Okunma Sayısı: 10006
CANLI YORUMLAR

REGL PREZERVATİF DEĞİLDİR!

Yanlış uygulamalar

Kim regl döneminde hamile kalınmaz demiş! Ülkemizde yapılan araştırmalara göre her 100 kadından 10’ u partneriyle regl döneminde cinsel ilişkiye giriyor.

Regl dönemi ne kadar gebeliğe karşı bir önlemmiş gibi dursa da aslında durum hiç de öyle değil. Bunun en belirgin nedeniyse yumurtlama dönemlerinin her kadında farklılık göstermesi. Bir çok kadın iki adet döneminin arasında yumurtlar. İki adet dönemi kadının en doğurgan olduğu dönemdir. Fakat bu hep böyle olacak diye de bir kaide yoktur. Bazen zamansız yumurtlama dönemleri olabilir.

Vajinada meydana gelen her kanama da regl kanaması değildir. Yumurtlama dönemlerinde de bu tarz kanamalar olabilir ve bu kanamalar regl kanamasıyla karıştırılabilir. Regl olduğuna güvenip partneri ile cinsel ilişkiye giren kadının hamile kalabilme ihtimali böyle bir durumda çok fazladır. Zamansız olan yumurtlama dönemleri bazen regl dönemi bitmeden ya da regl döneminin hemen arkasından gelir.

Regl dönemi, korunmak için uygun bir yöntem değildir. Fakat bu dönemde cinsel ilişkiye  girilmez de denilemez. Hijyene dikkat edildiği sürece bilimsel açıdan bir zararı yoktur. Yalnız bu dönemde kadın çok hassas olduğundan vajinal yolla bulaşan her türlü enfeksiyona da davetiye hazırlamış olur. Dikkatli olunmazsa daha sonra problem yaşanabilir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GECİKTİREBİLİRSİNİZ!
KORUNMANIN GİZLİ FORMÜLÜ!
SPOR ORGAZMI KOLAYLAŞTIRIR
YİNE YENİ ARAŞTIRMA...
KADINLAR NASIL SEVER
EN SEVİLEN 5 POZİSYON
VAJİNİSMUSUN İLACI YOK
TEDAVİ HİPNOZ VE EFT İLE
CİNSEL İLİŞKİ FOBİSİ
%90'I PSİKOLOJİK
FRENGİ NEDİR?
BULAŞMA VE TEDAVİ
BU AKŞAM OLMAZ!
ÜZMEDEN HAYIR DEMEK MÜMKÜN
FANTEZİLER DEŞİFRE OLDU
NELER HAYAL EDİYORUZ
Vajinal Akıntı
NORMAL BİR AKINTI MI?
TÜRKİYE ZENGİNLEŞTİKÇE
HIV VAKALARI ARTIYOR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
BU KEZ KONUMUZ GEÇ BOŞALMA
BU REÇETEYİ Bİ GÖZ ATIN
KADINLAR NEDEN SEKS İ...
CİNSEL YOLLA BULAŞAN
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
BİR KADININ ÇANTASINDA
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :