Okunma Sayısı: 32130
CANLI YORUMLAR

HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI

Normal mi?

Kasık ağrıları hem sizin için hemde bebeğininz için sorun olabilir. Rahim büyüyüp karın boşluğunda ki bağlara baskı yarparak kasık ağrısı olarak hissedilir. Rahmin kasılması ve bebeğin ani dönüşü, sancı hissini uyandırsada aslında kasık ve bel ağrısı olarak görülür.

Ağrılar bir anda girebilir ve bir anda durabilir. Bu durum anne adaylarını korkutsa da endişe edilebilecek bir durum yoktur. Kasık ağrıları gece daha fazla olabilir. Bu nedenle geceleri bacaklarınızı karnınıza çekerek yatın. Kanama ve gereğinden fazla ağrı var ise mutlaka bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Hamileliğin ilk haftalarında ve son aylarda, doğum yaklaşırken farklı sebeplerle anne adayında zaman zaman karın ve kasık ağrıları görülebilir. Hamilelerde görülen bu ağrıların bazıları önemsizken, bazıları preeklampsi gibi ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilir.

Ağrılara neden olan bazı sebepler önemsiz ve tedavi gerektirmeyen türden olabileceği gibi bazıları önemlidir ve tedavinin yanı sıra hastaneye yatış bile gerektirebilir. Çoğu kadında hamileliğin ilk günlerinde, adetin gecikmesi ile birlikte karın ve kasık bölgelerinde hafif rahatsızlık hissi oluşması normal bir durumdur.

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
LOHUSALIK SİZİ ESİR ALMASIN
KOLAY ATLATMANIN 10 YOLU
HAMİLELİKTE BABANIN DURUMU
BABANIN PSİKOLOJİSİ
HAMİLELİKTE DİŞ SAĞLIĞI
ARA ÖĞÜNLERDE NE YEMELİ?
 BAHAR YORGUNLUĞU
HAMİLELERDE 2 KAT ETKİLİ
HAMİLELİKTE 37. HAFTA
O KOCAMAN BİR BEBEK!
HAMİLEYKEN KEMOTERAPİ?
SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER
HAMİLELER BUNLARI YAPAMAZ!
DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
HAMİLELİKTE BEL AĞRISI
KURTULMANIN YOLLARI
TÜP BEBEKTE SON GELİŞMELER
BAŞARIYI ARTIRAN FAKTÖRLER
YAZIN ÇILDIRMADAN HAMİLELİK
HAFİFLETİCİ ÖNERİLER

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
SEYAHATLER VE TATİLLER
HAMİLELİKTE ÇATLAKLARA SON
HAMİLESİNİZ VE KEDİNİZ VAR
PROF. DR. AKTUĞ ERTEKİN
2013 BAROK DESENLERİN YILI
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :