Okunma Sayısı: 11790
CANLI YORUMLAR

TATİLE ÇOCUKLA ÇIKIYORSANIZ

Size 5 önerimiz olacak

Bayram tatiline sayılı günler kaldı. Tatile çıkmak her durumda harika ama çocukları ile seyahat edecekler için biraz heyecanlı bir süreç! Eğer siz de tatile çocuklarınızla birlikte gitmeyi düşünüyorsanız bu önerilerini dikkate alın.

Bu 5 önemli noktaya dikkat ederek daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.  

Mutlaka yapın

Çocuklarla rahat bir tatil yapabilmek için hemen hemen her şeyin önceden planlanması gerekir. Uçak kalkış-varış saatleri; havaalanına, otele ya da konaklanacak yere nasıl gidileceği; otel seçimi ve dönüş gibi konular çocuklar da dikkate alınarak detaylı planlanırsa ailedeki herkes tatilden yorgun argın değil neşeyle dönme imkanına kavuşur. Elbette bu kural sadece uçak yolculukları için değil her türlü ulaşım türü için geçerli!  

Doğru ulaşım aracını seçin

Kısa mesafeli yolculuklarda özel araçla seyahat, özellikle 3 kişiden kalabalık aileler için hem rahat hem de ekonomiktir. Mola zamanları da çocuklara göre ayarlanabilir. Ancak uzak mesafelere araba ile yolculuk, çocuklarla -üstelik bebeğiniz de varsa- oldukça zor geçebilir. Zira çocukları uzunca bir süre sakin tutmak çok kolay değildir. Bu sebeple uzak mesafeli yolculuklar için uçak yolculuğu, erken rezervasyon ile ekonomik seyahat imkânı yanında konfor da sağlar.

Online check-in yaptırın

Çocuklarla seyahat edeceklerin küçük işleri bile seyahate çıkmadan önce yapması iyi olur. Örneğin uçakla seyahat edecekler çocuklu yolcuların, havayollarının online check-in servislerini evden çıkmadan önce kullanması faydalıdır. Böylece havaalanında sadece bagaj teslim işlemi kalır.  

Mümkün olduğunca az bagaj!

Çocuk ya da bebekle yolculuk edip tek bavulla seyahate çıkmak neredeyse imkansızdır. Bu sebeple özellikle havayolları ile seyahat edeceklerin bagaj kısıtlamalarına göre kendisini ayarlaması gerekir. Ücretiz bagaj hakkı, fazla bagaj ve kabin bagajı haklarını öğrenerek hazırlık yapmak ekstra ücret ödenmesini engeller. THY iç hat uçuşlarında Business Class yolcularının kişi başı 30kg; Ekonomi Class yolcularının 20 kg; Promosyon Bilet sahiplerinin ise 15 kg’a kadar ücretsiz bagaj hakkı bulunur. Yanlarında bebekle seyahat eden yolculara ise ilave 10 kg ücretsiz bagaj hakkı verilir. Bu miktarları aşan bagajlar ağırlığına göre ekstra ücrete tabidir.  

Sağlık ve güvenlik önce gelir!

Seyahat öncesi çocuklar için küçük bir ilk yardım kiti hazırlamak oldukça önemlidir. Bu kit, çocukların sürekli kullanması gereken ilaçların yanında beklemedik rahatsızlıklar düşünülerek hazırlanmalıdır. Yaralanma, soğuk algınlığı, ateş ve ağrı gibi durumlara hazırlıklı olmak seyahatte herhangi bir sağlık problemini kısa sürede atlatmanızı sağlar.


THY, Pegasus ya da Onur Air gibi tüm havayollarında geçerli olan kabin bagajında sıvı taşınması ile ilgili düzenlemeye göre sürekli kullanılması gereken ilaçlar sağlık raporu ibrazı ile kabine alınabilir. Diğer ilaçlarınızı ise uçağa telim etttiğiniz bagajınıza a koyabilirsiniz.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AMASYA ROMANTİZMİ
YEŞİLIRMAK'IN SULADIĞI KENT
HEM GEZİN HEM DE EĞLENİN
HAFTASONUNUZU PLANLAYIN
YERYÜZÜ CENNETİ MARMARİS
ŞİMDİ TAM ZAMANI...
KARA KIŞ ZAMANI İZMİR
MERKEZDEN İLÇELERİNE İZMİR
BİTLİS, AHLAT MEZARLIĞI
NEMRUT DAĞI, KRATER GÖLLERİ
AKDENİZ'İN BİLLUR MAVİSİ
DENİZE DANTEL GİBİ İŞLENMİŞ
SORUNSUZ BİR TATİL
VERİMLİ PLANLAMADAN GEÇER
ÇOCUĞUNUZLA TATİLİNİZİ
YAZIN, YAYINLAYALIM

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BEBEĞİNİZİ TAŞIMAK İÇİN
ÇOCUĞUNUZ UÇAKTA AĞLAMASIN
ÇOCUKLA YOLA ÇIKMADAN ÖNCE
ÇOCUKLA SEYAHAT EDERKEN
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
BİR KADININ ÇANTASINDA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :