Okunma Sayısı: 9676
CANLI YORUMLAR

KİTAP MI E BOOK MU?

Çocuklara hangisini almalı

Elektronik ve dijital yaşam giderek etrafımızı sarıyor. Elektronik kitap okuyucu (e-reader), elektronik kitap (e-book) çocuğunuzun okuma alışkanlığını artırır mı? Çocuklara göre “Evet” ama ailelere göre “Hayır.”

'2010 Çocuk ve Aile Okuma Raporu'na göre, yaşları 9-17 arasında değişen yüzde 60 çocuk teknolojik okuma araçlarını seviyor. Çocukların üçte biri elektronik kitaba sahip olmanın daha çok okumalarını sağlayacağını belirtiyor. Aileler ise, karşıt görüşte ısrar ediyor. Ailelerden sadece yüzde 6'sı e-book'a sıcak bakıyor. Yüzde 80'i e-reader almayı reddediyor.

Ailelere göre e-book, e-reader teknolojisine karşı çıkmak için birçok neden var. Ebeveynlere göre bunlardan biri kitap nostaljisini yaşayamaması, kağıda dokunamamak olarak gösteriliyor. Ancak çocuklar anne babalarının çağında yaşamıyor.

İsteseniz de istemeseniz de e-book onların kitap nostaljisi olmaya aday. Şimdilik çok pahalı olan e-readerı çok fazla aile alamıyor ve bu parayı bu alete vermenin ne kadar yararlı olduğu bilinmiyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
YA 5 MEYVE YE YA DA SUYUNU
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ
ÇOCUĞUNUZ SİZE BAĞIMLI MI?
ANNE-BABA TUTUMU ETKİLİ
ÇOCUKLARA TRENDSETTER SERİ
TARZ VE İNDİRİM BİR ARADA
ATEŞE KARŞI İLK 5 ÖNLEM
KRİTİK SÜRE KAÇ GÜN
OBEZİTEDEN NORMAL HAYATA
TOPLAMDA 23 KİLO VERDİLER
İŞİNİZ ÇOK, VAKTİNİZ YOK
AMA ONU MUTLU EDEBİLİRSİNİZ
YAPISAL (KAYITSAL) KAYGI
ANLAMAK İÇİN YORUMSUZ KALIN
DİNÇER, VELİLERE SESLENDİ
ASIL YARIŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR
LYS MARATONU BAŞLADI
KIZINIZ ERGENLİĞE HAZIR MI?
ONA REHBERLİK EDİN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
"KARARLILIK ESASTIR"
ANAOKULU DÖNEMİ ÇOCUK...
ÇOCUĞUNUZ SİZİN AYNANIZ
KENDİNE GÜVEN OYUNLARI
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
O KADAR DA SEKSİ DEĞİLLER
HAMİLELERİN YENİ MODASI
TOPLAYIN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :