Okunma Sayısı: 8223
CANLI YORUMLAR

DOĞUM SONRASI YENİLENİN

İşte Formülü

Fiziksel olarak oldukça sıkıntılı geçen hamilelik ve doğum sonrasında annelerde en büyük deformasyon karın bölgesi, göğüsler ile bel ve basen bölgesinde görülür. Kimi zaman bu değişlikler, kadınlarda depresyona varacak sorunlara bile neden olur. Oysa son yıllarda uygulanan kombine yöntemler ile artık doğumdan önceki bedeninize ulaşmak hayal değil. Doğum sonra yenilenmenin formülünü açıklayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Ali Duman, bayanların doğumdan sonra en çok sorun yaşadığı konulardan birinin karın bölgesindeki yağlar olduğunu belirtiyor. Bu bölgedeki fazlalıklardan Lazer Lipoliz yöntemi ile kurtulmanın mümkün olduğunu söyleyen Duman:

 “Çatlak veya cildin elastik yapısını deforme eden bir etki olmamışsa buradaki cilt altı yağ dokusundan kurtulmanın en kolay yolu Lazer Lipoliz yani Lazer Lipoliz tedavisidir. Eğer çatlaklar oluşmuş ve bunlar göbek deliği çevresine kadar çıkmışsa veya ciltteki sarkma ve gevşeme lazer ile giderilebilecek kadar değilse, bu durumda bir abdominoplasti –karın germe operasyonu gerekebilir. Ancak bu operasyonun 15 gün öncesinde lokal anestezi ile yapılacak bir Lazer Lipoliz, bölgedeki yağ dokusunu azaltır ve operasyonun konforunu artırır.” diyor.

 

 45 dakika yeterli

 Lokal anestezi altında gerçekleştirilen Lazer Lipoliz işleminin hastanın süt vermesini engellemeyeceğini ve genel metabolizmasını bozmayacağı için güvenli ve rahat bir işlem olduğunu ifade eden Dr. Duman, “Aylarca göbek bölgesindeki yağların erimesini beklemek yerine 45 dakikalık bir işlem ile fazlalıklarınızdan bir anda kurtulmak mümkün. Bu operasyon, doğumdan sonra rahmin küçülmesini tamamladığı altıncı ay sonrasında rahatlıkla yapılabilir. Karın germe işlemi için ise bir seneyi beklemek daha uygun olur. Cilt çatlakları için uygulanabilecek lazer tedavilerine de doğum sonrasındaki ikinci veya üçüncü ayda başlanabilir.” açıklamasında bulunuyor.

Fit bir vücuda sahip olmak için bilinçli diyet ve düzenli sporun yerini hiçbir şeyin tutamayacağını da vurgulan Duman, ancak hızlı sonuç almak isteyen veya spor için imkanı kısıtlı olan genç annelerin plastik cerrahlardan destek alabileceğini de sözlerine ekliyor.

 

 Lazer Lipoliz ile gögüslerde oluşan deformasyonlar düzeltilebiliyor

 Göğüslerde oluşan deformasyonun da Lazer Lipoliz sayesinde düzeltilebileceğini vurgulayan Dr. Duman, “Göğüslerdeki deformasyonlar genelde meme dokusunun çok büyüyüp sonradan küçülmesi ve dolayısıyla göğüslerde bir boşalma ortaya çıkması şeklinde olmaktadır. Emzirme döneminden sonra göğüsler genelde hamilelik öncesine göre hacim olarak daha çok küçülebilir. Aynı zamanda göğüste sarkma da görülür. Hormonların etkisiyle ortaya çıkan bu durum karşısında göğsü hem büyütme hem de dikleştirme işini aynı anda yapmak gerekebilir. Bu gibi durumlarda göğüsün büyüklüğüne ve sarkma derecesine göre silikon protez veya dikleştirme, toparlama operasyonları düşünülebilir.” bilgisini veriyor.

 

Herhangi bir hareket kısıtlamasına neden olmuyor

Bu operasyonların bebeğin bakımını engelleyecek hareket kısıtlamalarına neden olmadığını aktaran Dr. Duman, şu hatırlatmada bulunuyor: “Bayanlar, Lazer Lipoliz operasyonları sonrasında aynı akşam bebeklerini kucaklarına alabilir ve her türlü aktivasyonu rahatlıkla yapabilir. Meme protez veya dikleştirme operasyonları ile karın germe gibi müdahaleler sonrasında ise sadece bir hafta dikkat etmek yeterli olacaktır.”

 

Doğum sonrası karın germe

Doğum yapan kadınlarda karın germe operasyonu için en az 12 ay kadar beklenmesi gerektiğini vurgulayan ve sezaryen operasyonu ile aynı anda karın germe işlemi yapılmaması konusunda uyarıda bulunan  Duman “ Süt verme dönemi sonrası  operasyon için en ideal zamandır. Karın germe operasyonu sonrasında hastalarımız bir gece hastanede misafir edilir, yaklaşık 1-2 hafta sonra da hafif tempolu normal hayatına dönebilir. Operasyondan 6 hafta sonra ise egzersizlerle karın kasları kuvvetlendirilir ve diyetle kilo alınması önlenirse mükemmel sonuç elde edilmiş olur.” yorumunda bulunuyor.

  

Yüz lekeleri ve karın bölgesindeki çatlaklar ile vedalaşın

 Dr. Duman, hamilelikte yüzde oluşan lekelenmelerin ve karın bölgesindeki çatlakların lazer biyostimulasyon seansları ile giderebileceğinin müjdesini de veriyor: “Yüzde gebelik sonrası meydana gelen lekeler için lazer biyostimulasyon seansları oldukça etkilidir. Teknolojinin bize sunduğu imkânlar sayesinde deride kontrollü bir soyulma sağlayabiliyoruz. Kimyasal peeling gibi asidik solüsyonların hangi dokuya ne kadar zarar vereceğini veya hangi hastada ne kadar süre tutulması gerektiğini bilmeden uygulamak yerine, her şeyin tamamen kontrolümüzde olduğu lazer uygulamalarını tercih etmek çok daha mantıklı. Derinin farklı katmanlarına uygulanan farklı dalga boyu ve frekansa sahip lazerler yardımıyla cilt lekelerinde son derece başarılı sonuçlar elde edebiliyoruz. Karındaki çatlaklar yani dermal rup türler için yüzde yüz efektif olabilecek bir yöntem henüz yok. Ancak en etkili ve sonuçları hastalar tarafından en memnuniyet ile karşılanan yöntem, yine lazer biyostimulasyon seansları.”

 

 

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
BURUN ESTETİĞİ
ALTIN ORAN
İŞİNİZE GÖRE KIRIŞIYORSUNUZ
PEKİ NASIL KORUNALIM?
AYRIK VE KIRIK DİŞLER
LAMİNA TEDAVİSİ
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
DAHA GENÇ BİR YÜZ
İDEAL BACAKLAR İÇİN
AMELİYATA GEREK YOK!
KOL GERME ESTETİĞİ
SARKIKLIK KALMASIN!
ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ
OP. DR.CİHAN UÇAR ANLATIYOR
SAÇLARINIZ GERİ GELSİN
SADECE BİR GÜNDE...

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
ÜTÜLEME EPİLASYON
UNI EYE DISC GÖZ MAKY...
KULAK ESTETİĞİ
İSTANBUL'DA DİYET ŞENLİĞİ
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
PHOTOSHOP OLMADAN NASILLAR?
2012-2013 SONBAHAR-KIŞ
O KADAR DA SÜPER DEĞİLLER
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :