Okunma Sayısı: 9389
CANLI YORUMLAR

ANİDEN MİSAFİR GELİRSE

Ve eviniz dağınıksa...

Evde oturuyorsunuz ve bir telefon geldi, çok sevdiğiniz yakın bir aile dostunuz sizi ziyaret edecek. Büyük bir memnuniyetle kabul edeceğinizi söylediniz ve telefonu kapattınız. Ev darmadağınık, üstünüz başınız da hiç misafir karşılamaya uygun değil. Bu durumda hızlıca kendinizi ve evinizi misafire hazırlamanız için işte size birkaç basit öneri: 

  • Önce üstünüzü değişitirin, saçınıza, makyajınıza kısacası görüntünüze çeki düzen verin. Unutmayın kapıyı açtığınızda misafiriniz ilk olarak evinizi değil sizi görecek.
  • Misafiriniz geldiğinde girilmeyecek olan odaların kapılarını kapatın, böylece işi büyük ölçüde kolaylaştırmış ve çabuklaştırmış olursunuz.
  • Misafirinizi nerede ağırlayacaksanız oradaki masanın ve yerlerin tozunu en kısa sürede alabileceğiniz şekilde temizleyin. Islak mendiller böyle durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyorlar. Ortaya atılmış eşyalar varsa hepsini girilmeyecek odalardan birine koyun.
  • Salonunuzdaki koltuk üstünde yastık veya örtü varsa tozlarını camdan silkeleyin ve camları açın ki içeri temiz hava girerek evinize tazelik getirsin.
  • Banyoyu mutlaka gözden geçirin, kirli çamaşırları ortadan kaldırın, temiz bir havlu koymayı unutmayın. Lavabo ve klozeti hızlı bir şekilde temizleyin ve banyoya parfüm sıkın. Yere düşmüş olabilecek saç tellerini kontrol etmeyi unutmayın.
  • Mutfağınızı gözden geçirin. Eğer yıkanmamış bulaşıklarınız varsa bulaşık makinesine, bulaşık makineniz yoksa fırının içine yerleştirin. Tezgahın üzerini, ocağı ve  mutfak masasını silmeyi unutmayın.
  • Evin yeterince havalandığını düşünüyorsanız hafif bir oda parfümü sıkın. 
  • Son olarak tekrar aynaya bakıp kendinize çeki düzen verin ve bu listeyi acil durumda kullanmak için bir yerlerde bulundurmayı ihmal etmeyin.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BANYOSUNDA RENK ARAYANLAR
SİZİN İÇİN ÖNERİLERİMİZ VAR
BEBEK ODASI GÜNEYE BAKMASIN
AÇIK RENKLE BOYANSIN
MİNİ iPHONE MİKROSKOBU
GÖZÜMDEN HİÇBİR ŞEY KAÇMAZ!
ODASI NE RENK OLSUN?
İŞTE SİZE BAZI TÜYOLAR
CREAVIT SOHO'DAN BANYO
FARKLILIK ARAYANLARA
YAZ GELDİ EVLER ŞENLENDİ
İNCE EL İŞÇİLİĞİ DETAYLARI
EVLER OBJELERLE ZENGİN
BİN BİR ÇEŞİT
SESSİZ VE KOKUSUZ MUTFAKLAR
ELEGANCE BLUE DAVLUMBAZLA

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
YATAK ODANIZ İÇİN 25 ÖNERİ
HALI YIKAMANIN PÜF NOKTASI
ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASI
TV KEYFİ YATAK ODALARINDA
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
YENİ SEZONDA TIRNAKLAR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :