Okunma Sayısı: 91482
CANLI YORUMLAR

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI

Pervin Bulgak'tan maske

Kırışıklıklar tüm kadınların hatta ve hatta tüm insanoğlunun temel sorunu olmayı sürdürüyor. Çoğu zaman yaşlılık belirtisi gibi algılansa da aslında göz çevresi kırışıklıklarının bir diğer ve önemli sebebi de mimik hareketlerinin fazla yapılması ve cilt kuruluğu göz çevresi kırışıklıklarına zemin hazırlıyor.

Biyolog Kozmetolog Pervin Bulgak, tüm bu sebeplerle oluşmuş ya da oluşacak göz çevresi kırışıklıklarını giderecek oldukça basit bir karışım hazırlıyor. Kolay bulunan malzemelerden kolay bir karışım hazırlayan Pervin Bulgak, uygulamanın da kolay olduğunu söylüyor. Sadece 15 dakika her akşam bu maskeyi uygulayarak, göz çevresi kırışıklıklarından kurtulabilirsiniz. Benin göz çevremde kırışıklık yok diyorsanız bu maske ile oluşmasını da engelleyebilirsiniz.

İşte Pervin Bulgak’tan hem kolay hem de pratik göz çevresi kırışıklığı maskesi.

Göz çevresi kırışıklıklarının önce neden olduğunu irdeleyelim.

Çok fazla mimik yapıyorsanız göz çevreniz çabuk kırışır.

Göz çevrenizi güneşten korumuyorsanız bu kırışıklıklar meydana gelir.

Bunun yanı sıra cildiniz kuruysa da göz çevresinde kırışıklık oldukça fazla olur.  Sadece cildimizi değil, göz çevremizi de nemlendirecek ürünler kullanmamız lazım.

Şimdi yapacağımız maske/serum ya da krem her akşam göz çevrenize uygulayabileceğiniz bir karışım.  Bu göz çevresini nemlendirecek, besleyecek ve canlandıracak. Kırışıklık oluşumunu engelleyecek. Yeni oluşmuş kırışıklıkları giderecektir. Bu süreç içerisinde de sizin de göz çevrenize çok itinalı davranmanız gerekiyor.

Yine çok basit malzemeler kullanacağız. Öncelikle zeytinyağı kullanacağız. Neden zeytinyağı kullanıyoruz? Zeytinyağının içerisinde pek çok vitamin ve mineral vardır. Ve protein yapısı insan vücudunun protein yapısına çok benzer sadece çok daha yüksek değerler taşır.  

O nedenle 1 çay kaşığı sızma zeytinyağımızı kabın içine koyduk. Üzerine bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı kullanacağız. Bu aktarlarda eczanelerde bulabileceğiniz bir ürün bu. Antioksidan özelliğinden dolayı cildinizde oluşmuş olan toksit izleri (sigara dumanı, çevre kirliliği, egzoz dumanı) yok edecektir.

Yaptığımız şey çok basit. Bu iki yağı birbirine karışına kadar parmağımızla karıştırıyoruz.

Hatta pratik bir öneri olarak şunu yapabilirsiniz: Mesela çay içiyorsunuz yanınızda çayınız var. Çayınızın yanına koyarsanız hafif ılırsa vücut ısınıza çok yaklaştığında daha kolay emilir.

Elde ettiğimiz serumu akşamları her gün kullanabilirsiniz. Göz çevrenize küçük hareketlerle güzelce yedirmenizi tavsiye ediyorum.

Burada masaj çok önemlidir. Düzenli olarak masaj yapacaksınız ki o bölgede dolaşım hızlansın. Mikrodolaşım hızlandığı zaman kan dolaşımının olduğu yerde beslenme de gerçekleşecektir. Kan dolaşımı hızlandığı zaman sürmüş olduğumuz karışım cilt tarafından emilecek. 5 dakika geçtikten sonra nemli bir pamukla ya da peçeteyle hafif dokunuşlarla fazlalıkları alabilirsiniz.

Bu karışımı her türlü cilt tipi uygulayabilir. Fakat mutlaka ve mutlaka bu ürünlerden birine alerjiniz olup olmadığını test edin. 

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ELLERİNİZ GENÇ KALSIN
LEKELERE SAVAŞ!
ADIM ADIM YAZ DETOKSU
VE SELÜLİTLE BAŞ ETMEK...
 2011 BİKİNİLERİ ATEŞ GİBİ
BÜTÜN GÖZLER ÜZERİNİZDE
MAKYAJINIZI 5DAKİKADA YAPIN
İŞTE BAZI TÜYOLAR
KIRIŞIKLIKLAR KORKUTMASIN
İYİLEŞME İÇİN ÖNERİLER
40'LARIN ETKİSİ
DEVAM EDİYOR?
VÜCUDUMUZ NE DİYOR?
SİNYALLERİ TAKİP EDİN
DUDAKLARINIZI KORUYUN
BAKIMINIZI EVDE YAPIN

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GENÇ GÖRÜNMEK ELİNİZDE
"BENİM SAÇLARIM HAVALIDIR"
ÇEHRENİZ RENKLENSİN!
SICAKTA MAKYAJINIZ AK...
İLGİLİ VİDEOLAR
KOLTUK ALTI BOTOKSU
KİMYASAL PEELING
MEME BÜYÜTME (SİLİKON)
MAKYAJ YAPMANIN PÜF NOKTALARI
23 NİSAN
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
YENİ YILDA DENEYİN
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :