Okunma Sayısı: 13229
CANLI YORUMLAR

ŞAKA YAPILDIĞINDA KÜSME

Kendisine gülmeyi öğretin!

Mizahtan anlamak

Çocukların mizah anlayışı farklı yaşlarda farklı seviyelerde olur. Çoğu farkına varmasa da, ilköğretimin ilk yıllarında mizahla ilgili bir anlayış geliştirmeye başlarlar. Sizin yöntemlerinizi kullanmıyor olabilirler, ama bu aşamaya geldiklerinde belirli bir mizah yapma yeteneği kazanırlar. 

Eğer siz alaycı ve iğneleyici espriler yapıyorsanız ya da birbirleriyle dalga geçmeleri için başkalarını dürtmeyi seviyorsanız, muhtemelen çocuğunuz da bu yöntemleri benimseyecek ve hatta kendi kendine yapmaya başlayacaktır. Esprilerin nasıl karşılık bulacağını, zaten başkaları üzerinde deneyerek kendisi anlayacaktır. Ancak bu tür espriler yanlış yorumlanabileceği için çocuğunuz kendisini alay edilmiş ve yalnız hissedebilir. Hatta espri yapmaktan bile kaçınmaya başlayabilir.

Çocuğunuza kendisine gülmeyi öğretmek de her koşulda faydalıdır. Açıkçası kimse sürekli bir şaka malzemesi olmayı istemez, ama diğer insanlarla ilişki kurmak istiyorsak, aradaki sınırları aşabilmenin bir yolu da kendini çok fazla ciddiye almamaktan geçer.

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YERKEN MIZMIZLANIYOR MU?
NASIL BAŞ EDECEKSİNİZ?
İYİ KARNE KÖTÜ KARNE
TEPKİNİZ NASIL OLSUN?
ÇOCUK OYUNCAĞINA KAVUŞSUN
OYUNCAK MÜZESİ ATÖLYESİ
ÇOCUKTA ÖFKEYİ ANLAMAK
VE BAŞ ETMEK...
MİNİK KARARLAR, MİNİKLERİN
KENDİ KENDİNE YETEBİLMEK
BİRAZ KENDİNİZE YÖNELSENİZ?
BOŞANMA SÜRECİ SONRASINDA
DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
12 YILLIK ZORUNLU EĞİTİM
OKULA GÖNDERMEYENE CEZA
ÇOCUKLARDA LÖSEMİ
CİNSİYETE GÖRE TEDAVİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUĞUNUZU YANLIŞ SEVMEYİN
SEVİŞİRKEN ÇOCUK GÖRÜRSE
SORUNLARA YAKLAŞIMINIZ
TEK ÇOCUK MU KARDEŞ Mİ?
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
BAZILARI KASLI SEVER
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :