Okunma Sayısı: 8500
CANLI YORUMLAR

EVLİLİK ÖNCESİ ESTETİK?

İşte çiftlerin tercihleri

Evlilik günü, özel bir seremonidir. Çiftler bugünde hayatlarında olmadıkları kadar güzel görünmek ister. Bu özel ve mutlu güne kadın ve erkek, her yönüyle iddialı hazırlanıp, gelinlik ve smokinlerinin şık olması için oldukça incelikli davranır. Düğün günü kendilerini daha güzel görmek isteyen gelin ve damat adayları için Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel tüyolar verdi. Prof. Dr. Yücel, evlilik gününe hazırlanmanın adım adım olduğuna dikkat çekerek gelin ve damat adaylarının evlilik öncesi hangi estetik operasyonları geçirebileceği bilgisini paylaştı.

Gelin adayları evlilik öncesi en çok hangi operasyonları tercih ediyor?

Burnun yüzün ortasında ve yüze bakıldığında ilk göze çarpan organ olması nedeni ile gelin adaylarımız için en fazla tercih edilen operasyonların başında burun ameliyatı geliyor. Bunun yanı sıra gelinlerin saçlarını çoğunlukla topuz yapmaları, kepçe kulak problemini de gündeme getirebiliyor. Böylesi durumlarda kulak estetiği operasyonlarında da artış oluyor. Yüze yağ enjeksiyonları, dolgular ve botoks uygulamaları da yine gelin adaylarının en fazla tercih ettiği işlemlerin başında geliyor.

Gelin adaylarında yüz estetiği dışında tercih edilen bölgeler var mı?

İstenilen gelinliği rahatça taşıyabilmek için meme estetiğine çok önem veriliyor. Özellikle meme hacmi yeterli olmayanlarda meme protezleri ile memeler büyütülüyor. Sarkık olması durumunda ise dikleştirme ve toparlama operasyonları yapılıyor.

Bu ameliyatların süresi nedir?

Operasyonların biçimine ve kişiye göre bu süre değişiyor. Örneğin, burun ameliyatları iki ila üç saat sürer. Kulak estetiğinde süre bir buçuk saattir ve hasta aynı gün taburcu edilebilir. Ancak yedi güne kadar kulakta şişmeler olabilir. Bu süre zarfında hastanın istirahat etmesi gerekmektedir. Meme estetiğinde ise süre bir ila üç saat arasında değişir ve genellikle hastanın hastanede kalması gerekmez. 

Evlilik öncesi cerrahi işlemler ne zaman başlamalı?

Yapılacak cerrahi işlemlerin düğün tarihinden en geç iki ay, daha küçük işlemlerin ise bir ay önce tamamlanmış olması önemlidir.

Damat adayları evlilik öncesi en çok hangi operasyonları tercih ediyorlar?

Genellikle tıp dilinde “jinekomasti” adı verilen, erkek memesinin normalden fazla hatta aşırı derecede büyüyerek kadınsı bir vücut görünümüne neden olması durumu için evlilik öncesi bu operasyonu geçirebiliyorlar. Erkeklerde de göğüs estetiği en sık tercih edilen operasyonlardandır. Bunun dışında estetik burun ameliyatları da talep edilebiliyor.

Hem gelin hem damat adaylarının ortak yaptırdıkları operasyonlar nelerdir?

Özellikle bölgesel yağlanma şikâyeti olan kişilerin operasyon listesinde en hızlı ve net sonuç için liposuction görülüyor. Genç bayanlarda düğün öncesi en çok tercih edilen operasyonlardan biri de genital estetik. Bunun yanı sıra yüzdeki kırışıklara botox uygulamasının düğün tarihinden 10 gün önce yapılması uygun oluyor. Botoksun kırışıklık tedavisindeki kullanımı dışında alın, koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanındaki aşırı terlemeye engel olması da gelin ve damat adaylarında en fazla tercih edilen cerrahi işlemler arasında.

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
KINA KANSERİ ÖNLER Mİ?
UMUT VERİCİ GELİŞME
ÖZGÜR,TEZAT, KURAL TANIMAZ
BU YAZ SİZ HANGİSİSİNİZ?
HAMİLELİKTE 39. HAFTA
KİLONUZ ARTMAMALI
KOZMETİK ÜRÜNLERE DİKKAT
GÜZELLEŞEYİM DERKEN...
TERLEME KABUS OLMASIN
ISLANMIŞ BLUZ VE GÖMLEKLER
BAHAR GELDİ, HOŞ GELDİ
F&F'DEN 4 AYRI KOLEKSİYON
YENİ YILDA, YENİ BEN
DİYENLERE, ESTETİK ÖNERİLER
İNTERNET BAĞIMLISI MISINIZ?
ARTIK TEDAVİSİ MÜMKÜN...
MAKYAJDA KEDİ GÖZÜ
LİNER METALLİC SERİSİ
CİLT RENGİNİZ
GÜNDEN GÜNE SOLUYOR MU?

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ESTETİK SADECE GÖRSEL...
BOTOKS ETKİSİ
KORKULU RÜYA, SELÜLİT
İŞİNİZE GÖRE KIRIŞIYO...
İLGİLİ VİDEOLAR
SAÇINIZ ÇEKİLİRSE
KOLTUK ALTI BOTOKSU
BİLEĞİNİZDEN TUTUP SÜRÜKLERLERSE
ENSENİZDEN YERE YIKMAYA ÇALIŞIRLARSA
MİNİKLERİN BOYUT ZİYARETİ
OJENİZ NE RENK OLSUN
HAMİLEYKEN SİZİ BEKLEYENLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :