Okunma Sayısı: 8760
CANLI YORUMLAR

KALE İLE ŞIK BANYOLAR

İncelikli Bond Koleksiyonu

Kale Banyo tarafından hem form hem de anlayış açısından “incelikle” tasarlanan, doğanın ritmini ve akıcı çizgilerini banyolara taşımayı hedefleyen Bond Koleksiyonu, seramikten lavaboya, klozetten küvet ve armatürlere banyolara bütünsel bir bakış açısıyla eksiksiz bir şıklık sunuyor.

Kale Grubu’nun akılcı banyo çözümleri sunan deneyimli markası Kale Banyo için, ünlü Finlandiyalı tasarımcı Harri Koskinen tarafından bütünsel bir yaklaşımla hazırlanan Bond Koleksiyonu doğadan ilham alan tasarımı ile öne çıkıyor. Doğanın yumuşak çizgileri, banyo ürünlerindeki akıcı formlarda kendini gösterirken, koleksiyonun temelinde Kale Grubu’nun çevreci yaklaşımı “Habitat” felsefesi yatıyor.  

Bu felsefe doğrultusunda “Slim Dizayn” trendine uygun olarak tasarlanan Bond Koleksiyonu, daha az hammadde kullanılarak üretilen çevre dostu ürünleriyle dikkat çekiyor. Hem form, hem de anlayış açısından “incelikle” tasarlanan ve doğanın ritmi ile akıcı çizgilerini banyolara taşımayı hedefleyen Bond Koleksiyonu’nun vitrifiye ürünleri, asgari düzeydeki su tüketim hacimleri ile su tasarrufunun da altını çiziyor. Koleksiyonun, 2.7lt’lik akış seçeneği sunan klozetleri, estetiği minimum malzeme ile buluşturarak tüketiciyi su tasarrufuna davet eden bir fonksiyonellik sunuyor. Hijyen standartlarından ödün vermeden geliştirilen bu klozet sistemi, kişi başı ortalama 4 bin 320 lt su tasarrufuna olanak sağlıyor. 

Bond armatürler ise içindeki perlatörler sayesinde köpüklü bir akış sağlayarak sıçramaları önlüyor ve suyun optimum kullanımına olanak veriyor.

Doğanın yumuşak çizgileri Koskinen tasarımıyla banyolara giriyor

Vitrifiye ve armatürlerin banyolar ile bütünleşmesini sağlayan Bond karo seramikleri hem kendine özgü biçim ve boyutları hem de su, güneş, kum, toprak ve kaya gibi öğelerin tonlarını seramiklere aktararak doğanın izlerini banyolara taşıyor. İçbükey ve dışbükey yüzeylerle birbirini tamamlayan Bond karolar, suyun yüzeyindeki pırıltılı dalgalanmaları da duvarlara yansıtıyor. Yüzeyde yarattığı bu ışık oyunlarıyla farklılığını gözler önüne seren Bond karolar, ton-sur-ton renk geçişleriyle mekanları göz alıcı ışık ve gölge efektleri ile zenginleştiriyor.

Bond Koleksiyonu, Kale Grubu’nun çevreci yaklaşımı “Habitat”ın bir yansıması

Faaliyetlerinin her aşamasında çevre ve enerji verimliliğine maksimum katkıda bulunmayı bir varlık nedeni olarak gören Kale Grubu’nun üretimde, tasarımda ve kullandığı teknolojide çevre dostu uygulamaları bulunuyor. Ürünlerinin göz alıcı tasarımları ve ezber bozan formları ile banyo ve mutfaklara yalnızca estetiği değil aynı zamanda doğa dostu uygulamaları taşıyan Kale Grubu, bu felsefesine yaşam alanı anlamına gelen “Habitat” diyor. Kale Grubu bu felsefe doğrultusunda geliştirdiği ürünleri ile kullanıcılara doğaya dost ve ekonomik çözümler sunuyor.

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
ERKEK GİYİMİ STİL KURALLARI
BİLİNMESİ GEREKENLER!
ŞIK VE SANATSAL BANYOLAR
DURAVİT, ECE VE SEREL'DEN
KISA ZAMAN, ETKİLİ TEMİZLİK
ANINIZI DEĞERLENDİRİN!
BAHAR GELDİ, HOŞ GELDİ
F&F'DEN 4 AYRI KOLEKSİYON
EVLER OBJELERLE ZENGİN
BİN BİR ÇEŞİT
ÇANLAR ÇALIYOR
YILBAŞI İNDİRİMLERİ...
NEDEN TOPUKLU GİYİYORUZ?
BİR SEBEBİ VAR!
VİTRİNLERE BAHAR GELDİ
ERKEKLER ŞIK VE RAHAT
BABAM BENİ SEVMİYOR!
ÖFKELİ BABALAR VE ÇOCUKLARI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MODERN, KONFORLU MUTFAKLAR
MUTFAK MASANIZ CAMDAN...
BANYODA YENİ TREND
BUNLAR EV DEĞİL MUTFAK!
İLGİLİ VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ FESTİVALİ
İSTANBUL'DA RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ
SİZİ BEĞENDİĞİNİ GÖSTEREN
ROBOT SEVGİLİLER
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :