Okunma Sayısı: 8666
CANLI YORUMLAR

ERKEN DÜŞÜK SEBEBİ

4 anneden 1'ine tehdit

Harvard Üniversitesi Diş Sağlığı Fakültesi tarafından yapılan araştırma sonuçları hamile anne adaylarını yakından ilgilendiriyor.

 

Araştırmaya göre diş ve diş eti hastalıklarından muzdarip anne adaylarının üçte birinin erken doğum yapmak durumunda kalıyor. Doktorlar, diş eti hastalıkları yüzünden oluşan prostaglandin adlı maddenin vücut tarafından daha fazla üretilmesine bağladıkları bu durum ağız ve diş sağlığı ihmal edilmediği anda ortadan kalkıyor.

 

Araştırmanın medyada yankı uyandırmasının ardında bir açıklamada bulunan İngiliz Diş Sağlığı Birliği Başkanı Dr Nigel Carter; araştırma sonuçlarının kesinlikle doğru olduğunu teyit etmesinin ardından annelere şu uyarılarda bulundu;

 

  • Anne olmayı planlayan kadınların hamile kalmadan önce ağız ve diş kontrollerini yaptırmaları, dişlerini temizletmeleri ve çürükleri varsa doldurtmaları gerekiyor.
  • Hamile kaldıktan sonra düzenli olarak diş ve ağız bakımlarına devam etmeleri ve düzenli olarak diş hekimlerinin kontrollerine gitmeleri gerekiyor.
  • Hamile kadınların ağız içindeki en ufak bir yarayı dahi ya da dişlerdeki en ufak bir sızlamayı bile –hamilelik dönemlerinde- asla ihmal etmeyip hemen önlem almaları gerekiyor.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AĞRIDAN KURTULMAK İSTEYEN
DURUŞUNU DÜZELTSİN
Vajinal Kuruluk
KAŞINTI, İRİTASYON, İLİŞKİ SIRAS...
MENOPOZLA İLGİLİ
MERAK EDİLENLER
ANNELİK ESTETİĞİ
NE ZAMAN, NASIL?
NE ZAYIF OLSUN NE DE ŞİŞMAN
YİYEN VE YEMEYEN ÇOCUKLAR
DİŞ TELİ KABUSUNUZ OLMASIN
SAĞLIKLI-GÜZEL DİŞLER İÇİN
TASARIM BEBEKLER YOLDA
HASTALIKTAN ARINDIRILACAK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BAHAR YORGUNLUĞU
HAMİLELİKTE İLK 6 SORU
HAMİLELİKTE RAHİM AĞRISI
GEBELİK HASTALIKLARI:...
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
2012 YILINA DAMGA VURAN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :