Okunma Sayısı: 9549
CANLI YORUMLAR

ANİDEN MİSAFİR GELİRSE

Ve eviniz dağınıksa...

Evde oturuyorsunuz ve bir telefon geldi, çok sevdiğiniz yakın bir aile dostunuz sizi ziyaret edecek. Büyük bir memnuniyetle kabul edeceğinizi söylediniz ve telefonu kapattınız. Ev darmadağınık, üstünüz başınız da hiç misafir karşılamaya uygun değil. Bu durumda hızlıca kendinizi ve evinizi misafire hazırlamanız için işte size birkaç basit öneri: 

  • Önce üstünüzü değişitirin, saçınıza, makyajınıza kısacası görüntünüze çeki düzen verin. Unutmayın kapıyı açtığınızda misafiriniz ilk olarak evinizi değil sizi görecek.
  • Misafiriniz geldiğinde girilmeyecek olan odaların kapılarını kapatın, böylece işi büyük ölçüde kolaylaştırmış ve çabuklaştırmış olursunuz.
  • Misafirinizi nerede ağırlayacaksanız oradaki masanın ve yerlerin tozunu en kısa sürede alabileceğiniz şekilde temizleyin. Islak mendiller böyle durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyorlar. Ortaya atılmış eşyalar varsa hepsini girilmeyecek odalardan birine koyun.
  • Salonunuzdaki koltuk üstünde yastık veya örtü varsa tozlarını camdan silkeleyin ve camları açın ki içeri temiz hava girerek evinize tazelik getirsin.
  • Banyoyu mutlaka gözden geçirin, kirli çamaşırları ortadan kaldırın, temiz bir havlu koymayı unutmayın. Lavabo ve klozeti hızlı bir şekilde temizleyin ve banyoya parfüm sıkın. Yere düşmüş olabilecek saç tellerini kontrol etmeyi unutmayın.
  • Mutfağınızı gözden geçirin. Eğer yıkanmamış bulaşıklarınız varsa bulaşık makinesine, bulaşık makineniz yoksa fırının içine yerleştirin. Tezgahın üzerini, ocağı ve  mutfak masasını silmeyi unutmayın.
  • Evin yeterince havalandığını düşünüyorsanız hafif bir oda parfümü sıkın. 
  • Son olarak tekrar aynaya bakıp kendinize çeki düzen verin ve bu listeyi acil durumda kullanmak için bir yerlerde bulundurmayı ihmal etmeyin.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ŞIK VE SANATSAL BANYOLAR
DURAVİT, ECE VE SEREL'DEN
EV HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN
PRATİK BİLGİLER
ÜÇ MARKA ÜÇ ODA
ÇOCUĞUNUZ VE BEBEĞİNİZ İÇİN
ÇOCUĞUNUZUN HAYAL ODASI
GERÇEĞE NE KADAR YAKIN?
BEBEK ODASI GÜNEYE BAKMASIN
AÇIK RENKLE BOYANSIN
ÇOCUKLARA ÖZEL BANYOLAR
TASARRUFU ÖĞRENİYORLAR
KÜÇÜK MEKÂNLARA RAHATLIK
KOLEKSİYON MAGRİPLİ KANEPE
KALE İLE ŞIK BANYOLAR
İNCELİKLİ BOND KOLEKSİYONU
KENDİNE AŞIK EDEN CAMLAR
BÜTÜN ESERLER BİR TANE!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
EV GÜZELLEŞTİREN İPUÇLARI
EVLER OBJELERLE ZENGİN
YATAK ODANIZ İÇİN 25 ÖNERİ
EVİNİZİ DEKORE EDİN
2012 YILINA DAMGA VURAN
EN İYİ YAZ KOKULARI
ÇOCUKLAR BUNLARA BAYILACAK
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :