CANLI YORUMLAR
Yurdagül Kılıçsaymaz
Yurdagül Kılıçsaymaz
NLP Trainer ve Yaşam Koçu

BUGÜN SEVGİDE BOLLUK GÜNÜ

Sevgide bolluğa izin verdim
13.10.2011

Sevgi yaşam kaynağımızdır. Hayatın içinde sevginin olmadığı her alan kurur. Bedenimiz, ruhumuz, diğer duygularımız, ilişkilerimiz, zihnimizden akıp giden düşünceler… sevgi ile şifalanır. Sevgi sadece bir besin kaynağı değil aynı zamanda en etkili şifa aracımızdır. 

Her insanın bir frekansı vardır. Günlük hayatta “Elektriğimiz tuttu ya da elektriğimiz hiç uymadı” diye kullanırız. Bu frekans aralıkları nefretten sevgiye doğru çıkar. Nefret frekansı çok sıkışık ve baskılayıcı bir alandır. İçinde kimseyi tutmak istemez. Ama dirençli insanlar kalma konusunda ısrar ettikleri için günlük hayatlarında her türlü sorunla karşılaşırlar.

Sevgi ise alanı geniş ve ferah bir frekanstır. Sevgi alanında iseniz şifanız bol olur.  İlişkileriniz karşılıklı anlam bulur. Her türlü kazanç ve bolluk kavramınız bereketle bütünleşir. Her türlü duygunun ifadesi rahatça yerini bulur. Böylelikle sevgi hiç durmadan bollukla çoğalmaya başlar.

Sevgi ile baktığımız herkes ve her şeyden bize sevgi döner. Böylelikle sevgide bolluk haline geçeriz. “ben/sen”den etrafa ne yayılıyorsa etrafta eşdeğer olanını toplar ve bana/sana geri gelir. Sevgi şefkat, merhamet gibi bir çok duyguyu da beraberinde taşır. Sevgimiz çoğaldıkça, bollukla artıp bereketle büyüdükçe şefkatimiz ve merhametimiz de paralelinde coşkuyla artar.

Her birimizin dünyada olmasının birbirinden çok farklı amaçları var. Amaçlarımız ne olursa olsun en temel öğretimiz sevgidir. Sevginin büyük ve yüce güçlerinin farkında olmak, sevgiyi almak, özümsemek, sevgiyi şifayla bütünlemek, aktarmak, aktarmak, aktarmak…

İçinde olduğumuz her mekân, mekânların içindeki nesneler, bitkiler, yiyecek maddeleri, insanlar yaydığımız frekanstan etkilenirler. Bu etkileşimdeki rollerimizi fark etmemiz gerekiyor. Elbette bizler de diğerlerinin frekanslarından etkileniyoruz. Unutulmaması gereken frekans özelliği ise; sevgi her zaman daha kapsayıcıdır.

Bugün sevgide bolluk günü. Sevgide bolluk olumlamaları;

“Sevgi ile arama koyduğum tüm mesafeyi kaldırıyorum.”

“Sevgide bolluğa izin veriyorum.”

“Ben sevgiyim.”

YAZARLAR
OBEZİTENİN ÖNLENMESİ İÇİN
ANA RAHMİNE HASRET
BOŞANMA SÜRECİNİN ARDINDAN
GEBELİK ŞEKERİ
BOŞANMA SEBEPLERİ II
12 KASIM HAFTASI
İYİ OLMAYAN YABANCILAR VAR
SEVGİ,FEDAKÂRLIK,BAĞIMLILIK
DETOKS SEBZE VE MEYVELERİ
MİNİK DOSTUNUZLA TATİLDE
BEBEKLER İÇİN YEMEKLER
NEFES ALMA PROBLEMLERİ
KOL ESTETİĞİ
SORULARINIZ VE YANITLARI 22

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 
1
aslı_44
Cevapla aslı_44
13.10.2011 22:58:40
sevgiyi başkasına gösterebilmek için insanın önce kendisini sevmesi kendisiyle barışık olması gerekir bence.sevgiyi bir gün bol bol yaşamak yerine hergün doya doya yaşamayı sevmeli insan bence hergünü sevgide bolluk günü ilan edelim
Cevap Yaz

Cevaplar

yurdagul 14.10.2011 13:19:35

Gönlümün istediği elbet herkes bunu anlasın farkında olsun...bol bol doya doyaaa her gün her an...
bilinmez
Cevapla bilinmez
13.10.2011 21:39:45
sevgi ile ilgili kelimelerin sanırım okyanusta bir damlasıdır bu yazılanlar yurdagül hanım ama güzel özetlemsiniz yüreginize sevginize saglık
Cevap Yaz

Cevaplar

yurdagul 14.10.2011 14:45:46

teşekkür ederim...
1
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :