Okunma Sayısı: 8806
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİK STRESLİ İŞ

Gevşemek için 10 yol

Gebelik kendinizi rahat hissedeceğiniz bir dönem değil. Pek çoğumuz dokuz ayın tamamını ters gidebilecek şeyler üzerine kaygılanarak ve ne yalan söyleyelim, her şey yolunda gittiğinde o güzel sonuçla nasıl başa çıkacağımızı düşünerek geçiririz. Bir de bunlara ailemiz ve arkadaşlarımızdan gelen “dostça” yorumların stresini, para kaygılarını ve uykusuzluk sorunlarını eklediğimizde sonuna kadar nasıl gittiğimize şaşırıyorum. Merak etmeyin üstesinden geleceksiniz ve işte size hayatı kolaylaştıracak öneriler…

 1. Tanrı aşkına, dinlenin: Anne adayları “hiçbir şey yapmamayı” genellikle zor bulur, ama etrafta koşuşturmanızın bebeğe ve size hiçbir faydası yoktur.
 2. Bulaşık yıkamayı bırakın: Yaşasın, artık ev işi yapmamanız için bir mazeretiniz var. Eşinize bir çift bulaşık eldiveni alın ve ovalamaya başlamasını söyleyin.
 3. Duygularınızı dışa vurun: Kızgın, endişeli ya da sadece meraklı olduğunuzda bu kaygılarınızı başkalarıyla paylaşın. Hamilelik ve annelikle ilgili internet sitelerinin çoğunda duygularınızı ifade edebileceğiniz forum sayfaları bulunuyor.
 4. Masaj yaptırın: Vücudunuz büyük bir gerilim altında ve nazik bir masaj sızlayan eklemlerinizi rahatlatmanın en mükemmel yollarından biri. Yalnız çok sert masaj zarar verebileceğinden hamileler üzerinde uzman bir masörü tercih edin.
 5. Aromatik yağlar kullanın: Gebeliğiniz sırasında bazı yağları kullanmanızda bir sakınca yok, ama yine de doktorunuza mutlaka danışın. Fesleğen, kâfur, zufa otu, yarpuz (yaban fesleğeni), adaçayı, sater (kekik otu), mazı ve keklik üzümü içeren yağları kullanmaktan kaçının.
 6. Pozitif düşünün: Meditasyon ve pozitif düşünme, kaygı verici duygulardan kurtulmak ve iç huzuru sağlamak için harika tekniklerdir. Yoga ya da hipnoterapiyle ilgili bir kursa da gidebilirsiniz.
 7. Bol bol gülün: Gülmek en iyi ilaçtır. Kahkahayla gülmek hem kalbi hem ciğerleri çalıştırır, beyni uyarır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve stres hormonlarını durdurur.
 8. Dışarı çıkın: Gebelik bazen insanda kafese kapatılmış hissi uyandırır. Bekliyorsunuz diye kendinizi eve hapsetmeyin. Dışarı çıkın ve gülleri koklamaya başlayın.
 9. Kendinize bakın: Bir delilik yapın ve lüks bir otelin spasında bir hafta sonu geçirin. Çoğu otelin gebeler için özel programları bulunuyor. Hem eşiniz de sizin sayenizde biraz şımartılmış olur.
 10. Suyun tadını çıkarın: Küçük bir su terapisi size iyi gelecektir. İster yüzün, isterseniz uzun, sıcak bir duş alın, su endişelerinizi yıkayıp atacaktır.
 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GEBELİK DİYABETİNE DİKKAT
BEBEK KRİZE GİRMESİN
GEBELİKTE KİLO KONTROLÜ
NE KADAR KİLO ALMALISINIZ?
EMZİRMEK NEDEN ÖNEMLİ
NELERE DİKKAT EDİLMELİ
YENİ ANNE OLANLAR
KİLOLARINI DERT ETMESİNLER
DOĞUM SONRASI AĞRILARI
NEDEN OLUR? NASIL ÖNLENİR?
NE ZAMAN HASTANEYE GİDİLİR?
DOĞUM BELİRTİLERİ NELER?
HAMİLELİKTE ALERJİ
ÇOK SIK RASTLANIYOR
HAMİLELER BUNLARI YAPAMAZ!
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
HAMİLELİKTE KALSİYUM
NE KADARI İHİTAÇ?
Göz Sağlığına Dikkat
HAMİLELİKTE ÖNEMLİ!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YAZIN ÇILDIRMADAN HAM...
PEKİ YA DÜŞÜK OLURSA
BASKET TOPU HAMİLELİKLER
DOĞUM ÖNCESİ KAYGILAR
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
DOĞRU SAÇ DOĞRU MAKYAJLA
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :