Okunma Sayısı: 8826
CANLI YORUMLAR

ERKEN DÜŞÜK SEBEBİ

4 anneden 1'ine tehdit

Harvard Üniversitesi Diş Sağlığı Fakültesi tarafından yapılan araştırma sonuçları hamile anne adaylarını yakından ilgilendiriyor.

 

Araştırmaya göre diş ve diş eti hastalıklarından muzdarip anne adaylarının üçte birinin erken doğum yapmak durumunda kalıyor. Doktorlar, diş eti hastalıkları yüzünden oluşan prostaglandin adlı maddenin vücut tarafından daha fazla üretilmesine bağladıkları bu durum ağız ve diş sağlığı ihmal edilmediği anda ortadan kalkıyor.

 

Araştırmanın medyada yankı uyandırmasının ardında bir açıklamada bulunan İngiliz Diş Sağlığı Birliği Başkanı Dr Nigel Carter; araştırma sonuçlarının kesinlikle doğru olduğunu teyit etmesinin ardından annelere şu uyarılarda bulundu;

 

  • Anne olmayı planlayan kadınların hamile kalmadan önce ağız ve diş kontrollerini yaptırmaları, dişlerini temizletmeleri ve çürükleri varsa doldurtmaları gerekiyor.
  • Hamile kaldıktan sonra düzenli olarak diş ve ağız bakımlarına devam etmeleri ve düzenli olarak diş hekimlerinin kontrollerine gitmeleri gerekiyor.
  • Hamile kadınların ağız içindeki en ufak bir yarayı dahi ya da dişlerdeki en ufak bir sızlamayı bile –hamilelik dönemlerinde- asla ihmal etmeyip hemen önlem almaları gerekiyor.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ET YİYİN AMA KİLO ALMAYIN
BAYRAMDA KİLONUZU KORUYUN
CİNSEL KİMLİKTE 3-5 YAŞ
NESLİM DOKSAT ANLATIYOR.
DİŞLERDE ASİT AŞINDIRMASI
ALINABİLECEK ÖNLEMLER...
SİGARA İÇME YAŞI DÜŞÜYOR
BAŞLAMA YAŞI 13'E DÜŞTÜ
BIRAKIN KARNINIZ AĞRISIN
HEMEN AĞRI KESİCİ ALMAYIN
GÜNEŞTEN KORUMAK İÇİN
YEŞİL ÇAY TÜKETİN
LOHUSALIKTAN NORMALE GEÇİŞ
UYGULAMAYI İHMAL ETMEYİN
HAMİLELİKTE DİYABET
BUNLARA DİKKAT EDİN
BU AKŞAM OLMAZ!
ÜZMEDEN HAYIR DEMEK MÜMKÜN
NARİN TENİNE
ORGANİK DEĞSİN...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE KANAMA
HAMİLELİK ÖNCESİ
GEBELİKTE SAĞLIKLI BE...
OTİSTİK BEBEK RİSKİ
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :