Okunma Sayısı: 5965
CANLI YORUMLAR

KADIN MODASI

Güler Baysal?dan tüyolar

Güler Baysal’dan Türk kadınlarına tüyolar

 

 

Antalya’dan yola çıktı, moda dünyasıyla tanıştı. Sanat eğitiminin ardından moda tasarımı eğitimi aldı. Çizimlerine özen, tasarımlarına incelikler, çalışma anlayışına idealler hâkim. Dünya podyumlarında ismi duyulmaya başlayan “Güler Baysal” Türk kadınına giyinme ve moda ile ilgili püf noktaları veriyor.

 

 

Eskiyi bilen, yeniyi anlayan idealist bir isim Güler Baysal. O’nu yakalamışken, Türk kadınları için birkaç giyim tüyosu almamak olmazdı. 

 

Öncelikle herkes vücudunu tanımalı diyor, Güler Baysal. Türk kadınının genelde 30’undan sonra ya kalçası ya da karın kısmı genişlemeye başlıyor. Saç rengine önem verilmiyor. Oysa her, ten her saç rengiyle uyumlu değildir. Buna dikkat edilmeli.Kadın giyiminde bacak boyu ve beden boyu önemlidir. Giysilerinizi buna göre belirlemeniz gerekir. Sırf marka diye, stil olacak diye, bir başkasının üzerinde gördükleri giysileri kendilerine yakışmadığı halde giyiyorlar. Bu yanlış.  Boyunuz kısaysa, boyuna çizgili ya da desenleri yukarıdan aşağıya inen tasarımları tercih etmelisiniz. 

 

Vücudunuzun üst tarafı büyükse, alt kısmını da o oranda büyüterek dengelemek gerekir. Bunun için bol bir ceket giyilebilir ya da bele kemen bağlanabilir. Asıl önemli olan gözü rahatsız etmeyecek şekilde giyinmek. Bunun için de her şeyin orantılı olmasına dikkat etmek gerekir. Bacak boyunuz kısaysa düşük bel pantolonları tercih etmelisiniz. 

 

 

 

Göğüsler de giysi seçimini etkiler. Örneğin çatal ayrımı önemlidir. Göğüsleriniz birbirine yakınsa göğüs dekoltesi olan giysileri tercih etmeyin. V yaka, bisiklet yaka hatta kayık yaka onlar sizin için daha uygundur. 

 

İspanyol paça çok seviliyor ama o da herkese yakışmıyor, garip görünümlü insanlar ortaya çıkıyor. Eğer bacak boyunuz kısaysa, İspanyol paçanın diz hizasında açılan bir kesime sahip olmasına dikkat edin. Bu sizi daha uzun gösterecektir. 

 

Skinny dediğimiz tarzda yani ince-uzun bir bacak yapınız varsa, geniş paçaları değil boru paça pantolonları tercih edin. 

 

Kısa boylu kadınların hiçbir şekilde paçası fırfırlı, çok geniş ya da boyu ayak bileğinde biten pantolonları, boyu tam dizde, ayak bileğinde biten elbiseleri kullanmaması gerekir. Onlar için en uygunu etek boyu ya diz altına uzanan ya da uzun giysiler olacaktır. 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BEBEĞİNİZE BU ÜRÜNÜ ALMAYIN
ALERJİ YAPAN MADDELER
AŞIK OLACAKSINIZ
KAŞMİR VE MERSERİZE...
KÜÇÜK MEKÂNLARA RAHATLIK
KOLEKSİYON MAGRİPLİ KANEPE
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
MODASINDAN DETAYLAR
BATTANİYE ZAMANI...
SADECE ÜŞÜDÜĞÜNDE DEĞİL...
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
SAÇ MODELLERİ
YILBAŞI GÜZELLİĞİ
KENDİNİZE VE SEVDİKLERİNİZE
BAHARLA RENKLENEN ÇOCUKLAR
ENERJİLERİ BÜYÜLEYECEK
BU YAZ ZEKİ TRİKO'DA
SOFİSTİKE MODELLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KADINLARDA MASKÜLEN ŞIKLIK
YAĞMURDA YÜRÜMENİN KEYFİ
2012'DE TAKILAR RENGARENK
TARİH TEKERRÜR EDER...
İLGİLİ VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ FESTİVALİ
İSTANBUL'DA RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
2013 KIŞ - ŞAPKA MODASI
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :