Okunma Sayısı: 10068
CANLI YORUMLAR

KİTAP MI E BOOK MU?

Çocuklara hangisini almalı

Elektronik ve dijital yaşam giderek etrafımızı sarıyor. Elektronik kitap okuyucu (e-reader), elektronik kitap (e-book) çocuğunuzun okuma alışkanlığını artırır mı? Çocuklara göre “Evet” ama ailelere göre “Hayır.”

'2010 Çocuk ve Aile Okuma Raporu'na göre, yaşları 9-17 arasında değişen yüzde 60 çocuk teknolojik okuma araçlarını seviyor. Çocukların üçte biri elektronik kitaba sahip olmanın daha çok okumalarını sağlayacağını belirtiyor. Aileler ise, karşıt görüşte ısrar ediyor. Ailelerden sadece yüzde 6'sı e-book'a sıcak bakıyor. Yüzde 80'i e-reader almayı reddediyor.

Ailelere göre e-book, e-reader teknolojisine karşı çıkmak için birçok neden var. Ebeveynlere göre bunlardan biri kitap nostaljisini yaşayamaması, kağıda dokunamamak olarak gösteriliyor. Ancak çocuklar anne babalarının çağında yaşamıyor.

İsteseniz de istemeseniz de e-book onların kitap nostaljisi olmaya aday. Şimdilik çok pahalı olan e-readerı çok fazla aile alamıyor ve bu parayı bu alete vermenin ne kadar yararlı olduğu bilinmiyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BU YGS SON SINAV MI?
ABBAS GÜÇLÜ SORUYOR
ÇOCUĞUNUZDA TİK Mİ VAR?
SES ÇIKARMA, SAÇ YEME...
REKABET ETMESİNE İZİN VERİN
6-11YAŞ ARASINDA MOTİVASYON
ORTOPEDİK EĞRİLİK
ÇOCUKLARDA NE DURUMDA?
AYNI FREKANSTA OLMAK
TARAF OLMANIN ÖNEMİ
ATATÜRK'E ÖZEL BÖLÜM
İÇERİK NETLEŞTİ.
ERKEKLERDE 3-6 YAŞA DİKKAT
OĞLUNUZ SİZE BAĞLANMASIN
ÇOCUĞUNUZ SİZE BAĞIMLI MI?
ANNE-BABA TUTUMU ETKİLİ
ANNEDE YETEMEME DUYGUSU
ARTAN ROLLER VE İHTİYAÇLAR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
O ŞİMDİ SOSYAL GÖZLEMCİ!
YETENEKLERİNİN GELİŞİMİNDE
DUYGUSAL DURUMLARI
ÇOCUĞUNUZ YALAN MI SÖ...
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
ROBOT SEVGİLİLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :