Okunma Sayısı: 13819
CANLI YORUMLAR

ARKADAŞSIZ ÇOCUK

Yalnız mı?

 

 

Çocuğunuzun hiç arkadaşı olmadığını ya da çok az arkadaşa sahip olduğunu fark etseniz bile bu onun ille de mutsuz ya da yalnız olduğu anlamına gelmez. Ancak tabii ki bunun böyle olup olmadığını anlamaya çalışmanız gerekir. Çocukların farklı ihtiyaçları olduğuna dikkat çeken çocuk psikologu Laverne Antrobus, kimi kendini çok sayıda arkadaşla iyi hissederken, nadirde de olsa kimisinin yalnızken mutlu olduğunu belirtiyor:

 

“Çocuğunuzun kendi ihtiyaçlar hiyerarşisi içinde arkadaş sahibi olmayı nereye koyduğunu ve bunun onun için ne anlama geldiğini kontrol etmek bir anne baba olarak size bağlıdır. Belki de kendi kendine yetebilecek durumda olduğu için arkadaşının olmaması onun için o kadar da önemli bir mesele değildir. Eğer böyleyse endişelenmenize gerek yok. Ama belki de çocuğunuz istenmediğini ya da hatta sevilmediğini düşünüyor olabilir. Bu düşünceleri yüzünden bir tür yalnızlık hissediyor olabilir. Çocuğunuza arkadaş sahibi olmanın iyi bir şey olduğu mesajını vermek istiyorsanız, kendi arkadaşlıklarınızdan bahsedin. Arkadaşlarınızı nasıl seçtiğinizi, onların size neler kazandırdığını ve aile dışında sırdaş olabileceğiniz ve güvenebileceğiniz birilerinin olmasının size neler hissettirdiğini sohbet ederek ona anlatabilirsiniz.”

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
OKUL BAŞARISI VE ÖDEVLER
EBEVEYNİN KATKISI
HAYALİ ARKADAŞLAR
ÇOCUĞUN HAYALİ ARKADAŞI
TEK ÇOCUĞA ARKADAŞ!
KARDEŞİ YOK DİYE ÜZÜLMEYİN
KENDİNE GÜVEN VE ARKADAŞLIK
ÇOCUĞUNUZ ÖZGÜVENLİ Mİ?
ÇOCUKLARDA SOYUT DÖNEM
ONLARI TANIYALIM
OKUL BAŞARISI VE ÖDEVLER
EBEVEYNİN KATKISI
İSTANBUL'DA ÇOCUK OLMAK
TATİL BİTMEDEN YAPILACAKLAR
HAYAL GÜCÜNÜ KULLANSIN
FARKLI ROLLERE ETKİSİ!!!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
PANDEMİ DÖNEMİNDE
HAYALİ ARKADAŞ MESELESİ
UZMAN DR. NESLİM DOKSAT
AKRAN ZORBALIĞI
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
BİR KADININ ÇANTASINDA
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :