Okunma Sayısı: 9917
CANLI YORUMLAR

BEBEĞİNİZLE İLK TATİLİNİZ

Önlemleri ihmal etmeyin

Yaz aylarının gelişi ile hemen herkesi kaplayan tatil heyecanı, bebekleri ile ilk defa tatile çıkacak aileler için farklı bir anlam ifade eder. Çünkü, bebekle tatil demek her türlü detayın iyice gözden geçirilmesi, fazlaca donanım, kapsamlı bir seyahat planı gibi pek çok ayrıntı ile doludur. Bebekleri ile ilk defa seyahat edecek aileler için bir rehber niteliği taşıyacağına inandığım ve belki de çıkılacak tatilin kalitesini arttıracak, otel seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmek istiyorum…
 
Tatil tüm aile bireylerinin tek tek ihtiyaç duyduğu bir gereksinim olduğundan çıkılacak tatilin her bireyin ihtiyaçlarına cevap verir nitelikte olması önemlidir. Her ne kadar bu bebeğinizle yapacağınız ilk seyahatte olsa da en başından hatırlatmak isterim ki bu tatile hem anne hem de babanın da yüksek gereksinimi vardır. Bebekle tatilin en önemli adımı hiç kuşku yok ki otel seçimidir. Peki, bebekle tatilde otel seçerken nelere dikkat edilmelidir?
 

 • Tercih ettiğiniz lokasyonda bebeğinizle tatil yapabileceğiniz otellerin listesini yapın. Bu noktada bir seyahat acentesinden yardım almak idealdir.
 • Otel seçeneklerinizin içinde daha önceden o otelde bebekleri ile konaklamış olan arkadaşlarınız olup olmadığını araştırın. Bu noktada deneyimleri olan kişilerden öneriler almak seçiminizi doğru yapmanıza yardımcı olacaktır.
 • Sık gittiğiniz, gitmeye alışık olduğunuz oteller değişen konumunuz için ideal alt yapıya sahip olmayabilir. Bu nedenle alışkanlıklarınızı bir tarafa koymak ve olaya bebekli bir aile gözü ile bakabilmek önemlidir.
 • İnternet üzerinden araştırmalarınızı yaparken bu konuda deneyim sağlamış kişilerin önerilerine göz atmak, otel ile ilgili yorumlar varsa bu yorumları değerlendirmek size seçiminizi doğru yapma konusunda yol gösterecektir.
 • Bebekle tatilde bir dizi sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle gitmeyi planladığınız otel ile önceden görüşüp otelde sürekli bir sağlık hizmeti (doktor, revir, hemşire…) olup olmadığını mutlaka öğrenin.
 • Gideceğiniz bölgeye yakın hastane, klinik, eczane gibi sağlık donanımlarını önceden araştırın ve bu merkezlere yakın bir otel tercih edin.
 • Bazı oteller özellikle bebekli aileler için özel hizmetler sunmaktadır. Örneğin; bebek yatağı, puset, baby sitter hizmeti gibi… Otelinizle önceden bu ayrıntıları görüşmek gereksiz yükten sizi kurtaracaktır. Ayrıca bu hizmetleri sağlayan bir otel seçmek, siz ve sizin gibi ailelere bu otellerin yaklaşımlarını göstereceğinden (olumlu anlamda) tatilinizin daha dertsiz geçeceği anlamına da gelecektir.
 • Eğer bebek ile tatilinizde bebeğinizi denize sokmayı planlıyorsanız seçeceğiniz otelin mavi bayraklı olmasına dikkat edin.
 • Bebek ile tatilde seçeceğiniz otelin çok katlı ya da set set inen bir otel olması özellikle puset taşıma noktasında sizi sıkıntıya sokacaktır. Bu nedenle olabildiğince denize yakın ve oda-restoran-deniz üçgeninde düzayak bir otel seçmeye dikkat edin.
 • Seçeceğiniz otelin oda donanımının evinizin konforuna yakın olması önemlidir. Odanın içinde bir mini buzdolabı bulunması, özellikle emziren annelerin sağdıkları sütü güvenle saklayabilmeleri için önemlidir. Biberon steril aletleri, su ısıtma cihazları gibi teknik detayların oda içinde çalışabilir donanıma sahip olması gereklidir.

  
Bebekleri ile ilk tatillerini yapmayı planlayan ailelerin yukarıda sıralanmış detaylara cevap verir nitelikte otel seçimleri hem kendileri hem de ailenin diğer bireyleri için keyifli bir tatilin ön koşuludur. Kimi zaman bütçe engeline takılarak pek çok detayı atlayan ailelerin hesapladıklarından çok daha fazla bedeller ödemeleri gerekiyor. 

Yazı Etiketleri

 • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEBEĞİNİZİ TAŞIMAK İÇİN
TAŞIYICI MI, ASKI MI?
ÇOCUKLA YOLA ÇIKMADAN ÖNCE
BAVULDA NELER OLMALI?
BAĞIRMAYIN, SAKİN OLUN
TATİLDE AKSİLİKLER OLUR
UFAKLIKLA UZAK YERLER...
TATİLİNİZİ SAĞLAMA ALIN
BEBEK VE ÇOCUKLA YOLCULUK
YANINIZA NE ALACAKSINIZ?
TASASIZ BİR TATİL
ÇOCUKLARLA GİDECEKSENİZ...
OTEL ODASI ONA UYGUN MU?
HER ŞEY BEBEĞİNİZ İÇİN
ÇOCUKLA SEYAHAT EDERKEN
KAZALARA KARŞI ÖNLEMLER
UFAKLIKLA UZAK YERLER...
TATİLİNİZİ SAĞLAMA ALIN
ÇOCUKLA SEYAHAT EDERKEN
KAZALARA KARŞI ÖNLEMLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUKLA GÜVENLİ SEYAHAT
BAĞIRMAYIN, SAKİN OLUN
BEBEK VE ÇOCUKLA YOLCULUK
TATİLE ÇOCUKLA ÇIKIYO...
ROBOT SEVGİLİLER
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :