Okunma Sayısı: 73210
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Normal mi?

Kasık ağrıları hem sizin için hemde bebeğininz için sorun olabilir. Rahim büyüyüp karın boşluğunda ki bağlara baskı yarparak kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsada aslında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutsa da endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla olabilir. Bu nedenle geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatın. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı sebeplerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bazıları önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Ağrılara neden olan bazı sebepler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanı sıra hastaneye yatış bile gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması normal bir durumdur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KALP HASTALIKLARINDA
GEBELİK RİSKİLİ OLABİLİR
MÜDAHALESİZ DOĞUM
DOĞUM AKADEMİSİ AÇILDI
BEBEĞİNİZ ŞİŞMAN OLMASIN
İŞTE BESLENME PROGRAMI!
HAMİLELİKTE 39. HAFTA
KİLONUZ ARTMAMALI
ANNE SÜTÜNÜ ARTIRMAK İÇİN
NELER YAPABİLİRSİNİZ?
DOĞUMDA NEFES TEKNİKLERİ
İŞTE ALIŞTIRMALAR...
DOĞUM SÜRESİ DEĞİŞKENLERİ
DÜNYAYA GELMEK ZAMAN ALIYOR
HAMİLELİKTE 25. HAFTA
BEBEĞİNİZ HAREKETLENİYOR
HAMİLELİKTE
SAÇ DÖKÜLMESİ
DOĞUM ANINDAKİ MUCİZELER
ANNELER ANLATIYOR...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ARTAN KALSİYUM İHTİYACI
YENİ HAYATA RAHAT UYKU
GEBELİKTE EGZERSİZ YAPMALI
HAMİLELİK ÖNCESİ
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :