Okunma Sayısı: 9090
CANLI YORUMLAR

TÜP BEBEKTE SON GELİŞMELER

Başarıyı artıran faktörler

Adapazarı Belediyesi ve Eurofertil Tüp Bebek Merkezi işbirliği ile yapılan “Tüp Bebek Tedavisinde Son Gelişmeler” başlıklı halk toplantısında; kısırlık ve nedenleri, tüp bebek tedavisindeki yenilikler ve tüp bebek yöntemleri ile başarı şansını artıran faktörler masaya yatırıldı.

Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen halk toplantısında Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Dr. Hakan Özörnek Darıcalılar’a tüp bebek tedavisinde gelinen son noktayı anlattı. Tıp teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak tüp bebek tedavisinde günümüzde önemli gelişmelerin yaşandığını kaydeden Dr. Özörnek, bu gelişmeler sayesinde başarı şansının önemli ölçüde arttığını söyledi.

Günümüzde artık tüp bebek tedavisinin tamamen hastaya özel olarak uygulandığını ve bu uygulanacak yöntemin kişinin mevcut şartlarına göre değiştiğini ifade eden Dr. Özörnek şöyle konuştu:

Günümüzde artık kişinin bedenine ve mevcut problemine yönelik olarak tedavi şekli değişebiliyor. Bazı hastalarda ‘Konforlu Tüp Bebek’, bazı hastalarda da “Doğal Tüp Bebek’, ‘İlaçsız Tüp Bebek’ veya ‘Hapla Tüp Bebek’ yöntemlerini uygulayabiliyoruz. Tüm tedavilerde uygulama süresi 15 gün gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleşebiliyor. Bu nedenle günümüzde artık uzun süren, çok ilaç kullanılan ve dolayısıyla pek çok yan etki görülebilen klasik tüp bebek tedavisi neredeyse terk edilmiş durumda.”

"En büyük mücadelemiz stres"

Geçen hafta Eurofertil olarak 9 bininci tüp bebek uygulamasını gerçekleştirdiklerine değinen Dr. Özörnek, stresin bebek sahibi olma konusunda önemli bir faktör olduğunun altını çizerek, ”En büyük mücadeleyi stres konusunda veriyoruz. Tüp bebek için kliniğimize başvuran hastalarımıza stresle mücadele etme yöntemlerini öğretiyoruz. Bu sayede yüksek gebelik oranlarına ulaşmış durumdayız” dedi.

Teknolojik imkanlar önemli!

Gelişen tıp teknolojilerinden faydalanmanın gebelik şansını artıran önemli faktörler arasında yer aldığını vurgulayan Dr. Özörnek, bu kapsamda merkezde kullanılan ‘24 Sure Gebelik Testi’ ve embriyo takibinde kullanılan ‘Embryoscope’ cihazından da bahsetti. Her iki uygulama ile son teknolojik imkanlardan yararlanarak gebelik ve embriyo gelişimi sürecini en iyi şekilde takip edebildiklerini anlatan Dr. Özörnek şöyle devam etti:

Özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında şansı arttıran 24 Sure genetik testi, son bir yıldır Dünya ile birlikte Türkiye’de de yapılabilmektedir. Embryoscope ise döllenmiş yumurtaları 24 saat sürekli izleyebilen yeni bir cihazdır. Tüm Dünyada 100 tane olan bu cihaz, son 6 aydır hastalarımızın hizmetine sunulmuştur. Bu cihaz sayesinde embriyo gelişiminin daha yakından takip edilmesi sağlanmış, özellikle tek embriyo transfer edilen hastalarımızda başarı şansı daha da artmıştır.”

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
DOĞUM ANINDAKİ MUCİZELER
ANNELER ANLATIYOR...
UZMANLARDAN "AKROMEGALİ"
KADINLARA MÜJDE
ZAYIFLAMA AŞISI GELİYOR
ANNELİK ESTETİĞİ
NE ZAMAN, NASIL?
NASIL OLSA ERGENLİKTE UZAR
YANLIŞ BİR YAKLAŞIM
TÜRKİYE'DE İLK KEZ
SIVISI ELE GEÇİRİLDİ
TÜRKİYE'NİN KANSER HARİTASI
SAĞLIK BAKANI AÇIKLADI
KADIN KALBİ TEHDİT ALTINDA
BU HASTALIKLARA DİKKAT
KOLAY DOĞUM İÇİN 30 YOL
HAZIRSANIZ BAŞLAYALIM...
GÖZ TEDAVİSİNDE BOTOKS
GÖZ KURULUĞU VE DİĞERLERİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE TİROİD TE...
ANNEDEKİ DEĞİŞİMLER: ...
RAHİMDEKİ BEBEĞİN DUYULARI
HAMİLELİKTE DİŞ SAĞLIĞI
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
EN İYİ YAZ KOKULARI
HAMİLELERİN YENİ MODASI
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :