Okunma Sayısı: 12996
CANLI YORUMLAR

ŞAKA YAPILDIĞINDA KÜSME

Kendisine gülmeyi öğretin!

Mizahtan anlamak

Çocukların mizah anlayışı farklı yaşlarda farklı seviyelerde olur. Çoğu farkına varmasa da, ilköğretimin ilk yıllarında mizahla ilgili bir anlayış geliştirmeye başlarlar. Sizin yöntemlerinizi kullanmıyor olabilirler, ama bu aşamaya geldiklerinde belirli bir mizah yapma yeteneği kazanırlar. 

Eğer siz alaycı ve iğneleyici espriler yapıyorsanız ya da birbirleriyle dalga geçmeleri için başkalarını dürtmeyi seviyorsanız, muhtemelen çocuğunuz da bu yöntemleri benimseyecek ve hatta kendi kendine yapmaya başlayacaktır. Esprilerin nasıl karşılık bulacağını, zaten başkaları üzerinde deneyerek kendisi anlayacaktır. Ancak bu tür espriler yanlış yorumlanabileceği için çocuğunuz kendisini alay edilmiş ve yalnız hissedebilir. Hatta espri yapmaktan bile kaçınmaya başlayabilir.

Çocuğunuza kendisine gülmeyi öğretmek de her koşulda faydalıdır. Açıkçası kimse sürekli bir şaka malzemesi olmayı istemez, ama diğer insanlarla ilişki kurmak istiyorsak, aradaki sınırları aşabilmenin bir yolu da kendini çok fazla ciddiye almamaktan geçer.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KAHVALTIDA NE YEMELİ?
KANSIZLIK RİSKİNE DİKKAT
EĞİTİM SÜRECİNDE ALGI
PROF. DR. KESKİN ANLATIYOR.
ÇÜNKÜ ÇOCUĞUNUZ FARKLIDIR
HEM SİZDEN HEM ARKADAŞINDAN
FAZLA KAZANIYORSANIZ
AMAN DİKKAT GÖZÜNÜZÜ AÇIN
ÇÜNKÜ ÇÖZÜM BU DEĞİL
ÇOCUĞUNUZ HORLUYORSA DİKKAT
ARAŞTIRMA NE DİYOR?
MEDYA BİZİ DUYARSIZLAŞTIRDI
HAMİLELİKTE 36. HAFTA
BEBEĞİNİZİN YERİ DARALIYOR
YAZIN ÇILDIRMADAN HAMİLELİK
HAFİFLETİCİ ÖNERİLER
İLETİŞİM BOZUKLUĞU
TEMEL BOŞANMA SEBEBİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ARKADAŞLARINA VURUYOR!
BEBEKLERİN UÇAK NOTU
YENİDEN O HEYECAN!
PAZAR KAHVALTINIZ
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
BAZILARI KASLI SEVER
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :