Okunma Sayısı: 13387
CANLI YORUMLAR

ŞAKA YAPILDIĞINDA KÜSME

Kendisine gülmeyi öğretin!

Mizahtan anlamak

Çocukların mizah anlayışı farklı yaşlarda farklı seviyelerde olur. Çoğu farkına varmasa da, ilköğretimin ilk yıllarında mizahla ilgili bir anlayış geliştirmeye başlarlar. Sizin yöntemlerinizi kullanmıyor olabilirler, ama bu aşamaya geldiklerinde belirli bir mizah yapma yeteneği kazanırlar. 

Eğer siz alaycı ve iğneleyici espriler yapıyorsanız ya da birbirleriyle dalga geçmeleri için başkalarını dürtmeyi seviyorsanız, muhtemelen çocuğunuz da bu yöntemleri benimseyecek ve hatta kendi kendine yapmaya başlayacaktır. Esprilerin nasıl karşılık bulacağını, zaten başkaları üzerinde deneyerek kendisi anlayacaktır. Ancak bu tür espriler yanlış yorumlanabileceği için çocuğunuz kendisini alay edilmiş ve yalnız hissedebilir. Hatta espri yapmaktan bile kaçınmaya başlayabilir.

Çocuğunuza kendisine gülmeyi öğretmek de her koşulda faydalıdır. Açıkçası kimse sürekli bir şaka malzemesi olmayı istemez, ama diğer insanlarla ilişki kurmak istiyorsak, aradaki sınırları aşabilmenin bir yolu da kendini çok fazla ciddiye almamaktan geçer.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
6-12 AYLIK BEBEK DE GÜVENİR
BASİT OYUNLARLA GÜVEN VERİN
BAĞIRMAYIN, SAKİN OLUN
TATİLDE AKSİLİKLER OLUR
ÇOCUKLA GÜVENLİ SEYAHAT
SÜNNET İÇİN İDEAL YAŞ
4-6 YAŞ ARASI KAÇININ
ÇOCUKLARDA ÖZSAYGIYI ÖLÇMEK
ÖZGÜR BİREY OLACAKSA...
BEBEKLER DE EĞİTİM İSTER!
OYUNLA SOSYALLEŞİR, GELİŞİR
RAHMİNİZİN KODUNU
DA VİNCİ ÇÖZÜYOR
66 AYLIKLAR İÇİN ŞARKI
EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER
TV'Yİ BİRLİKTE İZLEYİN
OLUMSUZ ETKİLENMESİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ONU YARINA NASIL HAZI...
KOCAMAN OLDU DEMEYİN
TEK ÇOCUK MU KARDEŞ Mİ?
YENİDEN O HEYECAN!
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
YENİ YILDA DENEYİN
YAŞLANMAK GÜZELDİR
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :