Okunma Sayısı: 9880
CANLI YORUMLAR

PLASENTA TABLOLAR

Dekorasyonda yeni moda

Gün geçmiyor ki kadınlar başka bir çılgın fikirle çıkagelmesin.

Trendlerin hızla değiştiği annelik ve hamilelik serüveninin yeni numarası plasenta izlerinden tablo yapmak! İlk bakışta kulağa tuhaf gelse de yurtdışında hızla büyüyen bir tren haline gelen “plasenta tabloları” evlerin baş köşelerini süslemeye başladı bile.

Merak edenlere anlatalım; doğum yaptığınız anda plasentanın üzerindeki fazla kanı alıp, düz bir beyaz kağıda, tıpkı patates baskı yapar gibi plasentanızı basıyorsunuz. Bu işlemi anne ve baba birlikte yapıyor ve böylece bir nevi “aile ağacı” oluşturduklarına inanıyorlar. Dileyen çiftler ise resmi kullanacakları odaya göre, o odanın renklerine uygun asit içermeyen mürekkebe batırdıkları plasentalarını kağıda basıyorlar. 

Bu moda Türkiye’de tutar mı bilmiyoruz. Ancak yurtdışındaki anneleri de çoğu zaman şaşkınlıkla takip etmeye devam ediyoruz.

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEBEK ODASI GÜNEYE BAKMASIN
AÇIK RENKLE BOYANSIN
HAAZ OBJELERİNDE İNDİRİM!
EVİNİZİ SÜSLEYİN...
EVİNİZE RENK GETİRECEK
KÜÇÜK DETAYLAR
BEBEĞİNİZ ODADA GÜVENDE Mİ?
ODA SEÇİMİNE DİKKAT
YAZ GELDİ EVLER ŞENLENDİ
İNCE EL İŞÇİLİĞİ DETAYLARI
EV, TEHLİKE YUVASI OLMADAN
BUNLARI BAKICINIZ DA BİLSİN
BATTANİYE ZAMANI...
SADECE ÜŞÜDÜĞÜNDE DEĞİL...
ŞIK VE SANATSAL BANYOLAR
DURAVİT, ECE VE SEREL'DEN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EVDEKİ FAZLALIKLAR
SİHİR'Lİ İTALYAN ŞIKLIĞI
BAYRAM TEMİZLİĞİ YAPARKEN
HALI YIKAMANIN PÜF NOKTASI
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
TOPLAYIN
YAŞLANMAK GÜZELDİR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :