Okunma Sayısı: 4756
CANLI YORUMLAR

DEHB TEDAVİSİ

4 yaşına mı indi?

Dikkat eksikliği, çocuk okula başlayınca aniden beliriveren bir rahatsızlık değil elbette; ancak sınıf düzeninin dışında onları tespit etmek gerçekten zor.

Time Dergisinin haberine göre, Amerikan Pediyatri Akademisi (AAP), gerek ailelerin gerekse doktorların işini kolaylaştırmak adına, 4-18 yaşındaki çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tespiti ve tedavisi için yeni bir kılavuz hazırladı.

AAP’nin daha önceki hükümleri yalnızca 6-12 grubundaki çocuklara yönelikti.  AAP, daha küçük çocuklar için, pediyatri uzmanlarına çocukta sürekli seyreden, dikkatsiz ve hiperaktif bir davranış şeklinin olup olmadığına bakmalarını tavsiye ediyor.

Yani, ebeveynlerin yerinde duramayan çocukla ilgili yakınmalarını dinlemek yeterli değil. En azından bir uzmanın 4-6 aylık bir zaman süresince, ailenin endişesini doğrulaması gerekiyor.

Konuya dair ayrıntılı öneriler, henüz okula başlamamış çocukların bile tedaviden yararlanabileceğini gösteren bir veriyi esas alıyor.

Bu veriye göre çocuk, bir konuya odaklanmayı ne kadar çabuk öğrenirse sınıf ortamına girdiğinde bunu sürdürmekte de o kadar başarılı oluyor. 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ
KİLİT ROL AİLENİN
KİTAP MI E BOOK MU?
ÇOCUKLARA HANGİSİNİ ALMALI
ÇOCUĞUNUZ KİTAP KURDU
OLSUN İSTER MİSİNİZ?
BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI
ONU ANAOKULUNA HAZIRLARKEN
NELER YAPMALISINIZ?
YETENEKLERİNİN GELİŞİMİNDE
OYUNCAK SEÇİMİ ÖNEMLİ

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
"HER ÇOCUK ÖNEMLİDİR"
ÇOCUĞUNUZ KİTAP KURDU
ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ
KÜÇÜKLERE ARA ÖĞÜNLER
FOTOĞRAFA DİKKATLİ BAKIN
ÜNLÜLER VE KÖPEKLERİ
2013 BAROK DESENLERİN YILI
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :