Okunma Sayısı: 5156
CANLI YORUMLAR

DEHB TEDAVİSİ

4 yaşına mı indi?

Dikkat eksikliği, çocuk okula başlayınca aniden beliriveren bir rahatsızlık değil elbette; ancak sınıf düzeninin dışında onları tespit etmek gerçekten zor.

Time Dergisinin haberine göre, Amerikan Pediyatri Akademisi (AAP), gerek ailelerin gerekse doktorların işini kolaylaştırmak adına, 4-18 yaşındaki çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tespiti ve tedavisi için yeni bir kılavuz hazırladı.

AAP’nin daha önceki hükümleri yalnızca 6-12 grubundaki çocuklara yönelikti.  AAP, daha küçük çocuklar için, pediyatri uzmanlarına çocukta sürekli seyreden, dikkatsiz ve hiperaktif bir davranış şeklinin olup olmadığına bakmalarını tavsiye ediyor.

Yani, ebeveynlerin yerinde duramayan çocukla ilgili yakınmalarını dinlemek yeterli değil. En azından bir uzmanın 4-6 aylık bir zaman süresince, ailenin endişesini doğrulaması gerekiyor.

Konuya dair ayrıntılı öneriler, henüz okula başlamamış çocukların bile tedaviden yararlanabileceğini gösteren bir veriyi esas alıyor.

Bu veriye göre çocuk, bir konuya odaklanmayı ne kadar çabuk öğrenirse sınıf ortamına girdiğinde bunu sürdürmekte de o kadar başarılı oluyor. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KİTAP MI E BOOK MU?
ÇOCUKLARA HANGİSİNİ ALMALI
BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI
YETENEKLERİNİN GELİŞİMİNDE
OYUNCAK SEÇİMİ ÖNEMLİ
ÇOCUĞUNUZ KİTAP KURDU
OLSUN İSTER MİSİNİZ?
ONU ANAOKULUNA HAZIRLARKEN
NELER YAPMALISINIZ?
ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ
KİLİT ROL AİLENİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
OYUN VE OYUN TERAPİSİ
ANAOKULU KORKUSU VARSA
"RAPOR PİYASASI" İDDİASI
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM MÜ...
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
OJENİZ NE RENK OLSUN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :