Okunma Sayısı: 9176
CANLI YORUMLAR

KURU CİLTLERE FIRÇA!

Toksinlerden kurtulalım...

Sabun, cilt kremi, anti-perspirant deodorantlarda bulunan düzensiz pH seviyelerinin yanı sıra giysilerimizde bulunabilen sentetik lifler zamanla cilt altında toksin olarak birikir ve çeşitli cilt sorunlarına neden olurlar. Bunu engellemek için kimyasal bazlı ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanın ve her zaman tercihimizi doğal, organik malzemelerden yapmanın yanı sıra basit, sade ama etki bakımından çok zengin olan kuru cilt fırçasına başvurabiliriz. 

Kuru cilt fırçasının faydaları nelerdir?

Kuru cilt fırçası lenf bezlerinde biriken toksinlerden arınmak konusunda lenf sistemine destek olur, kan dolaşımını düzenler ve metabolik atıkların çıkış noktası olan gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

Sinir sisteminin canlanmasına yardımcı olan kuru cilt fırçası aynı zamanda özellikle hastalıkların boy gösterdiği dönemlerde bağışıklık sistemini güçlendirir ve iyileşmeyi hızlandırır.

Kuru cilt fırçası sayesinde hızlanan kan dolaşımı bedenimizde elektromanyetik bir etki yaratır, cildimizin nefes almasına yardımcı olur, varislerin oluşumunu engeller.

Selülitlerden arınmış daha sıkı bir cilt, hücre yenilenmesinde artış, hücreler arası iletişimin hızlanması, bedenimizde bulunan bezlerin uyarılması ve bu sayede tüm bedensel işlevlerin en maksimum seviyede işlemesi gibi faydaları göz önüne alındığında hayatımızın bir parçası olması gereken, bugün pek çok spa ve kanser tedavi merkezinde kullanılan kuru cilt fırçasını nasıl kullanacaksınız?

 • Sentetik olmayan ve yapımında doğal malzemelerin kullanıldığı bir kuru cilt fırçası edinin.
 • Fırçanızın uzun bir sapı olmasına özen gösterin. Bu sayede bedeninizin her bölgesine kolaylıkla temas edebilirsiniz.  
 • Kuru cilt fırçanızı duşa girmeden önce, günde en az bir kere kullanın. Bu sayıyı ikiye çıkartmanız ideal olacaktır. 
 • Kuru cilt fırçalama işlemi sırasında cildinizi ıslatmamaya dikkat edin; ıslak cilde uygulanan etki asla aynı olmayacaktır.  
 • Göğüs bölgenize kuru cilt fırçası uygularken daha yumuşak olmaya özen gösterin ve asla göğüs uçlarınıza temas ettirmeyin.  
 • Bedeninizin her bir bölgesini dikkatli bir şekilde kuru cilt fırçası kullanarak fırçalamaya dikkat edin ve bu işlemi tüm bedeninize yaymayı ihmal etmeyin.  
 • Kuru cilt fırçalama işlemine topuklarınızdan başlayın. Topuklarda bulunan sinir uçları tüm bedeninize etki eder. Topukların ardından ayak bilekleri, bacaklar ve kalçalar, karın bölgesi ve son olarak eller ve kollar ile devam edebilirsiniz.  
 • Kuru cilt fırçanızı her zaman kalp istikametinde kullanmaya özen gösterin. Karın bölgesine geldiğinizde fırçanızı ters saat yönünde hareket ettirin. 
 • Ilık bir duşun ardından her zaman soğuk su ile durulanmaya dikkat edin. Bu ısı değişimi kan dolaşımınızı canlandıracak.  
 • Kuru cilt fırçanızı ayda bir yalnızca su ile yıkayın ve kurumaya bırakın.
 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEBEK İÇİN KOZA STRATEJİSİ
ANNEYE BOĞMACA AŞISI
YERKEN MIZMIZLANIYOR MU?
NASIL BAŞ EDECEKSİNİZ?
VİAGRA'DAN DAHA İYİ?
NE VARSA DOĞADA VAR!
KALİTESİZ UYKU OBEZ YAPIYOR
UYKUSUZ GECELERE DİKKAT
KÖPEKLERE KİTABE
KUYRUKLU RÖPORTAJ II
MASTİT NEDİR?
MASTİT MEMEDEN EMZİRİLİR Mİ
DUDAKLARINIZI KORUYUN
BAKIMINIZI EVDE YAPIN
BAŞ AĞRISINA VE HER DERDA
DEVA BİR YÖNTEM...
BAYRAM SONRASI DETOKS
NELER YAPMALISINIZ?
YAĞMURDA YÜRÜMENİN KEYFİ
YAĞMUR ÇİZMELERİYLE MÜMKÜN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KURU CİLTLERE EVDE BAKIM
DİRSEKLERİNİZ KURUYSA
BESLEYİCİ VE GENÇLEŞTİRİCİ
CAPCANLI SAÇLAR İÇİN...
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :