Okunma Sayısı: 8404
CANLI YORUMLAR

MODA DİYE

Sağlığınızdan olmayın!

Her kadının vazgeçilmez olarak gördüğü bir aksesuarı vardır. Kiminin şapka, kiminin ayakkabı, kiminin elbise, kiminin ise çanta. Bu durum değişkenlik gösterse de, her kadının aslında önem verdiği bir noktadan bahsedeceğiz bu yazıda, çanta. Evet çantalar. Küçük-büyük, süslü-sade, rahat-klasik çantalar.

Son dönemde kadınlar arasındaki en yaygın çanta modeli bavul gibi, büyük çantalar. Kadınların omuzunda, kolunda, elinde gördüğümüz o kocaman, göz alıcı çantalar aslında göründükleri kadar masum değiller.

Uzmanlar, yapılan araştırmalar sonucu, kadınların kullandıkları büyük çantaların içini fazlasıyla doldurmaları sebebiyle ilerleyen zamanlarda kol-omuz-boyun gibi uzuvlarında sorunlarla karşılaştıklarını söylüyor. Çantanın büyüklüğünden dolayı ev dışında taşınabilecek her şeyi çantaya koyma durumu bir süre sonra iskelet sağlığını tehlikeye sokuyor.

Büyük çantaların kadınların sakatlanmalara sebep olabilmesi dışında, tasarımcılar da çantalar konusunda kadınların vücut tiplerine göre çanta kullanmaları gerektiğini söylüyor.

Tasarımcılar, kadınların vücut yapıları ve çanta kullanımlarıyla ilgili şöyle önerilerde bulunuyor:

  • Kısa boylu kadınlar çok büyük, heybe gibi çantalar kullanmamalı. Portföy çanta için de orta boy ya da küçük boylarda portföy çanta tercih etmeliler.
  • Uzun boylu kadınlar çantanın küçük ya da büyük oluşuna değil, çantalarının sap boyuna dikkat etmelidir.
  • Kilolu ve kısa boylu kadınlar daha derli toplu, uzun saplı ya da kısa saplı, çapraz takılabilecek çantalar tercih etmeye özen göstermeliler.
  • Uzun boylu ve kilolu bayanlar ise uzun saplı, omuzlarına taktıklarında hacminden dolayı rahatsız olmadan kullanabilecekleri çantalar kullanmalılar.

 

 

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
FAZLA KİLOYA DİKKAT
DERİDEN YENİ KALP HÜCRESİ
KALP HASTALARINA UMUT
TÜKETİM ÇILGINLIĞI ESARETİ
DOYUMSUZLUKLA BİRLEŞİNCE!!!
KABUS GERİ DÖNDÜ
AİLELER DİKKAT!
TEK TARAFLI ÇİĞNEMEYİN
YÜZ YAPINIZ VE SİMETRİ
ODAKLAN, SÜREYİ İYİ KULLAN
SINAVLA BAŞA ÇIKMAK İÇİN...
KİLOYA ÇÖZÜM KOLAY
AMA DEĞİŞİM ŞART
SAHURDA SIKI BİR KAHVALTI
ORUCUNUZU NASIL ETKİLER?
HANGİ ORGAN KAÇ YILDA...
KENDİSİNİ YENİLER?
KADIN KALBİ NEDEN YORULUR?
SEBEBİ DUYGUSAL YAPI MI?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ADET PERİYODU UZUYORSA
DOĞUM KOÇLUĞU NEDİR?
TEKRARLAYAN DÜŞÜKLER
MENOPOZ
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
YENİ YILDA DENEYİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :