenmek gerekir. Protein, vitamin ve bol su tüketimi bu haftayla birlikte daha da önem kazanıyor. 
  • Ayaklarda ve bileklerde şişme görülebilir. Fazla ayakta kalmamaya dikkat edilmeli. 

Bu haftanın sonunda bebeğinizin ağırlığı 400 gr, boyu ise 28 cm'dir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAFTA HAFTA HAMİLELİK...
HAMİLELİKTE 4. HAFTA
HAMİLELİKTE 3. HAFTA
HAMİLELİKTE 18. HAFTA
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
YAŞLANMAK GÜZELDİR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :