Okunma Sayısı: 10194
CANLI YORUMLAR

ANİDEN MİSAFİR GELİRSE

Ve eviniz dağınıksa...

Evde oturuyorsunuz ve bir telefon geldi, çok sevdiğiniz yakın bir aile dostunuz sizi ziyaret edecek. Büyük bir memnuniyetle kabul edeceğinizi söylediniz ve telefonu kapattınız. Ev darmadağınık, üstünüz başınız da hiç misafir karşılamaya uygun değil. Bu durumda hızlıca kendinizi ve evinizi misafire hazırlamanız için işte size birkaç basit öneri: 

  • Önce üstünüzü değişitirin, saçınıza, makyajınıza kısacası görüntünüze çeki düzen verin. Unutmayın kapıyı açtığınızda misafiriniz ilk olarak evinizi değil sizi görecek.
  • Misafiriniz geldiğinde girilmeyecek olan odaların kapılarını kapatın, böylece işi büyük ölçüde kolaylaştırmış ve çabuklaştırmış olursunuz.
  • Misafirinizi nerede ağırlayacaksanız oradaki masanın ve yerlerin tozunu en kısa sürede alabileceğiniz şekilde temizleyin. Islak mendiller böyle durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyorlar. Ortaya atılmış eşyalar varsa hepsini girilmeyecek odalardan birine koyun.
  • Salonunuzdaki koltuk üstünde yastık veya örtü varsa tozlarını camdan silkeleyin ve camları açın ki içeri temiz hava girerek evinize tazelik getirsin.
  • Banyoyu mutlaka gözden geçirin, kirli çamaşırları ortadan kaldırın, temiz bir havlu koymayı unutmayın. Lavabo ve klozeti hızlı bir şekilde temizleyin ve banyoya parfüm sıkın. Yere düşmüş olabilecek saç tellerini kontrol etmeyi unutmayın.
  • Mutfağınızı gözden geçirin. Eğer yıkanmamış bulaşıklarınız varsa bulaşık makinesine, bulaşık makineniz yoksa fırının içine yerleştirin. Tezgahın üzerini, ocağı ve  mutfak masasını silmeyi unutmayın.
  • Evin yeterince havalandığını düşünüyorsanız hafif bir oda parfümü sıkın. 
  • Son olarak tekrar aynaya bakıp kendinize çeki düzen verin ve bu listeyi acil durumda kullanmak için bir yerlerde bulundurmayı ihmal etmeyin.
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BAHÇELERE ÇIKALIM
MOBİLYANIZ HAZIR MI?
SADENİN DE SADESİ VAR
LİNEADECOR'DAN AĞIR TEMPO
BANYODA YARATICILIK VE UYUM
BİRAZ RENK VE HAREKET...
ÇOCUKLAR PEPEE İLE UYUYOR
ÇOCUK ODALARI RENKLENİYOR
KARİZMATİK VE SADE
HAAZ, YENİNİN ÖTESİNDE
HAYALLERİ DUVARLARINDA
DETAYLAR ÖNEMLİDİR
BANYONUZDA BAMBU ŞIKLIĞI
ÖZNELLİK ARAYANLARA
DEKORASYONDA 2012 TRENDLERİ
ESKİYE DÖNÜŞ...
RUTUBETSİZ BANYOLAR
HAYAL GÜCÜNÜZ ISLAK MEKÂNDA
BİRKAÇ KÜÇÜK İPUCU
EVDE ÇOK İŞİNİZE YARAYACAK

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
KENDİNE AŞIK EDEN CAMLAR
MEKANLARDA YENİ TREND
TEMİZLİK YAPARKEN DİKKAT
EVİNİZE RENK GETİRECEK
23 NİSAN
GÜZELLİK ÖLÇÜLERDE DEĞİL
YAŞLANMAK GÜZELDİR
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :