Okunma Sayısı: 59608
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Normal mi?

Kasık ağrıları hem sizin için hemde bebeğininz için sorun olabilir. Rahim büyüyüp karın boşluğunda ki bağlara baskı yarparak kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsada aslında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutsa da endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla olabilir. Bu nedenle geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatın. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı sebeplerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bazıları önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Ağrılara neden olan bazı sebepler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanı sıra hastaneye yatış bile gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması normal bir durumdur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
RAHİMDEKİ BEBEĞİN DUYULARI
HANGİ DUYU KAÇINCI HAFTA?
BU GEBELİKLERE DİKKAT
DÜŞÜK RİSKİ YÜKSEK!
HAMİLEYKEN KEMOTERAPİ?
SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER
RAHİM DUVARI KALINLAŞMASI
KAN GELİYORSA...
NE ZAMAN HASTANEYE GİDİLİR?
DOĞUM BELİRTİLERİ NELER?
HAMİLELİKTE BİTKİSEL ÇAYLAR
O KADAR DA MASUM DEĞİLLER!
GEBELİKTE YÜKSEK TANSİYON
RİSK FAKTÖRÜNÜ TANIYALIM
HAMİLELİKTE SİGARA İÇMEYİN
İŞTE BEBEĞE ZARARLARI
SEZARYEN-OBEZİTE İLİŞKİSİ
ANNE ADAYLARI BUNU BİLMELİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KADINLARIN EN BÜYÜK KABUSU
HAMİLELERİN KIŞA HAZIRLIĞI
HAMİLELİKTE RİSKLİ DU...
HAMİLELERE YAZ REHBERİ
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
OJENİZ NE RENK OLSUN
EN İYİ YAZ KOKULARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :