Okunma Sayısı: 10995
CANLI YORUMLAR

LOHUSALIKTA PAMUKLU PED

Sağlık ve rahatlık için

Yıkanabilme özelliği ile kullan-at pedler, çevreye verilen tahribatı engelleyerek havaya salınan CO2 miktarının azalmasına yardımcı oluyor. Çevre dostu olan bu tür pedler, kadınlara adet ve lohusalık dönemlerinde daha sağlıklı imkanlar sunuyor.

Pamuklu ve yıkanabilir kadın pedleri, genital bölgede oluşabilecek sorunları ortadan kaldırıyor. Sızdırmayan ancak havayı geçiren yapısı sayesinde genital bölgede havasız bir ortam yaratmıyor. 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, adet ve özellikle yeni annelerin lohusalık dönemlerinde yumuşak ve pamuklu pedleri öneriyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu: "Adet döneminde kadınlarda pedlere bağlı genital bölgede kaşıntı, acıma, yanma, kızarıklık ve tahriş sıkça görülmektedir. Islaklık, havasızlık, sentetik pedler, parfüm, boya gibi katkı maddeleri içeren sabunlar ciltte tahrişe neden olan maddelerdir. Bu gibi lokal irritan maddelerin teması ile genital bölgede kontakt dermatit oluşmaktadır. Bozuk hijyen şartlarının eklenmesi ile zaman zaman enfeksiyon oluşabilir. Mensturasyon ve lohusalık döneminde  tahrişe neden olduğu bilinen etkenin uzaklaştırılması, bölgenin temiz-kuru tutulması, sentetik olmayan iç çamaşırı, yumuşak-pamuklu pedler kullanılması tedavi sürecinde önemlidir."

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
PEELING İÇİN 8 NEDEN
AMA ÇOK SİGARA İÇENE YASAK!
PROSTATINIZ VARSA
YERE YALINAYAK BASMAYIN!
İLİŞKİNE İYİ BAK
NELER YAPABİLİRSİN...
ARABADA İÇMEK DAHA ZARARLI
"ÇOCUK VARSA YASAKLANMALI"
EVDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT
MUTLAKA ÖNLEM ALINMALI!
BÜYÜMEK İÇİN YESİN
AMA NEREYE KADAR?
TAKINTI/TİTİZLİK HASTALIĞI
ÜÇLÜ TEDAVİDEN KASIT NE?
VICTORIA'S SECRET 2011
KANATLARINIZ HAZIR MI?
MENOPOZ YAŞINIZ KAÇ?
BİLMEK MÜMKÜN MÜ?
NE ZAMAN HASTANEYE GİDİLİR?
DOĞUM BELİRTİLERİ NELER?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YAZ-KIŞ GÜNEŞ KREMİ
SAĞLIKLI, BAKIMLI VE GÜZEL
BANA NASIL YÜRÜDÜĞÜNÜ...
BAYRAM SONRASI DETOKS
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :