Okunma Sayısı: 13460
CANLI YORUMLAR

BEBEĞİNİZİ TAŞIMAK İÇİN

Taşıyıcı mı, askı mı?

Hiç kimse baskı altında kalmayı sevmez. Ama bazı bebekler için bu harfi harfine doğru. Yeni doğanlar muhtemelen kendilerini ana rahminde gibi hissetmek için ebeveynlerinden sıcaklık ve yakınlık ister, ritmik kalp atışlarını ve onların hareketlerini duymak ister.Bebek taşımak zor beğenen bebeğinizin ihtiyaçlarına çözüm olabilir, uyuması için ninni söylemek, süt emzirmeye müsait bir pozisyonda taşımak ya da tehlikelerden uzak tutmak. Bazıları bunun aradaki bağı güçlendirdiğine inanıyor.

Seyahat sırasında sürekli bebeğinizle ilgilenmeniz mümkün değil. Siz başka şeylerle uğraşırken bebeğinizin güvenli bir yerde oturmasını sağlayacağından onu 10 ila 23 aylık olana dek bir çeşit taşıyıcıya koymak ideal olanı. Otomotivler için tasarlanmış ağır bir öne yatar koltuk ya da bebek arabasından ziyade taşıyıcı ya da askı taşımak daha iyi bir çözüm.

Sizin konforunuz
Taşıyıcının vücudunuzu rahatsız etmediğinden emin olun. Düzgün ve uygun bir taşıyıcı boynu, omuzları ya da omurgayı zorlamaz. Herhangi bir omurga veya kalça sorunundan muzdaripseniz, hipster (kalçada dökük pantolon) ya da omuz üzeri askıdansa ağırlığın eşit bir şekilde dağılmasına imkân verecek sırtta ya da önde taşıyıcıları tercih edin.
Ergonomik açıdan daha uygun taşıyıcıların bazılarında optimum ayarın sağlanması için bel desteği ve önemli bir işlev gören kayış ayarı bulunuyor. Gideceğiniz yerin hava durumunu hesaba katmayı unutmayın. Delikli kumaşlar ve gözenekler sıcak iklimlerde hava akışına yardım edebilir. Sıcak muflon kaplamalarsa soğuk iklimlere karşı koruyabilir.

Bebeğinizin konforu
Bebeğin konforunun en önemli konu olduğuna şüphe yok. Çünkü bebeğiniz orada rahat değilse bunu kesin duyacaksınız. Çoğu bebek yakından tutulmaktan, vücut diliyle yapılan hareketleri görmekten ve kalp atışına benzer bir ritim duymaktan memnun olur.
Doğrulabilen ve başını dik tutabilen daha büyük bebekler için dikine taşıma pozisyonu çevrelerindeki dünyayı gözlemlemelerine ve gerektiğinde uykuya dalmalarına imkân verecek. Kafasını destekleyecek bir çeşit klape ve önlük bunun için uygun. Dikine taşıyıcılar için en ideali kasık bölgesine doğrudan pres yapmaktansa bebeği ayakları tam açıkken taşımak.

Yaşına göre
Bir taşıyıcıyı almadan önce aletin kullanma kılavuzunu iyice okuyun. Çocuğunuzun yaşına ve evresine uygun olduğundan emin olun. Bazıları yeni doğanlar için uygunken diğerleri belli bir oranda kafayı oynatabilme ya da yardım almaksızın doğrulma yeteneği gerektiriyor.

Yıkanabilirlik
Çocuğunuz taşıyıcının içindeyken çok büyük olasılıkla kusacağından veya salyası akacağından taşıyıcının yıkanabilir, silinebilir ve dayanıklı malzemeden yapılması elzem. Taşıyıcıdan söküldükten sonra yıkanabilen parçalar, bazı yeni modellerde bulunan iyi özelliklerden. 

Stil faktörü
Ebeveyn olduğunuzda modayı takip etmeyi bırakmak zorunda değilsiniz. İşlevselliğinin yanı sıra ürünün nasıl göründüğü de hangisini satın alacağınızı etkiliyor. Çeşit çeşit malzemeden yapılmış bebek taşıyıcılarının farklı farklı renkte ve kalıpta olanları var. Bazı stiller sportif ebeveynlerin hoşuna giderken kimi aileler de klasik olanlarına yöneliyor.

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KARİYER Mİ ÇOCUK MU?
YOKSA İKİSİ BİRDEN Mİ?
TEK ÇOCUĞA ARKADAŞ!
KARDEŞİ YOK DİYE ÜZÜLMEYİN
İSMİ HAYATINI ETKİLEYEBİLİR
ÇOCUKLARDA İSİM MODASI
AMASYA ROMANTİZMİ
YEŞİLIRMAK'IN SULADIĞI KENT
GÖRKEMLİ BİR UYGARLIK
İHTİŞAMI İLE BÜYÜLEYECEK
BU SORUYU DAHA SIK SORUN
MİNİKLER İÇİN ZİL ÇALIYOR
UYUM PROGRAMI BAŞLIYOR
AY DEDİĞİN NE Kİ?
ŞİMDİKİ ANNELER DAHA ŞANSLI
ÇOCUKLARDA KEKEMELİK
NE YAPMALIYIZ?
İÇE KAPALI-DIŞA DÖNÜK
ONA YARDIM EDEBİLİRSİNİZ!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
UFAKLIKLA UZAK YERLER...
BAĞIRMAYIN, SAKİN OLUN
ÇOCUKLA SEYAHAT EDERKEN
UFAKLIKLA UZAK YERLER...
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
2013 BAROK DESENLERİN YILI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :