Okunma Sayısı: 9978
CANLI YORUMLAR

BEBEKLE SEYAHAT TÜYOLARI

Rahat edeceksiniz

Birçok anne-baba için çocukla yolculuğa çıkmak birçok zorluğu da beraberinde getirir. Zaman zaman arabayla zaman zaman da uçak ya da otobüslerde yapılan seyahatlerde çocukları idare etmek bazen bir işkenceye dönüşebilir. Zaten yerinde duramayan bebeklerle yolculuk yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Anıl Yeşildal anlatıyor. Bebekler genellikle seyahat ederken uyumlu davranırlar özellikle de birkaç önemli noktaya dikkat ederseniz, pek sorun yaşamazsınız.

Arabayla seyahat ederken:

 • Daima kaliteli bir çocuk emniyet kemeri kullanın.
 • Uzun mesafe seyahatlerde düzenli olarak mola verin bu sayede hem arabanın içindeki havayı tazelemiş olursunuz hem de bebeğiniz biraz hareket ederek rahatlamış olur.
 • Eğer mümkünse arka koltukta oturup bebeğinizle ilgilenecek birisi olsun.

Uçakta:

 • Biletinizi alırken bebekler için özel hizmet olup olmadığı hakkında bilgi alın. Bazı havayolları özel bebek sepeti ve benzeri hizmetler sunarlar.
 • Kalkışta ve inişte kulak basıncını azaltmak için bebeğinizin emzirin, artık emmiyorsa biberonla besleyin. Bu östaki borusunıun açılarak orta kulaktaki basıncı dengelemesini sağlar, böylece çocuğunuz bu basınçtan rahatsız olmamış olur.
 • Eğer çok uzun bir yolculuksa belirli aralarla kıyafet değişikliği yapın.

Dışarıda Gezerken:

Günümüzde çok çeşitli ve işlevsel bebek arabalarının olması sayesinde bebeğinizi dışarı çıkarmak eskisinden daha kolay ve zevkli hale gelmiştir. Park ve bahçe gezintileri çocuğunuzun temiz hava ve güneş ışınlarından faydalanmasını sağladığı gibi günün koşullarına bağlı olarak bunalmış olan sizi de rahatlatacaktır. Komşu ve arkadaş ziyaretlerine gelince çocuğunuzun yeni ortam ve insanlara alışması açısında faydalı olabilir. Ancak bazı bebekler böyle değişik ortamlara girince çok da huysuzlaşabilirler. Çok ısrarcı olmadan onu bu duruma alıştırmaya çalışmak en uygun yöntem olacaktır.

İster seyahatte, ister dışarıda gezerken, yanınızda mutlaka bebeğinizin eşyalarının olduğu ayrı bir çanta bulunmalıdır. Bu çantaya neler koyabileceğimizi şöyle bir gözden geçirelim.

 • Yedek elbise ve iç çamaşırları
 • Önceden nemlendirilmiş el bezleri 
 • Birkaç sarım kağıt havlu veya tuvalet kağıdı
 • Önlük görevi yapacak pamuklu kumaşlar.
 • Çocuk bezleri.
 • Ufak bir battaniye
 • Biberon-su veya yaşına uygun başka sıvılar
 • Birkaç küçük paket kraker veya kek(yİne yaşına göre).

Ayrıca en sevdiği birkaç oyuncağının yanında olması da bebeğinize büyük keyif verecektir.
Nerede olursa olsun uygun ortam ve zamanı yaratarak bebeğinizin normal beslenme ve uyuma alışkanlıklarını devam ettirmeye özen gösterin. 

 

 

 

Yazı Etiketleri

 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
HAYDİ PİKNİĞE
PEKİ NEREYE?
MUHTEŞEM BİR TATİL
BURSA YAKINLARINDA BİR KÖY
KARA KIŞ ZAMANI İZMİR
MERKEZDEN İLÇELERİNE İZMİR
ÇOCUĞUNUZLA KÜLTÜR GEZİSİ
BU MÜZELERİ GÖRÜN
İSTANBUL'DA DENİZ KEYFİ
İŞTE EN YAKIN PLAJLAR
DİLEĞİNİZİ TUTTUNUZ MU?
HIDRELLEZ YAKLAŞIYOR
ROTANIZI HUZURA ÇEVİRİN
RUHUNUZ DİNLENDİRİN
HAFTASONU KAÇAMAĞI
TÖNBEKİCİ'DEN ÖNERİLER
MERHABA RUMELİ
TÜRK TURİSTLERE YENİ ROTA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
UFAKLIKLA UZAK YERLER...
"BEBEĞİMLE YOLA ÇIKIYORUM"
OTEL ODASI ONA UYGUN MU?
BAĞIRMAYIN, SAKİN OLUN
23 NİSAN
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :