CANLI YORUMLAR
Yurdagül Kılıçsaymaz
Yurdagül Kılıçsaymaz
NLP Trainer ve Yaşam Koçu

AŞK...

Şimdi ezber bozma zamanı
16.11.2011

Sevgili arkadaşım Sevim ile sohbet ederken, ne kadar çok insanın aşkı yaşamakta ne kadar zorlandığından dem vurdu.  Aşkı yaşamak için neyi bilmek gerekiyordu acaba... Geçenlerde yeğeninin legolarını bulduğunu ve legolardan ev yaptığını anlattı. Fakat başka bir şekil daha yapmak istediğinde önce evi bozması gerektiğini fark etmiş. Kendi kendine sormuş, “legolar yeterli değilken yeniyi yapmam için eskiyi bozmam mı gerekiyor, eski dururken yeniyi yapamaz mıyım?”

Cevap çok açıktı aslında... Hayır, yapamazdı çünkü legolar yeterli değildi.

Tıpkı insanların AŞK’ı yaşama biçimi gibi, tıpkı AŞK’ı nasıl yaşacaklarını bilmedikleri gibi... Tıpkı AŞK’ın önündeki engeller gibi. Biz de yeni öğrenmiştik aslında “aşk için ölmeli aşk o zaman aşk”ın anlamını. AŞK için neyi bilmemizin yeterli olduğunu. Yani şimdiye kadarki ezberlerimizi bozmamız gerektiğini.

Evet şimdi ezber bozma zamanı, şimdi AŞK’ı yaşama zamanı, şimdi biliyoruz ki  yeni bir şey inşa etmek için eskiyi bozmak gerekiyor. Eğer ezberler bozulmasaydı bu güzellik, bu AŞK yaşanır mıydı?  

Köklü inançlar, asla değişmez dediğin değer yargıların, hiçbir şekilde taviz vermediğin doğruların, gururun, uğruna çok şeylerden vazgeçtiğin toplumsal kurallara uyma eğilimin, korkuların, kaygıların, güvensizliklerin, tüm bunları yıkmaya değer denilen insan için, kendin için yıkılmasaydı yaşanır mıydı bu AŞK?

Sahip çıkmalı insan duygularına, kendine, sevdiğine; bunun için de geçmişi bırakmalı, köprüleri yıkmalı, arkaya bakmamalı, cesur olmalı. AŞK’ı yaşamanın aslında çok kolay olduğunu bilmeli.

İnsan kendine şans vermeli, kendine değer vermeli; insan kendini gerçekten sevmeli çünkü ancak o zaman ezberlerini bozar, yeniyi inşa eder. Ancak o zaman inanır kendine, sevdiğine, hayata, o zaman söz verir birlikte MUTLULUĞA, AŞKA, HUZURA…

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
isikerten
Cevapla isikerten
15.12.2011 19:36:14
Aşk ol'sun o halde :-) Yine yüreğini konuşturmuşun Yurdagülcüğüm...
Cevap Yaz
Burak74
Cevapla Burak74
25.11.2011 12:23:33
sevgili Kilicsaymaz, Yureginize saglik ....
Cevap Yaz

Cevaplar

yurdagul 25.11.2011 18:00:24

Seninde yüreğine sağlık...
cesarettin
Cevapla cesarettin
24.11.2011 11:10:19
yazılarınızı büyük bir keyifle takip ediyorum,başarılar diliyorum...
Cevap Yaz

Cevaplar

yurdagul 25.11.2011 18:00:55

Çok teşekkürler.
eylem
Cevapla eylem
16.11.2011 16:41:24
Sevgili Yurdagül yazılarını sürekli takip ediyor keyifler okuyorum.Aşkta sevgide biziz.Biz kendimizi sevmez değer vermessek başkalarından bunu beklemenin yanlış olacağını, eskiyi bitirmezsek yenisi için yer açılamayacağını öğrendim.Şimdi huzurla bekliyorum.Sevgi mutluluk ve AŞK her daim bizlerle olsun.sevgiyle kal.
Cevap Yaz

Cevaplar

yurdagul 17.11.2011 12:01:36

Teşekkür ederim Eylemciğim sevgi her zaman seninle olsun...
sevo
Cevapla sevo
16.11.2011 12:00:53
Sevgili Yurdagül , Duygularımı ifade etmekte çok zorlanacağım kesin . Her zaman inanılmaz zevk aldığım o doyumsuz sohbetinden ve son buluşmamızdaki ‘’AŞK ‘’ odaklı konuşmamızdan alıntılar ile yazında bana yer ayırdığın ve sürpriz -heyecan –mutluluk karışımı ile dolu tarifsiz duyguyu bana yaşattığın için sonsuz teşekkürler . Evet , ezberlerimizi bozmadan yeniyi inşa etmek mümkün değildi,bu süreçte yanımda olduğun ,bana inandığın ve hiç bitmek tükenmek bilmeyen desteklerinden dolayı herkezin huzurunda sana tekrar tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgili arkadaşım ,değerli YAŞAM KOÇ’um . MUTLULUĞA, AŞKA,HUZURA hep birlikte… Sevim
Cevap Yaz

Cevaplar

yurdagul 17.11.2011 12:00:19

Sevimciğim Rehberliğin benim için çok değerli, ben teşekkür ederim..
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :