Okunma Sayısı: 31470
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Normal mi?

Kasık ağrıları hem sizin için hemde bebeğininz için sorun olabilir. Rahim büyüyüp karın boşluğunda ki bağlara baskı yarparak kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsada aslında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutsa da endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla olabilir. Bu nedenle geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatın. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı sebeplerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bazıları önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Ağrılara neden olan bazı sebepler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanı sıra hastaneye yatış bile gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması normal bir durumdur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BAKICI KURBANI OLMAYIN
REFERANS ÖNEMLİ!
HAMİLELİKTE RAHİM AĞRISI
NEDİR, NASIL RAHATLANIR?
HEM SİZ HEM BEBEĞİNİZ İÇİN
DOĞRU UYKU POZİSYONLARI
DİŞ SORUNUNUZ VARSA
BEBEĞİNİZE YANSIMAMALI!
RAHATSIZ EDİCİ BİR SORU AMA
HAMİLELİKTE GÖRÜLEN RÜYALAR
TATSIZ OLABİLİR, PANİK YOK
HASTANE ÇANTASI
DOĞUM VALİZİ HAZIRLIĞI
BEBEK GELDİ. PEKİ İŞ?
İŞE DÖNMEDEN CEVAPLAYIN!
GEBELİKTE 9 AY CİNSELLİK
KURALLARA UYULDUĞU SÜRECE
ENFEKSİYON RİSKİNE DİKKAT
ERKEN DOĞUM NEDENİ!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
HAMİLELİKTE BESLENME
HAMİLELER BUNLARI YAPAMAZ!
HAMİLELİKTE ACİL DURUM!
SONBAHAR GRİBİN HABERCİSİ
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :