Okunma Sayısı: 52529
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Normal mi?

Kasık ağrıları hem sizin için hemde bebeğininz için sorun olabilir. Rahim büyüyüp karın boşluğunda ki bağlara baskı yarparak kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsada aslında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutsa da endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla olabilir. Bu nedenle geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatın. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı sebeplerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bazıları önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Ağrılara neden olan bazı sebepler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanı sıra hastaneye yatış bile gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması normal bir durumdur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
Prof. Dr. Aktuğ Ertekin
GEBELİKTE TANSİYON YÜKSEKLİ
HAMİLEYKEN YORGUNLUK
SÜREKLİ UYKUNUZ MU VAR?
GEBELİKTE 9 AY CİNSELLİK
KURALLARA UYULDUĞU SÜRECE
DOĞUM SONRASI SAÇ DÖKÜLMESİ
ENDİŞE ETMEK GEREKİR Mİ?
DOĞUMDAN SONRA SPOR?
ÖDEMİ ATMANIN EN İYİ YOLU
ANNE ADAYINA DOĞUM EĞİTİMİ
TECRÜBE EDİLECEK AŞAMALAR
LOHUSALIK: TAMİR DÖNEMİ
BOL LİF, BOL SU
HAMİLELİKTE KENDİNİZE BAKIN
NE YEMELİ, NE İÇMELİ?
HAMİLELİKTE 42. HAFTA
NORMAL DOĞUMDA SON HAFTA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
SEZARYEN-OBEZİTE İLİŞKİSİ
EMZİRME DÖNEMİ ENFEKSİYONU
HAMİLELİKTE ÇATLAKLARA SON
ÖZEL TASARIM EMNİYET ...
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :