Okunma Sayısı: 8303
CANLI YORUMLAR

SAĞLIK ÜRÜNLERİNE DİKKAT

Sağlık Bakanlığı uyardı

Son dönemlerde bazı hastalıklara iyi geldiği söylenerek satılan sahte sağlık ürünleri ile ilgili Sağlık Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı.

Sağlık Bakanlığı, SABİM (Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi), BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) SBN(Sağlıkta Buluşma Noktası), Bilgi Edinme ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tüketici Sorunları Birimine yapılan başvurulardan, yetkisiz bazı kişilerin, vatandaşlara, Sağlık Bakanlığından veya İl Sağlık Müdürlüğünden aradıklarını söyleyerek birtakım sağlık ürünlerini (korse, dizlik, sigara bıraktırma, cinsel performans arttırıcı ve tedavi edici nitelikte bazı ürünler)  pazarlamaya çalıştıkları tespit edildi. 

Bu kişiler, vatandaşların gittikleri hastanelerle bazı genel bilgiler vererek, ürünlerini doktor önerisiyle satmaya çalıştıkları ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada: "Bakanlığımızın veya bağlı kuruluşlarının telefon aracılığıyla sattığı veya tanıttığı herhangi bir ürünü bulunmamaktadır" denildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Vatandaşlarımızın herhangi bir maddi ve bedensel zarara uğramamaları için, Bakanlığımızın adını kullanarak ürün satmak isteyen kişilere hiçbir suretle itibar etmemeleri, bu kişilerden herhangi bir ürün almamaları gerekmektedir. Bu gibi durumlarda, vatandaşlarımızın, durumu ivedilikle adli mercilere bildirmeleri önem arz etmektedir. Yine, halkımızın sağlık sorunlarıyla ilgili her türlü konuda, en yakın sağlık danışmanları olan aile hekimlerine başvurmalarını tavsiye ederiz.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
DİYET VE EGZERSİZ YETER
ZAYIFLAMA HAPINA GEREK YOK
ANNE KARNINDA KAÇ HAFTA?
39. HAFTANIN SIRRI
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
İSTENMEYEN TÜYLER MESELESİ
HORMONLARIMIZ ALARM VERİYOR
KADINLARI BEKLEYEN TEHLİKE
BEBEĞİNİZ ŞİŞMAN OLMASIN
İŞTE BESLENME PROGRAMI!
İFTARDA AĞIR BESİNLER YEMEK
REFLÜ NEDENİ, DİKKAT
DİŞ GICIRDATMA TEHLİKELİDİR
SEBEBİ VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
GÜZEL GÖRÜNME ÇABASI
ALDATILMA KORKUSUNDAN MI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAVUZLARDAKİ GİZLİ TEHLİKE
COVID-19 HAKKINDA
BAHAR DETOKSU
SARA HASTALIĞI
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
BİR KADININ ÇANTASINDA
OJENİZ NE RENK OLSUN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :