Okunma Sayısı: 8278
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİK STRESLİ İŞ

Gevşemek için 10 yol

Gebelik kendinizi rahat hissedeceğiniz bir dönem değil. Pek çoğumuz dokuz ayın tamamını ters gidebilecek şeyler üzerine kaygılanarak ve ne yalan söyleyelim, her şey yolunda gittiğinde o güzel sonuçla nasıl başa çıkacağımızı düşünerek geçiririz. Bir de bunlara ailemiz ve arkadaşlarımızdan gelen “dostça” yorumların stresini, para kaygılarını ve uykusuzluk sorunlarını eklediğimizde sonuna kadar nasıl gittiğimize şaşırıyorum. Merak etmeyin üstesinden geleceksiniz ve işte size hayatı kolaylaştıracak öneriler…

 1. Tanrı aşkına, dinlenin: Anne adayları “hiçbir şey yapmamayı” genellikle zor bulur, ama etrafta koşuşturmanızın bebeğe ve size hiçbir faydası yoktur.
 2. Bulaşık yıkamayı bırakın: Yaşasın, artık ev işi yapmamanız için bir mazeretiniz var. Eşinize bir çift bulaşık eldiveni alın ve ovalamaya başlamasını söyleyin.
 3. Duygularınızı dışa vurun: Kızgın, endişeli ya da sadece meraklı olduğunuzda bu kaygılarınızı başkalarıyla paylaşın. Hamilelik ve annelikle ilgili internet sitelerinin çoğunda duygularınızı ifade edebileceğiniz forum sayfaları bulunuyor.
 4. Masaj yaptırın: Vücudunuz büyük bir gerilim altında ve nazik bir masaj sızlayan eklemlerinizi rahatlatmanın en mükemmel yollarından biri. Yalnız çok sert masaj zarar verebileceğinden hamileler üzerinde uzman bir masörü tercih edin.
 5. Aromatik yağlar kullanın: Gebeliğiniz sırasında bazı yağları kullanmanızda bir sakınca yok, ama yine de doktorunuza mutlaka danışın. Fesleğen, kâfur, zufa otu, yarpuz (yaban fesleğeni), adaçayı, sater (kekik otu), mazı ve keklik üzümü içeren yağları kullanmaktan kaçının.
 6. Pozitif düşünün: Meditasyon ve pozitif düşünme, kaygı verici duygulardan kurtulmak ve iç huzuru sağlamak için harika tekniklerdir. Yoga ya da hipnoterapiyle ilgili bir kursa da gidebilirsiniz.
 7. Bol bol gülün: Gülmek en iyi ilaçtır. Kahkahayla gülmek hem kalbi hem ciğerleri çalıştırır, beyni uyarır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve stres hormonlarını durdurur.
 8. Dışarı çıkın: Gebelik bazen insanda kafese kapatılmış hissi uyandırır. Bekliyorsunuz diye kendinizi eve hapsetmeyin. Dışarı çıkın ve gülleri koklamaya başlayın.
 9. Kendinize bakın: Bir delilik yapın ve lüks bir otelin spasında bir hafta sonu geçirin. Çoğu otelin gebeler için özel programları bulunuyor. Hem eşiniz de sizin sayenizde biraz şımartılmış olur.
 10. Suyun tadını çıkarın: Küçük bir su terapisi size iyi gelecektir. İster yüzün, isterseniz uzun, sıcak bir duş alın, su endişelerinizi yıkayıp atacaktır.
 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
DOĞUM SONRASI AĞRILARI
NEDEN OLUR? NASIL ÖNLENİR?
SEZARYEN OLANLAR DİKKAT
12. HAFTAYA DİKKAT
HAMİLELİKTE ALERJİ
ALERJİK HASTALIKLAR HAMİLELİKTE ...
RAHAT BİR HAMİLELİK
HAMİLELİKTE ZAMAN ZAMAN YORGUN V...
GEBELİK HASTALIKLARI:
SIRT AĞRISI VE DENGESİZLİK
MÜDAHALESİZ DOĞUM
DOĞUM AKADEMİSİ AÇILDI
HAMİLELİK İÇİN 22 SEBEP
ERKEN DOĞUMU TETİKLEMEYİN
SORUNSUZ BİR GEBELİK İÇİN
NON STRES TEST (NST) NEDİR?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KISIRLIK TEDAVİSİ
GEBELİK DÖNEMİ KORKULARI
HAMİLESİNİZ, MUHTEŞEM...
RİSKLİ BİR HAMİLELİK
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
HAMİLELERİN YENİ MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :