Okunma Sayısı: 9109
CANLI YORUMLAR

ÖDEVLERİNE YARDIMCI OLURKEN

Eyvah okul başlıyor!

Ödevlerine yardımcı olurken dikkat etmeniz gereken noktalar

  1. Çocuğunuzun ödevini yapması için belli bir zaman ayırmasını sağlayın ve bu zaman zarfında ona destek olmak için evde olmaya çalışın.
  2. Ödevi günlük yaşamının bir parçası haline getirin. Örneğin her gün yemekten sonra 30 dakika ödev yapmak, arkasından 1,5 saat oyun oynadıktan sonra uyumak ya da okuldan eve gelir gelmez hiç dinlenmeden ödevleri bitirmek gibi…
  3. Çocuğunuzun ödev yapması için bir yer hazırlayın. Sessiz, kimse tarafından rahatsız edilmeden rahatça çalışabileceği bir ortam olsun.
  4. Ödev yapmanın keyifli ve eğlenceli bir aktivite olması için siz de onu teşvik edin. Ona yiyecek veya içecek bir şeyler hazırlayın, yararlanması için kaynaklar bulun.
  5. Ödevler çok çeşitli olacaktır, ama özellikle Matematik ve Türkçe ödevleri daha yoğun bir şekilde veriliyor olabilir. Siz de diğer dallarda farklı şeyler öğrenmesi için ona fırsatlar yaratmaya çalışın.
  6. Matematik öğrenimini desteklemek için evde sayılarla ilgili bulmacalar, yap-bozlar ve farklı kutu oyunları bulundurun ve bunları oynamayı deneyin.
  7. Matematik dersi sadece dört işlemden ibaret değildir. Aynı zamanda ölçme, şekil boşluk gibi konuları da içerdiğinden yemek yapmak çocuğunuza matematiği öğretmek için mükemmel bir fırsattır. Kullandığınız malzemeleri, ölçme kaplarını, tartıları kullanarak çocuğunuzun sayılarla ilgili şeyleri öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
blkmrc
Cevapla blkmrc
17.09.2012 12:18:13
Ayrıca çocukların öz güvenlerini kazanmaları için sosyal öğrenme ağlarının gücünüde kullanmalıyız. Unutulmamalıdır ki sosyal öğrenme gücü diğer öğrenme metodları arasında en etkili olanıdır. Ülkemizde bu uygulamaya örnek olarak http://eodev.com/ sitesi önerilebilir. Burada çocuklar ödevlerini yaparken yeni arkadaşlarla tanışıp ödevlerini birlikte çözüyorlar. Bir bilgi havuzunu kendileri dolduruyorlar
Cevap Yaz
1

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUĞUNUZUN MOTİVASYONU
OKUL OLGUNLUĞUNA ERİŞ...
ÖĞRENCİLERİN SUÇ KARNESİ
OKUL DÖNEMİ ÇOCUKLARINDA
ROBOT SEVGİLİLER
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :