Okunma Sayısı: 5825
CANLI YORUMLAR

İĞNESİZ GENÇLEŞME

Daha genç daha güzel

Genç görünmek, gençlik iksirleri, ölümsüzlük pınarları, “ayna ayna güzel ayna”lar... hep genç ve güzel olmak yüzyıllardır kadınların ilgisini çekiyor. Peki, günümüzde teknoloji bize nasıl yardım ediyor. Daha sağlıklı, genç, sıkı ve diri görünmek için uygulanabilecek iğnesiz yöntemler neler? Sizler için Unique Beauty Esthetic Kurucusu Uzman Özlem Yavuz ile konuştuk.

 

Kadınlar yaşlanmaya savaş mı açtı? Artık hep genç görünmek mi istiyoruz?

Hangi kadın yaşlanmak ister? Tabii ki hiçbirimiz ve haklıyız da o kadar alternatif uygulama var ki yaşlanmayı geciktirmek artık çok mümkün, üstelik her bütçeye uygun seçenekler mevcutken… Burada önemli olan kaliteye önem vermek ve doğru yerde olduğuna emin olmak.


Artık erkekler de kadınlar kadar olmasa da yine de yüksek bir oranla genç bir cildin peşinden koşuyor değil mi?

Eskiden erkekler bakım yaptırmaktan çok çekinirdi, çevresinde alay konusu olacakmış gibi düşünürdü. Şimdi her şey değişti. Erkekler artık kendilerine bakım yaptırmakla kalmıyor, arkadaşlarına da muhakkak tavsiye ediyor. Kısacası erkekler de yaşlanmayı hiç istemiyor.

Genç bir yüz için son hamle estetik cerrahi herhalde. Bunu da çok erken yaşlarda yapmak çok iyi bir fikir olmasa gerek. 40'lı yaşlarda genç bir cilt için ne yapılabiliyor?

Özellikle şunu vurgulamak isterim ki cildimize erken yaşlarda çok yüklenmemek gerekir. Çünkü yaptıracağımız her gereksiz uygulama ileride farklı durumlar yaratabilir.

Kişinin yaşı olduğu gibi cilt yaşı da önemlidir. O yüzden mutlaka profesyonel bir yardım almak gerekir. Estetik cerrahi müdahale en son aşama olmalıdır. Gerekliyse buna asla karşı değilim, bu konuda uzmanları dinlemek gerektiğini düşünüyorum.


Yüzde oluşan elastikiyet kaybını kısmen de olsa gidermek mümkün mü? Ciltteki düşme ve sarkmalar için ne yapılabilir?

30’lu yaşlardan sonra cilt kollajen yapısında bazı değişiklikler oluşmaya başlar. Bu değişim zamanla artarak ciltte sarkma ve çizgi oluşumuna neden olur.

Radyofrekans uygulaması ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlanır. Isı etkisiyle bağ dokuda fibroblastlar uyarılır eskiyen, yıpranmış kollajen liflerinde yenilenme olur, dolaşım düzenlenir, dokular canlanır. Böylece cilt sıkılaşır, toparlanır ve çizgiler azalır.

Düzenli olarak yapıldığı takdirde cilde genç ve dinç bir görünüm verebilecek ne var? Ne sıklıkla yapmak gerek?

Önerebileceğim uygulamalar: Radyofrekans ve cilt bakımı. En masum uygulamalar diyebiliriz. Aralıklar ise cilt tipine göre ve ihtiyaca göre değişir.


Kimlere yapılamaz bu tip uygulamalar?

Bu konuda net olabilmek için uygulama yapılacak kişiyle karşılıklı bir görüşme yapmak gerektiğini düşünüyorum. Buna etki edebilecek birçok faktör var. Kişinin yaşı, cilt tipi, kullandığı ilaçların yan etkileri vs. birçok etken olabilir. Hiçbir zaman kişiyi görmeden ezbere konuşmaktan yana değilim.

En iyi sonucu nasıl ciltlerden alıyorsunuz?


En iyi sonuç aslında doğru teşhis ve doğru uygulama ile başlıyor. Cildin neye ihtiyacı olduğu net olarak belirlendiği taktirde bütün ciltlerde güzel sonuçlar alınır.


Fiyatlar ne çerçevede bu uygulamalarda? Ürkütücü rakamlar mı?

Açıkçası fiyatlar aslında yapılan uygulama ve kaliteyle bağlantılı bir durum. Önceliğimizin verilen fiyat değil de doğru yer, doğru teşhis, kaliteli malzemeler, doğru uygulama ve profesyonel eller olması gerekir. Şu da bir gerçek ki, her bütçeye uygun farklı uygulamalar mevcut.  Fakat eğer konu cildimizse, çok değerli olduğumuzu unutmamamız gerektiğini düşünüyorum. Bütçemizi aşan konular varsa da evde yapılacak doğal bakımlar kalitesiz bir uygulamadan çok daha iyidir.


Cildin en büyük düşmanı nedir?

Cildimizin en büyük düşmanlarından biri sigara. Bunun dışında düzensiz uyku, doğru beslenmemek, az su içmek, çok fazla güneş ışını veya solaryum ışınlarına maruz kalmak gibi birçok faktör var. Sağlıklı bir cilt için bunların hepsine dikkat edebilirsek, gerekli ve uygun bakımlarla desteklenerek çok sağlıklı bir cilde sahip olmamamız için hiçbir neden yok.

Sizin kendinize de yaptığınız ve en memnun kaldığınız uygulama nedir?

Kendime uygulayıp memnun kaldığım uygulamaların başında ciltte sıkılaşmayı sağlayan, gözenekleri sıkılaştıran, ince çizgilerde ve cilt sarkmalarında toparlayıcı olan, aynı zamanda yağ salgısını düzenleyen ve lekelerde de etkisi olan karbonterapi geliyor. Vazgeçilmezim olan diğer uygulama ise radyofrekans.

Biraz da bölgesel zayıflama ve sıkılaşma yöntemlerinden bahsedelim mi?

Sıkılaşma, zayıflama ve selülit tedavisinde inanılmaz gelişen sistemler mevcut ve çok iyi sonuçlar elde ediyoruz.

Şu an merkezimizde uyguladığımız kavitasyon, radyofrekans, lpg sistemlerini bir arada sunan Silhouette cihazıyla ve lenf drenajlarla kombin ettiğimiz bu uygulamada çok iyi sonuçlara ulaşıyoruz.

Tabii ki bu uygulamalarda istenilen sonuca gelebilmek için kişilerin de düzenli beslenmesi, yürüyüş yapması, bol su içmesi, en önemlisi de randevularına sadık kalarak aksatmadan düzenli bir şekilde gelmesi gerekiyor.

 

Çatlak ve selülit tedavisi ya da azalması için yapılabilecek neler var?

Çatlak tedavileri açıkçası biraz zor. Yeni oluşmuş çatlaklarda daha şanslıyız, tedavi sonuçları gayet başarılı olabiliyor. Eski beyazlamış çatlaklarda sonuca ulaşmak biraz daha zor oluyor. Fraksiyonel lazer bu anlamda iyi sonuçlar verebiliyor fakat ben bu tedavilerde yüzde yüz konuşmaktan yana değilim.

Selülite gelince lpg, radyofrekans sistemi çok etkili. Haftada 2 gün yapılan bu uygulamada inanılmaz sonuçlar alıyoruz.

Tanışma,
ilk görüşme,
sıcak bir kahve ikramımızdır.

Sevgiyle kalın.

 Çok teşekkür ederiz.

 

Not: Özlem Hanıma detaylı ve özel sorularınız sorularınız var ise Unique Beauty Esthetic Bahçeşehir  araması ile ulaşabilirsiniz.

  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ
DAHA GENÇ BİR YÜZ
İŞİNİZE GÖRE KIRIŞIYORSUNUZ
PEKİ NASIL KORUNALIM?
AYRIK VE KIRIK DİŞLER
LAMİNA TEDAVİSİ
KULAK ESTETİĞİ
KEPÇE KULAK SENDROMU
BOYUN VE YÜZ GERME
OP. DR.İLKER MANAVBAŞI
KEPÇE KULAK AMELİYATI
HANGİ TEKNİKLER
BOTOKS MU?
BOTOKS MU DOPİNG Mİ???
DOĞUM SONRASI ANNE ESTETİĞİ
İDEAL SÜRE NE OLMALI?
KORKULU RÜYA, SELÜLİT
KADINLARIN YÜZDE 85'İNDE

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
GÖZ KAPAĞI GERME
KOL VE BACAKLARDA SARKMA
GÜNEŞ LEKELERİNDEN KU...
GÜZELLİK KARIN DOYURU...
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK
DOĞUM SONRASI MEME ESTETİĞİ
BURUN ESTETİĞİ
GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ
VÜCUT SÜSLEMESİNDE AŞIRILIK
GERÇEK Mİ OYUNCAK MI?
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :