Okunma Sayısı: 4635
CANLI YORUMLAR

MİNİK TIRNAKLARI ÇİZMESİN

Bebeklerde tırnak bakımı

Bebeklerin minik elleri her ne kadar sevimli görünse de, kaslarını kontrol edemedikleri için zaman zaman tehlikeli olabiliyor. Her ne kadar yumuşak, kırılgan olsa da çevresi için küçük çaplı kazalara sebep olacak bu minik tırnakları kesmek, yaşanabilecek olası kazaların da önüne geçebiliyor. Bu nedenle bebeklerin tırnak kesimi çok önemli. Bebeklerinin tırnaklarını kesmekte endişe eden ve zorlanan anneler, küçük oyunlara başvurarak bunu keyifli hâle getirebilir.

• Bebeğinin tırnağını kesmekten endişe duyan anneler genelde bebeğe eldiven giydirerek, geçici bir çözüm bulabilir. Bunu yapmaktansa banyodan sonra bebeğinizin yumuşayan tırnaklarını rahatlıkla kesebilirsiniz.

• Kıpır kıpır ve yerinde duramayan bir bebeğe sahipseniz, bebeğiniz mışıl mışıl uyurken onun tırnaklarını kesebilirsiniz.

• Bebeğinizi sırtüstü yatırıp, bir oyuncak ya da hareketli bir nesne ile ilgisini başka yöne çekerek, tırnaklarını rahatlıkla kesebilirsiniz.

Küçük bebeğinizin hızla uzayan el tırnaklarını haftada birkaç kez kesmeniz gerekebilir. El tırnaklarına göre daha az uzayan ayak tırnaklarını ise daha seyrek kesmeniz yeterli olacaktır.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BİBERON MAMASI SEÇERKEN
NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
HAMİLELİKTE STRES
BEBEKTE KOLİK OLUŞTURUR MU?
ANNE SÜTÜ BANKASI
BUZDOLABINDA SAKLANIYORLAR
ANNE SÜTÜ BANKASI
HER ZAMAN HER YERDE
BEBEĞİNİZİ MEMEDEN KESME
İŞİN ZOR KISMINA ÖNERİLER
BEBEĞİNİZLE İLK GÜNLER
UFAKLIĞIN BAKIMINA DAİR
EMZİRECEKLERE TAVSİYELER
DOĞUM ÖNCESİNDE ÖĞRENİLMELİ
DEMİR EKSİKLİĞİ ÖNEMLİ
TELAFİSİ MÜMKÜN OLMUYOR
HAMİLELİKTE CEP TELEFONU
BEBEĞİ HİPERAKTİF YAPIYOR
EMZİRECEKLERE TAVSİYELER
DOĞUM ÖNCESİNDE ÖĞRENİLMELİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MEME EMERKEN ISIRIYORSA
İKİZLER NASIL EMZİRİLİR?
BEBEĞİNİZLE TATLI KONUŞUN
TUVALET ALIŞKANLIĞI
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
YENİ YILDA DENEYİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :