Okunma Sayısı: 4321
CANLI YORUMLAR

MİNİK TIRNAKLARI ÇİZMESİN

Bebeklerde tırnak bakımı

Bebeklerin minik elleri her ne kadar sevimli görünse de, kaslarını kontrol edemedikleri için zaman zaman tehlikeli olabiliyor. Her ne kadar yumuşak, kırılgan olsa da çevresi için küçük çaplı kazalara sebep olacak bu minik tırnakları kesmek, yaşanabilecek olası kazaların da önüne geçebiliyor. Bu nedenle bebeklerin tırnak kesimi çok önemli. Bebeklerinin tırnaklarını kesmekte endişe eden ve zorlanan anneler, küçük oyunlara başvurarak bunu keyifli hâle getirebilir.

• Bebeğinin tırnağını kesmekten endişe duyan anneler genelde bebeğe eldiven giydirerek, geçici bir çözüm bulabilir. Bunu yapmaktansa banyodan sonra bebeğinizin yumuşayan tırnaklarını rahatlıkla kesebilirsiniz.

• Kıpır kıpır ve yerinde duramayan bir bebeğe sahipseniz, bebeğiniz mışıl mışıl uyurken onun tırnaklarını kesebilirsiniz.

• Bebeğinizi sırtüstü yatırıp, bir oyuncak ya da hareketli bir nesne ile ilgisini başka yöne çekerek, tırnaklarını rahatlıkla kesebilirsiniz.

Küçük bebeğinizin hızla uzayan el tırnaklarını haftada birkaç kez kesmeniz gerekebilir. El tırnaklarına göre daha az uzayan ayak tırnaklarını ise daha seyrek kesmeniz yeterli olacaktır.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AŞIRI KORUMACI MISINIZ?
SİZE BAĞIMLI OLMASIN
BEBEKLER YANLIŞ BESLENİYOR
"GIDA PÜRELERİ YAPMAYIN"
BEBEĞİNİZ SİZİ UYUTMUYORSA
UYKU DÜZENİNİ SAĞLAMAK
BEBEKLERDE DUDAK OKUMA
6 AYLIKKEN BAŞLIYOR
BEBEĞİNİZİ MEMEDEN KESME
İŞİN ZOR KISMINA ÖNERİLER
BEBEKLERDE İLK YILDA UYKU
ONA UYGUN BİR RUTİN OLSUN
YENİDOĞANDA CİLT BAKIMI
NASIL YAPILMALI?
HAMİLELİKTE CEP TELEFONU
BEBEĞİ HİPERAKTİF YAPIYOR
ANNE BABALAR DİKKAT!
EMZİK KULLANIMI ZARARLI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
DOĞAL EMZİRME
BEBEĞİNİZİ MEMEDEN KESME
2-3 YAŞ
HAMİLELİKTE CEP TELEFONU
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :