Okunma Sayısı: 10427
CANLI YORUMLAR

KİTAP MI E BOOK MU?

Çocuklara hangisini almalı

Elektronik ve dijital yaşam giderek etrafımızı sarıyor. Elektronik kitap okuyucu (e-reader), elektronik kitap (e-book) çocuğunuzun okuma alışkanlığını artırır mı? Çocuklara göre “Evet” ama ailelere göre “Hayır.”

'2010 Çocuk ve Aile Okuma Raporu'na göre, yaşları 9-17 arasında değişen yüzde 60 çocuk teknolojik okuma araçlarını seviyor. Çocukların üçte biri elektronik kitaba sahip olmanın daha çok okumalarını sağlayacağını belirtiyor. Aileler ise, karşıt görüşte ısrar ediyor. Ailelerden sadece yüzde 6'sı e-book'a sıcak bakıyor. Yüzde 80'i e-reader almayı reddediyor.

Ailelere göre e-book, e-reader teknolojisine karşı çıkmak için birçok neden var. Ebeveynlere göre bunlardan biri kitap nostaljisini yaşayamaması, kağıda dokunamamak olarak gösteriliyor. Ancak çocuklar anne babalarının çağında yaşamıyor.

İsteseniz de istemeseniz de e-book onların kitap nostaljisi olmaya aday. Şimdilik çok pahalı olan e-readerı çok fazla aile alamıyor ve bu parayı bu alete vermenin ne kadar yararlı olduğu bilinmiyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YARDIM EDİN, ANLATSIN
KENDİSİNİ İFADE ETSİN...
ÇALIŞAN ANNE AKTİVİTEYE!
ÖNCE SİZ MUTLU OLUN...
BUGÜN KARNE GÜNÜ
ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANI
OKUL SEÇİMİ HAZIRLIĞI
ANAHTAR KELİME "İHTİYAÇ" MI
ASİ ERGENLE İLETİŞİM
DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER
RENKLİ BİR BAHAR
VANS KİDS KOLEKSİYONU'NDA
MODERN ÇOCUĞUN HASTALIKLARI
KORUDUĞUNUZ SANIYORSUNUZ!!!
ERKEKLERDE 3-6 YAŞA DİKKAT
OĞLUNUZ SİZE BAĞLANMASIN
ZENGİN PROTEİN KAYNAKLARI
ÇOCUKLARDA BESLENME
AYAKTA DA OLSA KAHVALTI
ÇOCUK İÇİN ŞARTTIR ŞART!

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUĞUNUZ KİTAP KURDU
DEHB TEDAVİSİ
"HER ÇOCUK ÖNEMLİDİR"
KARDEŞİN GELİŞİNE HAZIRLIK
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
İLGİNÇ DÜĞÜNLER
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
BİR KADININ ÇANTASINDA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :