Okunma Sayısı: 6215
CANLI YORUMLAR

KADIN MODASI

Güler Baysal?dan tüyolar

Güler Baysal’dan Türk kadınlarına tüyolar

 

 

Antalya’dan yola çıktı, moda dünyasıyla tanıştı. Sanat eğitiminin ardından moda tasarımı eğitimi aldı. Çizimlerine özen, tasarımlarına incelikler, çalışma anlayışına idealler hâkim. Dünya podyumlarında ismi duyulmaya başlayan “Güler Baysal” Türk kadınına giyinme ve moda ile ilgili püf noktaları veriyor.

 

 

Eskiyi bilen, yeniyi anlayan idealist bir isim Güler Baysal. O’nu yakalamışken, Türk kadınları için birkaç giyim tüyosu almamak olmazdı. 

 

Öncelikle herkes vücudunu tanımalı diyor, Güler Baysal. Türk kadınının genelde 30’undan sonra ya kalçası ya da karın kısmı genişlemeye başlıyor. Saç rengine önem verilmiyor. Oysa her, ten her saç rengiyle uyumlu değildir. Buna dikkat edilmeli.Kadın giyiminde bacak boyu ve beden boyu önemlidir. Giysilerinizi buna göre belirlemeniz gerekir. Sırf marka diye, stil olacak diye, bir başkasının üzerinde gördükleri giysileri kendilerine yakışmadığı halde giyiyorlar. Bu yanlış.  Boyunuz kısaysa, boyuna çizgili ya da desenleri yukarıdan aşağıya inen tasarımları tercih etmelisiniz. 

 

Vücudunuzun üst tarafı büyükse, alt kısmını da o oranda büyüterek dengelemek gerekir. Bunun için bol bir ceket giyilebilir ya da bele kemen bağlanabilir. Asıl önemli olan gözü rahatsız etmeyecek şekilde giyinmek. Bunun için de her şeyin orantılı olmasına dikkat etmek gerekir. Bacak boyunuz kısaysa düşük bel pantolonları tercih etmelisiniz. 

 

 

 

Göğüsler de giysi seçimini etkiler. Örneğin çatal ayrımı önemlidir. Göğüsleriniz birbirine yakınsa göğüs dekoltesi olan giysileri tercih etmeyin. V yaka, bisiklet yaka hatta kayık yaka onlar sizin için daha uygundur. 

 

İspanyol paça çok seviliyor ama o da herkese yakışmıyor, garip görünümlü insanlar ortaya çıkıyor. Eğer bacak boyunuz kısaysa, İspanyol paçanın diz hizasında açılan bir kesime sahip olmasına dikkat edin. Bu sizi daha uzun gösterecektir. 

 

Skinny dediğimiz tarzda yani ince-uzun bir bacak yapınız varsa, geniş paçaları değil boru paça pantolonları tercih edin. 

 

Kısa boylu kadınların hiçbir şekilde paçası fırfırlı, çok geniş ya da boyu ayak bileğinde biten pantolonları, boyu tam dizde, ayak bileğinde biten elbiseleri kullanmaması gerekir. Onlar için en uygunu etek boyu ya diz altına uzanan ya da uzun giysiler olacaktır. 

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÖRÜNDÜĞÜ KADAR TATLI DEĞİL
BABETLERDE SAĞLIK ALARMI
KIYAFETİNİZİ ŞIKLAŞTIRIN
FARKINIZ DETAYLARDA!
BAHAR GELDİ, HOŞ GELDİ
F&F'DEN 4 AYRI KOLEKSİYON
BABET ÇİZMELER
UMUYORUZ KİMSE ALIŞMAZ AMA
YAZIN ŞORT-CEKET!
ŞART DEĞİL AMA ŞORT!
KADINLARDA MASKÜLEN ŞIKLIK
EMİLİANATA'DAN ÖNERİLER
ANNELER GÜNÜ UYARISI!
İNTERNETTEN HEDİYEYE DİKKAT
ÇOCUK ODASI
YENİ NESİL NEVRESİMLER
ÖNÜMÜZ TATİL
GÖZ ALICI BİKİNİLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
2011-2012 SONBAHAR - KIŞ
ELİNİZDEN DÜŞÜRMEYECEĞİNİZ
ÖNÜMÜZ TATİL
BU SEZON ZIMBALAR HER...
İLGİLİ VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ FESTİVALİ
İSTANBUL'DA RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :