Okunma Sayısı: 10720
CANLI YORUMLAR

UFAKLIKLA UZAK YERLER...

Tatilinizi sağlama alın

Küçük canavarınızla tatile çıktınız. Yeni bir yer; görüp keşfedecek bir sürü şey, belki de kaldığınız otelde girip çıkacak bir dolu delik, ortadan kaybolmaya elverişli alanlar, karıştıracak eşyalar var... Küçüğünüzün enerjisini bir yere kadar kontrol edebilirsiniz; zaten bilinçli bir anne olarak onun keşfetme ve merak dürtülerini çok törpülemek istemez, ondan çocuk enerjisini içine hapsedip bir yetişkin gibi davranmasını beklemezsiniz. Bu profile uymasanız bile "yapma" dediğiniz birçok şeyi yapacaktır ne de olsa.

Evden uzaklaştığınızda, çocuğunuz için evdekine benzer güvenli ortamı sağlamak tatil konusunda önceliğiniz olmalı. Kaldığınız yer ister otel olsun ister bir arkadaşınızın ya da akrabanızın evi; evdeki standartlarınıza uygun bir güvenlik duvarıyla karşılaşmayabilirsiniz. Bu durmda çocuğunuzun güvenliği için çeşitli ayarlamalar yapma işi size düşüyor. Kolları sıvayın bakalım:

  • Emekleme pozisyonu alıp birkaç günü geçireceğiniz odayı meraklı, haşarı ve yerinde durmayan küçüğünüzün gözleriyle tarayın.
  • Çocuğunuzun kurcalama ihtimaline karşı ortada görünen telefon ya da elektrik kablolarını sağlama alın.
  • Balkon kapılarının kilitli olduğuna emin olun.
  • Açık pencerelerin altında, yanında mobilya olmadığına ya da pencere altına sürüklenebilecek mobilya olmadığına emin olun.
  • Çocuğunuzun gece uykusunda yataktan düşme ihtimaline karşı yere minder serin ya da yatağın kenarına sandalye dayayın.
  • Çocuğunuzun başını çarpabileceği eşyaların sivri köşelerini minik yastıklarla ya da bez parçalarıyla kapatın.
  • Yatakların altını ve çocuğunuzun açıp kapayabileceği alt çekmeceleri kontrol edin. İğne, düğme, pil gibi ufak ve tehlikeli nesnelerden arındırın.
  • Eğer bir yakınınızın evinde konuk ediliyorsanız ilaçların ve temizlik malzemelerinin çocuğunuzun ulaşabileceği yerlerde olmamasına dikkat edin.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
TASASIZ BİR TATİL
ÇOCUKLARLA GİDECEKSENİZ...
BEBEĞİNİZLE İLK TATİLİNİZ
ÖNLEMLERİ İHMAL ETMEYİN
OTEL ODASI ONA UYGUN MU?
HER ŞEY BEBEĞİNİZ İÇİN
BAĞIRMAYIN, SAKİN OLUN
TATİLDE AKSİLİKLER OLUR
ÇOCUKLA SEYAHAT EDERKEN
KAZALARA KARŞI ÖNLEMLER
ÇOCUKLA YOLA ÇIKMADAN ÖNCE
BAVULDA NELER OLMALI?
BAĞIRMAYIN, SAKİN OLUN
TATİLDE AKSİLİKLER OLUR
UFAKLIKLA UZAK YERLER...
TATİLİNİZİ SAĞLAMA ALIN
BEBEĞİNİZİ TAŞIMAK İÇİN
TAŞIYICI MI, ASKI MI?
ÇOCUKLA SEYAHAT EDERKEN
KAZALARA KARŞI ÖNLEMLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BAĞIRMAYIN, SAKİN OLUN
ÇOCUĞUNUZ UÇAKTA AĞLAMASIN
"DİKKAT ARABADA ÇOCUK VAR"
ÇOCUKLA YOLA ÇIKMADAN ÖNCE
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :