Okunma Sayısı: 7423
CANLI YORUMLAR

TÜP BEBEKTE SON GELİŞMELER

Başarıyı artıran faktörler

Adapazarı Belediyesi ve Eurofertil Tüp Bebek Merkezi işbirliği ile yapılan “Tüp Bebek Tedavisinde Son Gelişmeler” başlıklı halk toplantısında; kısırlık ve nedenleri, tüp bebek tedavisindeki yenilikler ve tüp bebek yöntemleri ile başarı şansını artıran faktörler masaya yatırıldı.

Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen halk toplantısında Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktörü Dr. Hakan Özörnek Darıcalılar’a tüp bebek tedavisinde gelinen son noktayı anlattı. Tıp teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak tüp bebek tedavisinde günümüzde önemli gelişmelerin yaşandığını kaydeden Dr. Özörnek, bu gelişmeler sayesinde başarı şansının önemli ölçüde arttığını söyledi.

Günümüzde artık tüp bebek tedavisinin tamamen hastaya özel olarak uygulandığını ve bu uygulanacak yöntemin kişinin mevcut şartlarına göre değiştiğini ifade eden Dr. Özörnek şöyle konuştu:

Günümüzde artık kişinin bedenine ve mevcut problemine yönelik olarak tedavi şekli değişebiliyor. Bazı hastalarda ‘Konforlu Tüp Bebek’, bazı hastalarda da “Doğal Tüp Bebek’, ‘İlaçsız Tüp Bebek’ veya ‘Hapla Tüp Bebek’ yöntemlerini uygulayabiliyoruz. Tüm tedavilerde uygulama süresi 15 gün gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleşebiliyor. Bu nedenle günümüzde artık uzun süren, çok ilaç kullanılan ve dolayısıyla pek çok yan etki görülebilen klasik tüp bebek tedavisi neredeyse terk edilmiş durumda.”

"En büyük mücadelemiz stres"

Geçen hafta Eurofertil olarak 9 bininci tüp bebek uygulamasını gerçekleştirdiklerine değinen Dr. Özörnek, stresin bebek sahibi olma konusunda önemli bir faktör olduğunun altını çizerek, ”En büyük mücadeleyi stres konusunda veriyoruz. Tüp bebek için kliniğimize başvuran hastalarımıza stresle mücadele etme yöntemlerini öğretiyoruz. Bu sayede yüksek gebelik oranlarına ulaşmış durumdayız” dedi.

Teknolojik imkanlar önemli!

Gelişen tıp teknolojilerinden faydalanmanın gebelik şansını artıran önemli faktörler arasında yer aldığını vurgulayan Dr. Özörnek, bu kapsamda merkezde kullanılan ‘24 Sure Gebelik Testi’ ve embriyo takibinde kullanılan ‘Embryoscope’ cihazından da bahsetti. Her iki uygulama ile son teknolojik imkanlardan yararlanarak gebelik ve embriyo gelişimi sürecini en iyi şekilde takip edebildiklerini anlatan Dr. Özörnek şöyle devam etti:

Özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında şansı arttıran 24 Sure genetik testi, son bir yıldır Dünya ile birlikte Türkiye’de de yapılabilmektedir. Embryoscope ise döllenmiş yumurtaları 24 saat sürekli izleyebilen yeni bir cihazdır. Tüm Dünyada 100 tane olan bu cihaz, son 6 aydır hastalarımızın hizmetine sunulmuştur. Bu cihaz sayesinde embriyo gelişiminin daha yakından takip edilmesi sağlanmış, özellikle tek embriyo transfer edilen hastalarımızda başarı şansı daha da artmıştır.”

 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KANSERDEN KORUNMAK MÜMKÜN
RİSKİ AZALTAN 5 FAKTÖR
ÇOCUK VE RAMAZAN
ORUÇ TUTMAK İSTERSE
OBEZİTEYE ERKEN MÜDAHALE
BEBEĞİNİZE YAKIN TAKİP
SEREBRAL PALSİ NEDİR?
ÇOCUĞUNUZU ARAÇ TUTUYORSA
BAZI ÖNLEMLER ALABİLİRSİNİZ
UYKU VE OKUL BAŞARISI
BİLGİLER TAZELENSİN
KADINLAR BU SAYILARA DİKKAT
26-32 VE 35'İN SIRRI
ÇAYINIZI NEDE İÇİYORSUNUZ?
CEVABINIZ PLASTİK BARDAKSA!
ZAYIFLAMA DİYETLERİ
KALP KRİZİNE NEDEN OLMASIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HEM SİZ HEM BEBEĞİNİZ İÇİN
HAMİLELİKTE KARIN SARKMASI
HAMİLEYKEN KEMOTERAPİ?
HAMİLELİKTE BAKIM NAS...
İLGİLİ VİDEOLAR
BEBEĞİNİZ SİZE VE ETRAFINA DAİR NELERİ HİSSEDER?
BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLUN
12 - 24 AY ARASI BEBEKLERİN GELİŞİMİ NASIL OLMALI?
0 - 6 AYLIK BEBEKLER İÇİN OYUNLAR
HAMİLELERİN YENİ MODASI
KISA SAÇ MODELLERİ
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :