Okunma Sayısı: 14040
CANLI YORUMLAR

0-3 YAŞ ARASI

Televizyon / tablet izleme

 

Bebeğin gelişimi için çok önemli olan bir zaman dilimi sözkonusu. Anneyle bağlanmanın olduğu, yürüme, konuşma, tuvalet eğitiminin alındığı dönem. Yani bebeğin çok şey öğrenmesi gereken bir zaman. Bu süreyi bebeğinizi bir televizyonun karşısına oturtarak geçirirseniz, öncelikle sizle ilişkisi sağlıklı olmaz. Sonra konuşması gecikir, çevreyi tanıyamaz, sosyalleşemez.

Öte yandan zihin gelişiminin olduğu bu dönemde kavramları öğrenmesi için onlara özel hazırlanmış programlar, cd'ler işe yarar. Özellikle onunla birlikte oturup, paylaşacağınız, öğreneceğiniz renkler, cisim isimleri onu geliştirirken, sizinle bebek arasında ilişki de kurar. Televizyonun bebek bakıcısı olmadığını bu yaş grubu için birkez daha vurgulamakta yarar var.

3-6 yaş sosyalleşmenin, arkadaş edinmenin, bağımsızlık ilan etmenin yaşıdır. Kendi başına yürüyebilen ve konuşabilen çocuk anneden bağımsızlaşmaya başlar. Aynı zamanda kahramanların, çizgi filmlerin beğenilmeye başladığı dönemdir.

Anneden bağımsızlaşan çocuğa, adı televizyon ya da DVD veya tablet olan yeni bir bağımlılık nesnesi yaratılmaması en önemlisidir. Gerektiği kadar ve kontrollü izlemek çocuğun diğer alanlara da yönelmesini sağlar.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
UFAKLIK GECE UYUTMUYORSA
UYKU DÜZENİNİ AYARLAYIN
BEBEK MASAJI NEDİR?
NASIL YAPILIR?
İLK 6 AY MUTLAKA ANNE SÜTÜ
SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLADI
BU GIDALARDAN UZAK TUTUN
BEBEĞE ZARARLI GIDALAR
SÜT VEREN ANNELER
İHTİYACINIZ OLAN BESİNLER
DOĞAL EMZİRME
EN İYİ BAŞLANGIÇ
GENÇ ANNE-BABALARA
BEBEK BAKIMI ÖNERİLERİ
BEBEK BANYOSU
NELER LAZIM?
BEBEKLERDE AKNE OLUR MU?
OLMAZ DEYİP, GEÇMEYİN
BEBEĞİNİZİN İLK ADIMLARI
YÜRÜMEK BÜYÜMENİN İŞARETİDİR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
6 AYLIK BEBEĞİNİZ
BEBEĞİNİZLE İLETİŞİME...
BEBEĞİNİZLE İLK İLETİŞİM
ÇOCUKLARIN BAŞLICA 7K...
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :