Okunma Sayısı: 9101
CANLI YORUMLAR

REGL PREZERVATİF DEĞİLDİR!

Yanlış uygulamalar

Kim regl döneminde hamile kalınmaz demiş! Ülkemizde yapılan araştırmalara göre her 100 kadından 10’ u partneriyle regl döneminde cinsel ilişkiye giriyor.

Regl dönemi ne kadar gebeliğe karşı bir önlemmiş gibi dursa da aslında durum hiç de öyle değil. Bunun en belirgin nedeniyse yumurtlama dönemlerinin her kadında farklılık göstermesi. Bir çok kadın iki adet döneminin arasında yumurtlar. İki adet dönemi kadının en doğurgan olduğu dönemdir. Fakat bu hep böyle olacak diye de bir kaide yoktur. Bazen zamansız yumurtlama dönemleri olabilir.

Vajinada meydana gelen her kanama da regl kanaması değildir. Yumurtlama dönemlerinde de bu tarz kanamalar olabilir ve bu kanamalar regl kanamasıyla karıştırılabilir. Regl olduğuna güvenip partneri ile cinsel ilişkiye giren kadının hamile kalabilme ihtimali böyle bir durumda çok fazladır. Zamansız olan yumurtlama dönemleri bazen regl dönemi bitmeden ya da regl döneminin hemen arkasından gelir.

Regl dönemi, korunmak için uygun bir yöntem değildir. Fakat bu dönemde cinsel ilişkiye  girilmez de denilemez. Hijyene dikkat edildiği sürece bilimsel açıdan bir zararı yoktur. Yalnız bu dönemde kadın çok hassas olduğundan vajinal yolla bulaşan her türlü enfeksiyona da davetiye hazırlamış olur. Dikkatli olunmazsa daha sonra problem yaşanabilir.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
Seks Isteğinizi Azaltan Nedenler
KÖTÜYE GİDEN BİR SEKS HAYATI, ÖZ...
BAKİRE TAKLİDİ YAPMAK
HEM DE 6 ADIMDA?
ERKEKLER NASIL SEVER?
EN FAZLA SEVİLEN 5 POZİSYON
BU AKŞAM OLMAZ!
ÜZMEDEN HAYIR DEMEK MÜMKÜN
KADINLAR NASIL SEVER
EN SEVİLEN 5 POZİSYON
GENİTAL AĞRILARINIZ VARSA
ASLA BOŞVERMEYİN!
BESLENMEDE SEKSİ SEÇİMLER
NELER YATAKTA MUTLU EDER?
DOĞAL YOLLARDAN HAMİLE
KALMAK İÇİN 10 ADIM
ERTESİ GÜN HAPI YANILTMASIN
DOĞUM KONTROLÜ DEĞİL...
GENİTAL SİĞİL
NASIL KORUNURUZ?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
VAJİNAL AKINTI
CİNSELSOĞUKLUĞUNUZU YENİN
CİNSEL CHECK-UP
CİNSEL HASTALIKLAR
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :