Okunma Sayısı: 61086
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Normal mi?

Kasık ağrıları hem sizin için hemde bebeğininz için sorun olabilir. Rahim büyüyüp karın boşluğunda ki bağlara baskı yarparak kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsada aslında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutsa da endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla olabilir. Bu nedenle geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatın. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı sebeplerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bazıları önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Ağrılara neden olan bazı sebepler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanı sıra hastaneye yatış bile gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması normal bir durumdur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
MÜDAHALELİ DOĞUM
HANGİ YOLLARLA GERÇEKLEŞİR?
DEPRESİF HAMİLELERİ
BEKLEYEN TEHLİKE..
HAMİLELER BUNLARI YAPAMAZ!
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
BEBEĞİNİZ SİZİ KISITLAMASIN
ANNE KARNINDA BİLE FİT
HAMİLELİKTE DİŞ SAĞLIĞI
ARA ÖĞÜNLERDE NE YEMELİ?
HAMİLELİKTE 34. HAFTA
DİNLEDİĞİ MÜZİK?
HAMİLEYKEN NASIL YATMALI
UYGUN POZİSYON NASIL OLMALI
HAMİLELİKTE BEL AĞRISI
KURTULMANIN YOLLARI
YENİ HAYATA RAHAT UYKU
HAMİLELİKTE UYKU POZİSYONU

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE ŞEKER HAS...
NASIL HAMİLE KALINIR?
HAMİLELİKTE KARIN SARKMASI
FİZİKSEL AKTİVİTE
ROBOT SEVGİLİLER
YENİ YILDA DENEYİN
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :