Okunma Sayısı: 10650
CANLI YORUMLAR

KİTAP MI E BOOK MU?

Çocuklara hangisini almalı

Elektronik ve dijital yaşam giderek etrafımızı sarıyor. Elektronik kitap okuyucu (e-reader), elektronik kitap (e-book) çocuğunuzun okuma alışkanlığını artırır mı? Çocuklara göre “Evet” ama ailelere göre “Hayır.”

'2010 Çocuk ve Aile Okuma Raporu'na göre, yaşları 9-17 arasında değişen yüzde 60 çocuk teknolojik okuma araçlarını seviyor. Çocukların üçte biri elektronik kitaba sahip olmanın daha çok okumalarını sağlayacağını belirtiyor. Aileler ise, karşıt görüşte ısrar ediyor. Ailelerden sadece yüzde 6'sı e-book'a sıcak bakıyor. Yüzde 80'i e-reader almayı reddediyor.

Ailelere göre e-book, e-reader teknolojisine karşı çıkmak için birçok neden var. Ebeveynlere göre bunlardan biri kitap nostaljisini yaşayamaması, kağıda dokunamamak olarak gösteriliyor. Ancak çocuklar anne babalarının çağında yaşamıyor.

İsteseniz de istemeseniz de e-book onların kitap nostaljisi olmaya aday. Şimdilik çok pahalı olan e-readerı çok fazla aile alamıyor ve bu parayı bu alete vermenin ne kadar yararlı olduğu bilinmiyor.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
SEÇMELİ KOMİSYONU KURULDU
ÇOCUĞUNUZU İHMAL ETMEYİN
RİSK ALTINDA OLABİLİR!
ÇOCUĞUNUZUN GÖZLERİ
YENİ DÖNEME HAZIR MI?
ÇOCUKLAR İÇİN MAKARNA
İYİ KARBONHİDRAT DEPOSU
KENDİNİ SEYRET!
ÇOCUĞUN GÖZÜNDEN SİZ
ACIMA,YANMA, BATMA
DİKKAT! KÖR OLABİLİRSİNİZ
TORUN ŞIMARTILAMAZ MI?
DUYGUSAL DOYUMSUZLUK DA NE?
ENGELLİ MİNİKLERE
BİLİMSEL REHABİLİTASYON
ABUR CUBUR VE ŞEKERLEMELER
YASAKLAMAK, "ÖZEL" DEMEKTİR

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÇOCUKLARLA BAŞ EDERKE...
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YERLERİ
YETENEKLERİNİN GELİŞİMİNDE
O ŞİMDİ SOSYAL GÖZLEMCİ!
İLGİLİ VİDEOLAR
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 1
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 2
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 3
ALAADİN'İN LAMBASI - BÖLÜM 4
AKNELERDEN KURTULMAK İÇİN
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
BİR KADININ ÇANTASINDA
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :