Okunma Sayısı: 8537
CANLI YORUMLAR

ERKEN DÜŞÜK SEBEBİ

4 anneden 1'ine tehdit

Harvard Üniversitesi Diş Sağlığı Fakültesi tarafından yapılan araştırma sonuçları hamile anne adaylarını yakından ilgilendiriyor.

 

Araştırmaya göre diş ve diş eti hastalıklarından muzdarip anne adaylarının üçte birinin erken doğum yapmak durumunda kalıyor. Doktorlar, diş eti hastalıkları yüzünden oluşan prostaglandin adlı maddenin vücut tarafından daha fazla üretilmesine bağladıkları bu durum ağız ve diş sağlığı ihmal edilmediği anda ortadan kalkıyor.

 

Araştırmanın medyada yankı uyandırmasının ardında bir açıklamada bulunan İngiliz Diş Sağlığı Birliği Başkanı Dr Nigel Carter; araştırma sonuçlarının kesinlikle doğru olduğunu teyit etmesinin ardından annelere şu uyarılarda bulundu;

 

  • Anne olmayı planlayan kadınların hamile kalmadan önce ağız ve diş kontrollerini yaptırmaları, dişlerini temizletmeleri ve çürükleri varsa doldurtmaları gerekiyor.
  • Hamile kaldıktan sonra düzenli olarak diş ve ağız bakımlarına devam etmeleri ve düzenli olarak diş hekimlerinin kontrollerine gitmeleri gerekiyor.
  • Hamile kadınların ağız içindeki en ufak bir yarayı dahi ya da dişlerdeki en ufak bir sızlamayı bile –hamilelik dönemlerinde- asla ihmal etmeyip hemen önlem almaları gerekiyor.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
DİŞÇİ KABUSU
GÜLÜMSETEN ÇÖZÜM
HANGİ YALAN DAHA BEYAZ?
EN ÇOK SÖYLENEN YALANLAR
DAHA ÖNCEKİLERİ UNUTTURACAK
KİRPİKLERİNİZ UZUYOR...
ZENGİN PROTEİN KAYNAKLARI
ÇOCUKLARDA BESLENME
BEBEKLERDE ATOPİK EGZAMA
BEBEĞİNİZİ KORUYUN
TATLARI GÜZEL YA ETKİLERİ?
FRUKTOZLU ŞURUP TEHLİKESİ
İDEAL RİTM HIZI:100
KALP RİTMİNİZİ DİNLEYİN
NASIL OLSA ERGENLİKTE UZAR
YANLIŞ BİR YAKLAŞIM
GEBELİKTE 9 AY CİNSELLİK
KURALLARA UYULDUĞU SÜRECE

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE BAKIM ŞART
HAMİLELİKTE İLAÇ KULLANIMI
HAMİLEYİM, UYUYAMIYORUM!
HAMİLELİKTE KİLO ARTIŞI
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
TOPLAYIN
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :