Okunma Sayısı: 15751
CANLI YORUMLAR

ŞİMDİ MODA BEL ESTETİĞİ

Adonis kası, Venüs gamzesi

Adonis kası veya Venüs gamzesi diye bir şeyden söz edildiğini duymuş muydunuz? Biz de duymamıştık, öğrendik

Adonis kası, aslında kas değil, görünüm. Bel oluğunun belirgin olmasına deniyor. Hem kadında hem erkekte tercih edilen bir görünüm. Venüs gamzesi ise poponun üst kısımlarındaki iki gamzenin adı. Adonis kası da Venüs gamzesi de son dönemin tercih edilen görünümleri. Elde etmenin yolu da yağ dokusu uygulaması. Yeni teknikler sayesinde bel estetiği yaptıranların sayısı da her geçen gün artıyor. Bel estetiği hakkında bilgi veren Dr. Hasan Fındık, bel bölgesi estetiğinin sık yapılan bir işlem olduğunu söylüyor.

Liposuction (yağ dokusu birikiminin alınmasıyla vücuda şekil verme işlemi) uygulamasının içinde geçtiği için dikkat çekmediğini söyleyen Fındık, bel bölgesine yapılacak bu işlem ile özellikle düz görünümün önüne geçildiğini ifade etti.

Bu estetik ile kavisli, kum saati görünümünde estetik kadın silüeti elde ediliyor. Ancak bu işlemin yapılması için bel bölgesinin düz görünümünün iskelet yapısından değil, yağ birikiminden dolayı oluşması gerekiyor.

Düşük bel pantolon tercih eden kadınların doğurganlık gibi bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşacağı  fikrine katılmadığını ifade eden Fındık, bel bölgesindeki yağ dokusunun doğurganlıkla ilgili olarak olumlu veya olumsuz bir etki yaratacağını düşünmediğini dile getiriyor.  

Adonis kası, aslında tam olarak bir kas değil, bir görünüm. Bu yapı, Adonis beli veya Apollo beli olarak da adlandırılıyor. Hem erkekte hem kadınlarda görülebiliyor.

Özellikle iç çamaşırlıyken, çıplakken veya düşük bel giysiliyken görünebilen bir anatomik yapı. Bu görünümün belli olması, insanlara çekici geliyor. Bunun olabilmesi için de yağ dokusunun olabildiğince az olması gerekiyor. Ancak bu şekilde oluk ortaya çıkabiliyor.

Birtakım egzersizlerle de bu yapıyı ortaya çıkabiliyor. Ama yağ dokusuna yönelik olarak yapılan işlemler sayesinde de Adonis oluğu varmış gibi bir şekil oluşturmak mümkün. Venüs gamzesi de hem erkekte hem de kadınlarda, poponun üst kısımlarındaki iki gamzedir. Venüs gamzesi de çekici olarak algılanıyor.

Kaynak: Posta

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
AYAKKABINIZ SİZİ ANLATIYOR!
EMİNİZ TAHMİNİNİZDEN FAZLASINI..
KİŞİYE ÖZEL MEMELER
YENİ TEKNİKLERLE, YAKINDA
YILLARA MEYDAN OKUYANLARA
YENİ UYGULAMALAR
2012'DE UNİSEX KOKUN
KADIN VE ERKEĞE TEK PARFÜM
BAKIMINIZI İHMAL ETMEYİN
NELER YAPABİLİRSİNİZ?
KURU BİR CİLDİNİZ VARSA
BU FORMULÜ DENEMELİSİNİZ
İDEAL BACAKLAR İÇİN
AMELİYATA GEREK YOK!
CİLDİNİZ YAĞLIYSA
DOĞAL YOLLARLA TEMİZLEYİN
MİGRENE BESLENME ÇÖZÜMÜ
NE YEMELİ, NE YEMEMELİ?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MİKRO İĞNELEME SİSTEMİ İLE
İSTEYEN HER KADIN
YENİ YILDA DAHA GENÇ
MEME REKONSTRÜKSİYONU
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :